سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله بی سابقه برادر رهبری به رییس مجمع تشخیص مصلحت: هاشمی رفسنجانی مهره دشمن است...
» حامیان فتنه 88 صلاحیت کاندیداتوری ندارند

حمله بی سابقه برادر رهبری به رییس مجمع تشخیص مصلحت: هاشمی رفسنجانی مهره دشمن است

چکیده :سیدمحمد خامنه ای، برادر رهبری با ادعای وجود سناریویی پیچیده از سوی دشمنان انقلاب برای ایجاد فتنه جدید در انتخابات ریاست جمهوری 92 ،آن را حول محور نامزدی آیت الله هاشمی رفسنجانی می داند و مدعی می شود که آنها شخصی را مطرح می کنند که امکان بیشتری برای شرکت و گردآوری رأی داشته باشد و از منظر فکری نزدیکی بیشتری با آن ها داشته باشد. آن طور که از شواهد برمی آید،احتمالاً آقای هاشمی رفسنجانی بهترین فرد برای این برنامه است و فرقی نمی‌کند که وی از عمق این توطئه آگاه باشد یا نباشد. ...


سیدمحمد خامنه ای، برادر رهبری با ادعای وجود سناریویی پیچیده از سوی دشمنان انقلاب برای ایجاد فتنه جدید در انتخابات ریاست جمهوری 92 ،آن را حول محور نامزدی آیت الله هاشمی رفسنجانی می داند و مدعی می شود که آنها شخصی را مطرح می کنند که امکان بیشتری برای شرکت و گردآوری رأی داشته باشد و از منظر فکری نزدیکی بیشتری با آن ها داشته باشد. آن طور که از شواهد برمی آید،احتمالاً آقای هاشمی رفسنجانی بهترین فرد برای این برنامه است و فرقی نمی‌کند که وی از عمق این توطئه آگاه باشد یا نباشد.

سید محمد خامنه ای که در حال حاضر ریاست بنیاد حکمت ملاصدرا را بر عهده دارد درخواست برگزاری انتخابات آزاد را آغاز حمله تبلیغاتی و جوسازی علیه حکومت و نظام و در حکم شیپور جنگ می داند و می گوید: متأسفانه شبیه این عبارت (یعنی لزوم سلامت انتخابات) هم پیش از انتخابات سال 88 به وسیله کسانی که هنوز هم در صف مقامات نظام می‌ایستند، اظهار شده است.

وی بدون اشاره به محاکمه های تشریفاتی و اعترافات اجباری سال 88 می افزاید: در محاکمه متهمان فتنه 88 اعتراف شد که این گونه تعبیرات در واقع رمز شورش و کُد اجرایی شدن عملیات براندازی است. اظهار این عبارت و تکرار آن در این انتخابات هم نوعی تهدید و چیزی شبیه قطع و یقین به پیروزی فتنه جدید در سال 92 است و شاید برای آن است که موضع لیدری سابق در فتنه 88 مخدوش نشود و مخالفین انقلاب، آن ها را متهم به سازش با نظام نکنند.

به گزارش کلمه از گفت و گوی تفصیلی برادر رهبری با خبرگزاری فارس که به نظر مکتوب می رسد، وی با اشاره به حوادث سایل 88 به تکرار سناریوهای دستنوشته تیم امنیتی و نظامی پرداخته و مدعی می شود که دشمنان جمهوری اسلامی ایران در سال 88 سنگ تمام گذاشتند و میرحسین موسوی را با دقت تمام و باعنایت به پشتیبانی آقای هاشمی و گروه‌های مخالف، برای هدف خود انتخاب کردند.

این ادعا در حالی مطرح میشود که هفته گذشته سیدهادی خامنه ای برادر دیگر رهبری در دیدار با خانواده میرحسین موسوی با اشاره به سوابق ارتباط با مهندس موسوی در پیش و پس از انقلاب به ویژگی‌های شخصیتی او پرداخته و گفته بود: سلامت، تعهد، صداقت، توکل و مدیریت قوی آقای موسوی را همه از نزدیک دیده‌اند و بر آن شهادت می‌دهند و همین ویژگی‌ها بود که موجب می‌شد شخصیتی مانند شهید بهشتی مسئولیت دفتر سیاسی حزب و قائم مقامی دبیرکل و مدیریت روزنامه جمهوری اسلامی را همزمان در کنار مسئولیت‌های اجرایی به ایشان واگذار کند. و بعد امام هم تا آخرین لحظه با‌شناختی که از آقای موسوی و تعهد و کارآمدی‌اش داشت از او حمایت کرد و عملکردش را مورد تایید قرار داد.

