سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب غذای ده زندانی سیاسی در انفرادی بند 240 زندان اوین...
» اعتراض به عدم تحقق وعده بازگشت به بند عمومی، از سوی مسئولان

اعتصاب غذای ده زندانی سیاسی در انفرادی بند 240 زندان اوین

چکیده :سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمدحسن یوسف‌پورسیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی با اعلام خواسته بازگشت به بند ٣٥٠ زندان اوین، اعتصاب غذاي نامحدود خود را آغاز كرده اند. ...


ده زنداني سياسي محبوس در انفرادي 240 زندان اوين در پي عدم تحقق وعده بازگشت شان به بند عمومی٣٥٠ این زندان از سوی مسئولان، دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمدحسن یوسف‌پورسیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی با اعلام خواسته بازگشت به بند ٣٥٠ زندان اوین، اعتصاب غذاي نامحدود خود را آغاز كرده اند.

اين ده زنداني كه همزمان با اعتراضات يكشنبه گذشته و در جريان انتقال به انفرادي اعتصاب غذاي خود را اعلام كرده بودند بنا به درخواست همبنديانشان و نيز با توجه به وعده هاي مكرر مسولان زندان كه حتي تا دو روز پيش نيز ادامه داشت اعتصاب غذاي اعتراضي خود را به تعويق انداخته بوند كه در پي عدم تحقق اين وعده ها از دوشنبه شب اقدام به اعتصاب غذاي اعتراضي كرده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که هر ده زنداني در ايزوله كامل بوده و از حق ابتدايي هواخوري نيز محرومند. خانواده های این ۱۰ زندانی همچنان روز دوشنبه از ملاقات با آنها محروم بودند و محمدامین هادوی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ نیز در اعتراض به این برخوردها، از حضور در سالن ملاقات خودداری کرد.

بر اساس این گزارش وضعيت جسمي چندتن از اين زندانيان از جمله سعید مدنی (نياز به جراحي كيسه صفرا)، عبدالله مومنی (ناراحتي كليه و لثه و دندان)، ابوالفضل عابدینی نصر (ناراحتي قلب و كليه)، سعید عابدینی (بيماري گوارشي)، محمد ابراهیمی (ناراحتي ريه) نگراني در مورد وضعيت آنها حين اعتصاب غذا را افزايش داده است.

بدین ترتیب پس از نزدیک به ده روز، همچنان تغییری در وضعیت این ۱۰ زندانی سیاسی که از روز یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه به علت مقاومت در برابر خواسته های غیر قانونی مسئولان زندان به سلول انفرادی منتقل شدند، ایجاد نشده و فشارها بر ایشان ادامه دارد.

این در حالی است که جواد مومنی معاون اجرایی رئیس زندان اوین، این زندانیان را تهدید کرده و برخی مسئولان قضایی هم به همسر عبدالله مومنی گفته اند که زندانیان تا ۲۰ روز در سلول انفرادی خواهند ماند.

مومنی معاون اجرایی زندان متهم به همدستی با مکیان پیمانکار فروشگاه اوین است که گفته می شود به علت تخلفات مالی بازداشت شده است. مکیان پیش از این رفتارهای بد و نامناسبی با زندانیان سیاسی داشته است.


یک پاسخ به “اعتصاب غذای ده زندانی سیاسی در انفرادی بند 240 زندان اوین”

  1. مهتاب گفت:

    آخه این بی آبروها که ازآسیب رساندن به زندانیان ابایی ندارند ، ایکاش بچه ها اعتصاب غذا نمی کردند وفقط با روحیه ومقاومت خودشان دربرابر این قانون شکنی وبی عدالتی آشکار می ایستادند. سلامتی این عزیزان بسیار مهم است ایکاش به جای آسیب رساندن به خود با ایجاد روحیه قوی وحداکثراستفاده ازحداقل امکانات برای سالم ماندن پوزه این ددمنشان را به خاک می مالیدند. مطمئن باشید که این شب سیاه هرچقدرهم طولانی باشد بالاخره تمام میشود واین سرزمین به وجود مردانۀ این عزیزان ودردانه های وطن نیازدارد.
    بگذارید دیوها هرچه درآستین دارند روکنند، شما پایداروسالم بمانید لطفا
    نازنین بیقرار، ازفریب روزگار خم به ابروت نیار