سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک نماینده مجلس: تصمیم‌های دولت «کیلویی» است/ در بخش معدن «آینده‌فروشی» می‌کنیم...

یک نماینده مجلس: تصمیم‌های دولت «کیلویی» است/ در بخش معدن «آینده‌فروشی» می‌کنیم

چکیده :بیان کاملی که عملکرد دولت در حوزه معادن را به خوبی روشن می کند، تنها در کلمه "آینده فروشی" می توان دید. متاسفانه در بودجه و برنامه ریزی ها به سمتی پیش می رویم که در استان ها به طور کامل استانداران تصمیم بگیرند و متاسفانه به طور روشن و شفاف می توان پیش بینی کرد که این تصمیمات غیر کارشناسی و کیلویی است....


یک نماینده مجلس نهم دولت را به اتخاذ تصمیم هایی که او “کیلویی” می خواند و نیز “آینده فروشی” متهم کرد.

داریوش اسماعیلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تصمیمات دولت در بخش معدن‌غیر کارشناسی و کیلویی است، به خانه ملت گفت: بیان کاملی که عملکرد دولت در حوزه معادن را به خوبی روشن می کند، تنها در کلمه “آینده فروشی” می توان دید و سازوکار تحقق اعتبار بخش معادن در بودجه ۹۲ بی برنامه و فاقد منطق است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مباحث بودجه بیشترین بخشی که دولت در بحث صنعت و معدن بر آن تاکید کرده است، بحث استفاده از فرآورده های معادن است و خود رییس [دولت] نیز بارها در این خصوص صحبت کرده و بر لزوم دقت و توجه بر این بخش برای جدایی درآمدهای بودجه و کشور از درآمدهای حاصل از فروش نفت تاکید داشته است.

نماینده خرامه، سروستان و کوار در مجلس با بیان اینکه سازوکاری که برای این مقوله در نظر گرفته و در بودجه چیده شده است چندان دلچسب نیست؛ تصریح کرد: متاسفانه در بودجه و برنامه ریزی ها به سمتی پیش می رویم که در استان ها به طور کامل استانداران تصمیم بگیرند و متاسفانه به طور روشن و شفاف می توان پیش بینی کرد که این تصمیمات غیر کارشناسی و کیلویی است.

وی افزود: اگر با این روند پیش برویم، بدون شک شاهد نابودی و چپاول معادن در سطح کشور خواهیم بود.

اسماعیلی در این خصوص تاکید کرد: میزان اعتبارات البته مشکل اصلی و اساسی در این زمینه نیست بلکه سازوکار تعریف شده برای تحقق این اعتبارات به هیچ وجه قابل قبول نیست که زمانی که بودجه سال ۹۲ به صحن بیاید، بدون شک پیشنهادهایی از جانب نمایندگان ملت مطرح می شود تا این مسائل مدیریت شود.

این نماینده مجلس نهم هم چنین گفت: با توجه به این که در سال جاری شاهد فاصله و تغییر بین دو دولت نیز هستیم، باید این اعتبارات به شکلی پیش بینی شود تا قابل تحقق بوده و مدیریت مناسبی بر آن اعمال شده باشد.

اسماعیلی در ارزیابی عملکرد دولت دهم در حوزه معادن تصریح کرد: بیان کاملی که عملکرد دولت در حوزه معادن را به خوبی روشن می کند، تنها در کلمه “آینده فروشی” می توان دید.

وی ادامه داد: ما به تناژ ۵۰ میلیون تن در سال استخراج داریم اما کم تر از ۱۲ میلیون تن‌تولید فولاد داریم .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: عملکرد دولت در حوزه معادن مناسب نبوده و ما به نوعی خام فروشی کردیم و هر آن چه به گوش رسید در حد شعار بود چرا که ما در این زمینه هیچ عملکرد مناسبی نداشته ایم.


یک پاسخ به “یک نماینده مجلس: تصمیم‌های دولت «کیلویی» است/ در بخش معدن «آینده‌فروشی» می‌کنیم”

  1. یادآوری گفت:

    اون لحظه ای که شعار مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی در مجلس میدادید و راهپیمایی میلیونی در مجلس کردید را به یاد دارید؟