وی مانند نیروهای اطلاعاتی به سناریو سازی پرداخته و احتمالات ترسیم شده توسط دشمن را برای خبرگزاری نزدیک به سپاه باز می شمارد و مدعی می شود که به نظر دشمنان- فارغ از این که شخص مورد نظر مطلع باشد یا نباشد – دلایل اولویت آقای هاشمی برای این منظور، یکی، سابقه طولانی اعتقاد او به ایجاد رابطه با‌ آمریکا و اظهارات علنی اوست. دوم، داشتن موقعیت اداری و سیاسی در حال حاضر و احتمال غلبه بر سدّ شورای نگهبان است. سوم، تبلیغات وسیع اطرافیان مبنی بر سوابق پیش از انقلاب و سمت‌های سیاسی تا پیش از فتنه سال 88 است. چهارم، اعتماد بر حفظ مواضع قبلی و حمایت وی از فتنه‌گران 88 و برائت نجستن و عدم استتابه و استبراء از آنها علی‌رغم برخی کلمات دو پهلو و نعل وارونه است. پنجم، ریشه داشتن در برخی از نهادها و اقشار از هر قبیل و هر طایفه و آمادگی سازمان و حفظ روابط بین‌المللی با برخی از شیوخ عرب و همسایه.

وی ناخواسته به دفاع از دولت میرحسین موسوی می پردازد و می گوید: علت انتخاب شعار اعتدال و این که آقای هاشمی سعی نکرده وعده اصلاح اقتصادی بدهد آن است که خود وی و همه می‌دانند که شروع مشکلات اقتصادی نه در زمان جنگ بلکه در دوره ریاست جمهوری ایشان بوده و در دولت پس از او اعلام شد که دهها میلیارد دلار دیون خارجی در دولت هاشمی برای کشور ایجاد شده که معلوم نشد کجا رفته است حال آنکه در زمان جنگ با آن همه مخارج همراه با تحریم، کشور، بدهی خارجی مهمی نداشت.

وی طرح وحدت ملی را یک مغالطه و سفسطه سیاسی می داند و مدعی می شود آنکه از باب قرآن سرنیزه کردن، ادعا شود که مدعیان اصلاح‌گرایی هم مسلمان و پیرو امام خمینی(ره) و طرفدار نظام و معتقد به قانون اساسی و رهبری هم هستند پس چرا آنها را جذب نکنیم و دفع کنیم و در انتخابات و حکومت و دولت آنها را شریک نسازیم؟ بدینوسیله راهی برای ورود گروه براندازان نظام باز شود. خود کلمه «جذب» هم یکی دیگر از سفسطه‌های سیاسی است که در غیر جای خودش به کار می‌رود.

وی مدعی می شود که «وضع کنونی» در بهترین تفسیر می‌تواند ناظر به امور اقتصادی باشد ولی در پشت سر آن معنای دیگری هست که شعار فتنه 88 بود یعنی مبارزه با دیکتاتوری و تبدیل نظام ولایت به جامعه مدنی!


تطهیر سران و حامیان فتنه 88 غیر شرعی است

محمد خامنه ای با انتقاد از عسگراولادی می افزاید: حکم به بی‌‌گناهی و رفع و رجوع مشارکت در جرایم سال 88 و فتنه ‌براندازی نظام اسلامی و ریشه‌کنی آثار انقلاب امام خمینی و ملت بود که این بار به وسیله مردی وارسته و خیرخواه که از صمیم قلب دوستدار او هستم و خیر او را می‌خواهم، انجام شد و آن طرح موضوع «مفتون و فتّان» درباره سران فتنه بود، با این ادّعا که فتنه‌گر واقعی آمریکاست و بقیه از جمله مفتون یعنی آسیب خورده از فتنه بوده‌اند و گناهی ندارند، که این حرف واقعاً حرف عجیبی بود و هیچ وجهی شرعی و قانونی نداشت.

