سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حداد عادل: سیدمحمد خاتمی رد صلاحیت می شود...

حداد عادل: سیدمحمد خاتمی رد صلاحیت می شود

چکیده :هر چند بدنبال سرمقاله حسین شریعتمداری شورای نگهبان تذکر داده بود کسی به جای این شورا تصمیم گیری نکند، اما حداد عادل، مشاور رهبری بی توجه به این مساله گفته است که سیدمحمد خاتمی رد صلاحیت می شود. ...


هر چند بدنبال سرمقاله حسین شریعتمداری شورای نگهبان تذکر داده بود کسی به جای این شورا تصمیم گیری نکند، اما حداد عادل، مشاور رهبری بی توجه به این مساله گفته است که سیدمحمد خاتمی رد صلاحیت می شود.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ائتلاف پیشرفت تاکنون به نظر نهایی نرسیده است، گفت: هاشمی ثبت‌نام نمی‌کند، مشایی و خاتمی نیز رد صلاحیت می‌شوند.

به گزارش فارس، غلامعلی حداد‌ عادل در میزگرد دانشجویی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل در پاسخ به این سئوال که چرا اصولگرایان بیشتری در ائتلاف پیشرفت شرکت نکردند، بیان داشت: زمانی که ائتلاف ما شکل گرفت دیگرانی معلوم نبودند و نامزدهای اصولگرا اعلام آمادگی نکرده بودند البته نیازی به منحصر کردن نامزدها در این سه نفر نیست چرا که مهم فکر است.

حداد عادل در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به اینکه شما و ولایتی مشاور رهبری و مسن‌تر از قالیباف هستید به نفع ایشان کناره‌گیری می‌کنید، افزود: این‌ها خیالات است که چون سن ما زیاد بوده و مشاور رهبری هستیم کناره‌گیری کرده و نفر سوم انتخاب می‌شود چراکه آن چیزی که اساس ائتلاف ما بوده مصلحت نظام و کشور است.

حامی احمدی نژاد در پاسخ به این سئوال که چرا کسانی که تا دیروز موافق عملکرد دولت بودند امروز عملکرد این دولت را نقد می‌کنند، افزود: عملکرد دولت نهم و دهم متفاوت است اگرچه رئیس جمهور واحد بوده است.

حداد عادل در پاسخ به این سئوال دانشجویان مبنی بر اینکه آیا هاشمی رفسنجانی کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود، آیا مواضع هاشمی همسو با مواضع رهبری است و آیا مشایی و خاتمی در صورت کاندیدا شدن تائید صلاحیت می‌شوند، اظهار داشت: پیش‌بینی در عالم سیاست 100 درصد کار درستی نیست چراکه اوضاع دائما فرق می‌کند ولی با تجربه‌ای که بنده دارم هاشمی در صحنه انتخابات شرکت نمی‌کند.

وی در مورد تائید صلاحیت مشایی و خاتمی گفت: بنده از جانب شورای نگهبان حرف نمی‌زنم اما با آشنایی که از ضوابط شورای نگهبان دارم این دو نفر تائید نمی‌شوند و این تنها پیش‌بینی من نیست بلکه بسیاری از طرفداران این آقایان نیز با نظر بنده موافق هستند.


7 پاسخ به “حداد عادل: سیدمحمد خاتمی رد صلاحیت می شود”

 1. ايراني گفت:

  اگر خاتمي تاييد نشود،‌ در روز انتخابات به به محل هاي راي گيري برويم،‌ به ميرحسين راي بدهيم و در خيابانهاي شهرها بزرگترين تجمعات اعتراضي تاريخ ايران را رقم بزنيم.

  • مرتضی گفت:

   در این صورت رای ها را اگر به حساب کاندیدای خودشان واریز نکنند ، رای باطل محسوب خواهند کرد ، آنوقت شما به آنان کمک کرده اید که دم
   !از حماسه سیاسی فلان قدر میلیونی بزنند
   بنظرم وقتی کاندیدای مطلوب در انتخابات نداریم معنای آن این است که انتخابات آزاد و سالم و رقابتی نیست ، وقتی چنین است بهترین حرکت مدنی شرکت نکردن در انتخابات است

  • فرهاد گفت:

   اشتباه بزرگی است حاکمیت میداند میر حسین دست بالا را دارد.شرکت ما باین نحو کمک بزرگی برای حاکمیت است.فقط شرکت خاتمی و حضور مردم .. واگر دوباره تقلب شد .حضور مردم در کف خیابانها.انهم 24 ساعته. تا حق گذشته خود را هم پس بگیریم

 2. koosha2 گفت:

  اصلا این آقا چکاره است که نظر می دهد؟

 3. بیژن گفت:

  من متوجه شدم که در حقیقت کروبی و موسوی بیشترین تأثیر را در انتخابات دارند و تنها کاندیداهای واقعی و مشخص در انتخابات آینده هستند. این حداد ستمگر اول سلام ما را به “فرح دیبا” برسونه !!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ و بعد هم ما که میدونیم که این ستمگر و رهبر و سپاه در این زمان چقدر قاطی کردند. هر دفعه یک چیز جدید از طرف جانیهای مردم ایران گفته میشه!!! البته همۀ این بازیها هم برای جمع کردن رآی مردم است.!!!!!!!!!!!!!!!”فتنه گر، مفتون، برادر، عامل اسراییل، مفصد فی الارض، سرمایه های وطن”!!!!!!!!!!؟ در صورت شرکت نکردن خاتمی و رفسنجانی و رفع حصر، فقط و فقط ، تحریم، تحریم، تحریم، تحریم، تحریم، تحریم، تحریم، …..؟ پر کردن برگه های رأی به نام موسوی و یا کروبی عزیز، در این شرایط رأی دادن به اینها نیست هیچ، بلکه رأی به خامنه ای وسپاه است. تنها راه نشان دادن به همۀ دنیا، نایستادن در صفهای رأی و ماندن در خانه هاست، تا به دنیا نشان داده شود که آوردن 50 میلیون رأی از صندوقها تقلب صددرصد است.

 4. jamsheed گفت:

  اقاي دكت ادبيات چرا اين همه به خاتمي حسادت ميكنبد اين كار موجب حقارت شما در انظار مردم خواهدشد

 5. مهدی نجف آبادی گفت:

  به نظر من خاتمی باید بیاد ثبت نام کند فوقش طلاحیتش تایید نمی شه مردم میریزند توی خیابان توی مرحله بعدی شاید تایید بشه . توی تظاهرات شعار می دیم رهبری یادت باشد خاتمی باید باشه بی خاتمی رای نمی دیم . تازه چهره این نظام توی وجهه بین المللی هم بیشتر نمایان میشه.تایید صلاحیتش 50 به 50 است .همیشه آخرش را در نظر بگیریم بدترین حالتش چی می شه . رای نمیاره به نظر من هاشمی که اصلا رای نمیاره.اصلاح طلب های درجه 2 مثل جهانگیری عارف و یا روحانی و کواکبیان شانس پیروزی ندارند . باید اگر می خواهیم رای بیاریم سید برگ باید بیاد