سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » توقف فعالیت «بازتاب» در پی انتشار خبری از اسناد تقلب در انتخابات 88...
» در آن خبر به وجود دست کم هشت میلیون رای تقلبی اشاره شده بود

توقف فعالیت «بازتاب» در پی انتشار خبری از اسناد تقلب در انتخابات 88

چکیده :به دنبال انتشار مطلبی که به وجود اسنادی درباره تقلب گسترده در انتخابات سال 88 اشاره داشت، سایت بازتاب با فشار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی از روز گذشته از دسترس خارج شده و فعالیت رسانه ای خود را متوقف کرده است....


کلمه – گروه خبر:‌ سایت بازتاب به دنبال انتشار مطلبی با عنوان “نوار ۸میلیونی، بگم بگم احمدی نژاد پس از رد صلاحیت مشایی است؟” از روز گذشته از دسترس خارج شده است.

به گزارش کلمه، پس از انتشار این مطلب که به تقلب انتخاباتی سال 88 پرداخته شده است، مطلب از سایت حذف شد ولی پس از ساعاتی دوباره بازنشر شد؛ خبری که در سایر رسانه های خبری و فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت.

سایت های وابسته به دولت و دفتر احمدی نژاد با تکذیب خبر منتشر شده و نوار مکالمات رییس دولت در خصوص شمارش هشت میلیون رای اضافی به نفع احمدی نژاد خواستار رسیدگی به این مطلب توسط دستگاههای مسئول و اطلاع‌رسانی کافی به مردم در این زمینه‌ شده است.

سایت بازتاب طی یک سال فعالیت رسانه ای خود برای چندمین بار از دسترس عموم خارج شده و از اطلاع رسانی بازمانده است. این سایت که طی ماه های اخیر با مشکلات فنی زیادی رو به رو بوده و بارها از دسترس خارج شده بود، از روز گذشته بار دیگر از دسترس خارج شد.

هر چند سایت بازتاب اعلام کرده که « بازتاب امروز » به علت برخی مشکلات فنی تا اطلاع ثانوی فعالیت نمی‌کند، ولی بر اساس گزارش های رسیده به کلمه به دنبال انتشار این مطلب مدیران این سایت خبری تحت فشار شدید نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار گرفته و ناچار به توقف فعالیت رسانه ای خود شده اند.

برخی شنیده ها نیز حاکی از ایجاد مشکلاتی برای یکی از اعضای تحریریه این سایت است.

این اولین بار نیست که این سایت به علت افشاگری های خود ناچار از توقف فعالیت اطلاع رسانی خود شده است. اواخر سال گذشته نیز سایت بازتاب بدون هیچ حکمی از سوی مقامات قضایی مسدود شد.

فؤاد صادقی از اعضای بسیج دانشجویی امیر کبیر و مؤسس تشکل کانون اندیشه دانشجوی مسلمان در این دانشگاه بوده است. بعد از فیلترینگ بازتاب، وی سایت آینده را راه اندازی کرد، سایتی که سال پیش آن هم به علت پاره ای مسایل تعطیل شد! مدیر مسئول کیهان نیز بارها این سایت را به اتهاماتی متهم کرده و مطالبی علیه آن منتشر نموده بود.

سایت بازتاب مدتهاست که در ایران فیلتر شده، اما روز گذشته امکان به روز شدن هم از این سایت گرفته شده و کاربران خارج از ایران هم به این سایت دسترسی ندارند.

فیلترینگ سایت بازتاب در زمستان سال گذشته در حالی که تنها یک ماه از فعالیتش می گذشت در آستانه انتخابات نهم به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه صورت گرفته بود.

آنان مدعی شده بودند که که عملکرد سایت در راستای تشویش اذهان عمومی بوده است. گفته می شد انتشار قرارداد ترکمنچای چینی از موارد اتهامی این سایت است. پس از آن این سایت بارها از دسترس خارج شد که مدیرمسئول سایت از آن به عنوان حملات سایبری یاد کرده بود.

زمستان گذشته، این سایت به دنبال افشای برخی از مفاسد اقتصادی به فساد گسترده اخلاقی در میان مسئولان کشور پرداخت. در گزارشی که در خصوص مفاسد مالی منتشر شد، آمده بود: کسانی که تا دیروز متصدی کشف فساد روشنفکران و مدیران تکنوکرات بودند، خود در دام فساد اخلاقی افتاده اند. رسوایی این افراد یا از طریق کشفیات خانوادگی همسر و نزدیکانشان بر ملا می شود و یا از طریق فعالیت نهادهای نظارتی، به ویژه حفاظت اطلاعات دستگاه ها .ارتباطات جنسی برخی مداحان مشهور با خانم های متعدد، سقوط اخلاقی مدیران امنیتی و قضایی، صرف مشروبات الکلی و مواد مخدر توسط نیروهای به ظاهر حزب اللهی زنگ فروپاشی اخلاقی را به صدا درآورده است.

همچنین سایت بازتاب اقدام به افشاگری در مورد ارتباطات سعید مرتضوی و بابک زنجانی کرده بود. به نوشته بازتاب، بابک زنجانی در دولت احمدی نژاد، علاوه بر دلالی هواپیما و واگذاری پروژه‌های رانتی، ده‌ها میلیارد دلار نفت به صورت غیرقانونی و پیش از آغاز تشدید تحریم‌ها، بدون اسناد ضمانتی موثر به بابک زنجانی تحویل داده شده که او از این معاملات، در طول پنج سال گذشته به ثروتی بالغ بر هزاران میلیارد تومان رسیده است.


2 پاسخ به “توقف فعالیت «بازتاب» در پی انتشار خبری از اسناد تقلب در انتخابات 88”

 1. نیما گفت:

  امیدوارم برادر
  فواد و یاران سلامت باشند. تنها سایت داخلی و اولین سایت خبری بود که به آن مراجعه
  می کردم. جرمشان این است که اسرار را هویدا می کنند. درود به شرفشان.

  همه مان
  می دانیم که رژیم جمهوری اسلامی و عمالش، چقدر ناجوانمرد و بی رحم هستند. خداوند بازتابیها
  از شر ستمگران در امان بدارد.

  از سایت کلمه
  هم تشکر می کنم و از اینکه همکاران پاک سرشت خود را فراموش نمی کنند سپاسگزارم. امیدوارم
  همچنان پیگیر حال این عزیزان باشید.

 2. سعيده گفت:

  محكم و مطلع و تيز بين اينها صفات بازتاب هستند البته كمى لجباز هم اضافه كنيد اگر كمى بر برخى مسائل كوتاه ميامد از فيلترينگ خارج ميشد