وی با ابراز نگرانی از تشتت اصولگرایان می افزاید: عرصه انتخابات، اگر در طرف مقابل شاخص شناخته شده با مقبولیت عامه‌ا‌ی نباشد یا در طرف اصولگرایان اختلاف باشد و بیش از یک نفر شرکت کند، رأی اصولگرایان ضعیف و طرف صاحب سناریو -اگرچه با تفاوت چند رأی – پیروز خواهد شد و پیروزی، پیروزی است. این در صورتی است که سناریو به خوبی ثمر بدهد و شخص مورد نظر به ریاست جمهوری برسد وگرنه اگر طرح و پروژه طبق برنامه پیش نرود و به حسب اتفاق رأی نیاورد، سناریو دوم اجرا خواهد شد که خشونتی به مراتب بیشتر از سال 88 است که شرح خواهیم داد

وی که کمتر در مسایل سیاسی اظهار نظر می کند اما مدعی است که حسب قواعد حقوقی و قانون، صلاحیت همه سران و دست‌اندرکاران فتنه براندازی در سال 88، منفی است و امکان قانونی برای هیچ‌یک از آنان برای شرکت و نامزدی انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد.

بردار بزرگ رهبری ادعا کرده است که دعوا در سال 88 نه بر سر ریاست جمهوری بلکه بالاتر از آن و بر سر مقابله با رهبری بوده است.

وی مدعی شده است که جرم فتنه براندازی سال88 یک جرم مشهود بوده است و اکثریت ملت بر آن شهادت می‌دهند بنابراین توجه اتهام براندازی و مشارکت در فتنه احتیاج به سجلّ کیفری ندارد و یا در دادگاه صالحه قرار یا حکم برائت صادر نشده باشد، شهادت مؤمنین و رأی عمومی (یا رأی اکثریت) مردم، برای صدور حکم عدم صلاحیت نامبردگان در شورای نگهبان قانونی و حجت است.

اما اشاره ای نکرده است اگر این جرم تا این اندازه مشهود بود چرا هیچیک از مقامات قضایی تاکنون قدمی برای محاکمه خاطیان برنداشته اند.

هر چند شورای نگهبان گفته است کسی نمی تواند به جای این شورا اظهار نظر کند، اما وی مدعی است که به حسب قواعد و مصلحت کشور، راهی برای اثبات صلاحیت دست اندرکاران فتنه 88 و نام‌نویسی ایشان برای کسب ریاست جمهوری وجود ندارد و باید از گذشت از سدّ شورای نگهبان ناامید باشند

نامزدی حامیان فتنه در انتخابات مغایر حماسه سیاسی است

وی مدعی می شود که یکی از آثار و مضرات ظهور همراهان و سرکردگان و حامیان فتنه در انتخابات و نبود نامزد معتبر دیگر، توطئه برای انصراف مردم از انتخابات است.

سیدمحمد خامنه ای می گوید: یکی از اصول این مقطع از تاریخ ایران و یک شرط لازم برای یک نامزد آن است که بطور صریح و بدون پروا واقعه فتنه سال 88 و همه کسانی را که به گونه‌‌ای در آن مشارکت و تا به امروز بر آن باقی هستند محکوم کنند و از آنها تبری بجویند وگرنه به نفاق متهم خواهند شد.

وی همچنین با انتقاد از مواضع برخی از اصولگرایان می افزاید” اگر کسی با فتنه‌گران سال 88 که پیشاهنگ‌های آمریکا و صهیونیست‌ها هستند راه و رویه مودت و همرنگی و همدلی داشته باشد نمی‌توان او را اصولگرا دانست.

سیدمحمد خامنه ای می گوید که یکی از دردهای این دوران آن است که متأسفانه در این فتنه و از بدو انقلاب تاکنون، عده‌ای از کسانی در داخل هستند که همواره از دوستان و یاران نزدیک ما بوده‌اند و همواره دل به جانب آنها داشته‌ایم اما امروز بر سر شاخ نشسته و به بریدن بیخ آن مشغولند که نه خیر ملت در آن است و نه خیر خود آن‌ها.


