سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ده زندانی سیاسی منتقل شده به انفرادی به بند 350 زندان اوین بازگشتند...
» پایان اعتصاب غذای ده زندانی سیاسی

ده زندانی سیاسی منتقل شده به انفرادی به بند 350 زندان اوین بازگشتند

چکیده :بعدازظهر امروز چهارشنبه، سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمدحسن یوسف‌پورسیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی پس از يازده روز انفرادی به بند عمومي ٣٥٠ بازگردانده شدند....


ده زندانی سیاسی منتقل شده به انفرادی های بند 240 زندان اوین ساعتی پیش به بند عمومی 350 این زندان بازگردانده شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، بعدازظهر امروز چهارشنبه، سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمدحسن یوسف‌پورسیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی پس از يازده روز انفرادی به بند عمومي ٣٥٠ بازگردانده شدند.

این ده زندانی سیاسی که از روز دوشنبه با اعلام خواسته بازگشت به بند ٣۵٠ زندان اوین، اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز کرده بودند، پس از انتقال به بند عمومی و رسیدن به خواسته ی خود به اعتصاب غذا پایان دادند.

یکشنبه ی گذشته پس از آنکه مقامات زندان خواسته غیر قانونی عزل سعید مدنی وکیل بند منتخب زندانیان را مطرح کردند، بند امنیتی ۳۵۰ زندان اوین شاهد یک سلسله اقدامات اعتراضی بود که نهایتا با مداخله گارد ویژه زندان ده تن از زندانیان سیاسی این بند به انفرادی منتقل و ممنوع الملاقات شدند.

یک روز پس از آن نیز بیش از ۳۰ تن از زندانیان بند ۳۵۰ از گروه‌ها و گرایش‌های مختلف از حضور در سالن ملاقات امتناع و هدف خود را اعتراض نسبت به انتقال هم بندیانشان به انفرادی و مداخلات غیر قانونی در اداره امور داخلی بند و نیز همدردی با خانواده ده تن از زندانیانی که به انفرادی منتقل و ممنوع الملاقات شده‌اند اعلام کرده و همچنین خواستار بازگشت فوری هم بندیانشان به بند ۳۵۰ شده‌بودند.

 


2 پاسخ به “ده زندانی سیاسی منتقل شده به انفرادی به بند 350 زندان اوین بازگشتند”

 1. ? گفت:

  خدا را شکر

 2. ناشناس آشنا گفت:

  درود و تبریک بر مبارزان زندانی!

  خط اول جبهه مبارزه علیه ظلم و برای آزادی و عدالت اجتماعی را با تمام قدرت حمایت کنیم.

  برداشتن حصر و آزادی زندانیان سیاسی خاست اول هر ایرانی انقلابی‌ ، آزاده ، وطن دوست و حسینی است