12 پاسخ به “حمله بی سابقه برادر رهبری به رییس مجمع تشخیص مصلحت: هاشمی رفسنجانی مهره دشمن است”

 1. ناظر گفت:

  این مرد آدم عاقلی است . از همان اوایل دهه 60 معتقد بود که ما قدم در راهی گذاشته ایم که سرانجام آن معلوم نیست و چون همه پلها را هم پشت سر خود خراب کرده ایم ، نه را بازگشت داریم و نه میتوانیم متوقف شویم . بر اساس همین اعتقاد هم از صحنه سیاسی خارج شد . امروز که آن سرانجام نامعلوم را نزدیک دیده است ، احساس خطر میکند و در زمان بیکسی اخوی به یاری او شتافته است تا شاید روز واقعه را به تاخیر اندازد . اما اطمینان دارم که خود نیز میداند که تلاش او بی ثمر است .

  • رضا گفت:

   به نظر می رسد توهم توطئه در این خانواده تا حدودی ژنتیکی است. عوامل ژنتیکی را نمی توان کاری کرد

 2. میهمان گفت:

  جرایم سال ۸۸ و فتنه ‌براندازی نظام اسلامی

  این جرایم و… فتنه بر اندازی و… که این دروغ گویان مدعی بصیرت و دانایی ، این شرکای دزد که خود را رفیق قافله جا میزنند چیست و کجاست؟ اگر این‌قدر به حقانیت خویش ایمان دارند چرا به بحث آزاد و قضاوت مردم نمیگزارند تا معلوم شود فتنه چیست و فتنه گر‌ کیست. بی‌ شرمی بی‌ حد و حساب یعنی این. به قول آقای موسوی ” اخر ما مسلمانیم، دروغگویی را گناه میدانیم” گویا تمام اصول و اساس امور را فراموش کرده‌اند. کدام بر انداز؟ چه کسی‌ باور می‌کند که هاشمی یا خاتمی ٔبر انداز باشند. چه کسی‌ باور می‌کند که حتی یکی‌ از این مدعیان بصیرت فهم سیاسیشان از این دو نفر بیشتر باشد. این راه غلط را تا کی‌ و تا کجا میخواهند ادامه دهند؟ مملکت و آینده نسل جوان آن دارایی شخصی‌ شما نیست که با آن اینچنین قمار می‌کنید. مردم حق دارند در تعیین سر نوشت خود و مملکتشان سهیم باشند، کودک و مهجور که نیستند که بعضی ها به زور گلوله قیم آنها شده‌اند ، مردم صاحب مملکت هستند و حکومت قرار است کار گذار مردم باشد نه‌ قاتل آنها، و نه‌ ٔبر باد دهنده سرمایه‌های طبیعی‌ و انسانی‌ آن. دلیل اصلی‌ محبوبیت خاتمی و دشمنی زورمدارن با او اینست که او میخواست از راه کارشناسی و مدیریت افراد صالح کار‌ها را پیش ببرد و تا حدودی جلو دزدی‌ها و فساد را گرفته بود. امروز مردم می‌بینند که مخالفان خاتمی صالحین و افراد درستکار و کاردان را زندان کرده اند و فساد را در ابعاد نجومی نهادینه. بد بختی اینجاست که علیرغم همه دزدی‌ها و دروغها خود را مسلمان و مدافع حقوق مردم هم میدانند. مگر فقط خودشان باور کنند آن‌هم در حالت کیف و مستی از لگد مال کردن حقوق مظلومان، ریختن خون سهرابها و در بند کردن قهرمانهای مردم.

 3. یک مخاطب معمولی گفت:

  واقعا من نمی فهمم اینا تریبون کم دارن که کلمه باید بیاد تریبونشون بشه و مطالبشون رو چاپ کنه؟
  این استراتژی درستی نیست

 4. حقگو گفت:

  حالا ببینید وضع چی شده که بعضیها هم ابوعطا میخوانند ، البته با این اوضاع اقتصادی و سیاسی ( علی الخصوص سیاست خارجی ) کشور ، پرواضح است که با آمدن آقای هاشمی هم شاید سرعت نجات کشور خیلی هم نتواند محسوس باشد اما سوال اینست … زمانی که ایشان مسئولیت فرماندهی کل قوا را بر عهده داشتند و روزی دهها جلسه ی پرثمر برای پیشبرد مسایل امنیتی کشور برگزار میکردند و دغدغه ی تمام ناشدنی ای درخصوص اداره ی جنگ داشتند …. این آقایان ساده اندیش راحت طلب کجا تشریف داشتند ؟؟؟ بعد از فوت آیت اله خمینی من ایشان را برای اولین است که در سطح خبر میبینم .

 5. ایران داد عمارلویی گفت:

  جناب اقای خامنه ای احتمالن باید هم سن باشیم؛سواد شما چون در دو جا/حوزه و درس حقوق خوانده اید/بسیار از بنده حقیر بیشتر میباشد ولی چکنیم که شما در اوج و خیلی از مردم در حضیض نادانی؟و ناداری هستند؛البته تا دانایی را چه بنامیم؟با سفسطه و باری به هر جهت نمی توان بر دلها حکومت کرد ان هم با تفنگ و پول و زور و بنا بر روایتی از دکتر شریعتی زر و زور و تزویر و بنده کلمه ای هم بر این اضافه مینمایم؟زر و زور و تزویر و تلبیس در جوار ……مغز انسان بدون اغراق همیشه و همه زمانها در رقابت و قیاس به سر میبرد و قیاس تفکر و تماشای مردمی مفلوک و جوانانی ترسو چه دستاوردیست که جناب عالی دارید از ان حمایت میکنید.با کمال باور به جنابعالی معروضم که با تمام کم سوادی؛,میتوانم یک به یک جواب شما را با صدها مشاهد عینی بدهم؟چکنم که برادری ندارم که پشتیبان باشد,البته داشتم ولی چکنیم که برای سودای شمایان مجروح شد و از درد بی درمان رسیدگی خود را بدار اویخت.هر چند بنا بر فتوای …حتی به ما اجاز ندادند در مراسم نامی از شهید و جانباز بیاوریم؛بلی ما هم به عقل ناقص خود و از ان بالاتر به عقل ناقص 99 در صد از مردم جهان میدانیم که خود کشی خوب نیست و اگر کسی مریض جسمی و روحی بودند و با موجی که به ذلت خودکشی به پایان رسید.شما جناب خامنه ای فقط به بنده بفرمایید چرا و چگونه بود که موقع جنگ و و جنگ و باز هم جنگ همه مجاز بودند برای شمایان بجنگند و حال با انهمه قداست کشته شدن به کجا رسیدیم که شخصی با شرایط بالا و خوردن روزانه صدها قرص و کپسول و کوفت و زهر مار؛کار را به انجا رسانیدید که خود را راحت کرد؛سوال ساده بنده این است که چرا ایشان شهید محسوب نشدند؟ منتطر جواب از همه هستم تا روشن شوم و به قیاس؛قیاس نکنم؟

 6. darush گفت:

  متأسفانه شبیه این عبارت (یعنی لزوم سلامت انتخابات) هم پیش از انتخابات سال ۸۸ به وسیله کسانی که هنوز هم در صف مقامات نظام می‌ایستند، اظهار شده است.!!!!!!!

 7. سهیل گفت:

  لطفا بنویسید که این آقا از اصحاب ثمانیه است و مطرود امام بود

 8. بیژن گفت:

  این موجود رو برای این آوردند که دری بری بگه تا نشان بدهند که خامنه ای یک برادر دیگری هم داره که پشتیبان رهبری و بر علیه آقای هادی خامنه ای عزیز و محبوب مردم ایران است. و مردم هم فکر نکنند کسی که حتی در بین خانوادۀ خودش مورد تائید نیست، چطور میتونه مورد تائید مردم قرار بگیره!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. جادوی سبز گفت:

  ما باید رای بدیم تا آقا و آقایون راحت رای گیری رو جمع نکنند و پنجاه سال رو گرده ی ما و بچه ههامون سوار شن.
  اینقدر رای میدیم که تاثیر رایمون زیاد شه.

  • rt گفت:

   شرکت در انتخابات یعنی تایید صلاحیت نظام و تایید تمام کارها و دزدیها و حرفهای حکومت و مسئولین و یعنی شریک جرم های حکومت شدن
   اگه انتخابات آزاد بود و کاندیداها مختلف یک چیزی ولی الان..
   همین

 10. سعید ،م گفت:

  کسانی که هاشمی را مهره دشمن میدانند بازمانده نسل همان منافقینی هستند که در صدر اسلام میگفتند <>