سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مصباح یزدی: توجه به رفع بیکاری و گرانی نشانه مادی گرایی است...

مصباح یزدی: توجه به رفع بیکاری و گرانی نشانه مادی گرایی است

چکیده :در حالی که تحریم های کمرشکن و بین المللی و بحران اقتصادی ناشی از سومدیریت ها سفره مردم را هر روز کوچکتر می کند، مصباح یزدی می گوید که اینکه شاخصه یک رییس جمهور توانایی در رفع بیکاری بو گرانی باشد، مادی گرایی است. ...


در حالی که تحریم های کمرشکن و بین المللی و بحران اقتصادی ناشی از سومدیریت ها سفره مردم را هر روز کوچکتر می کند، مصباح یزدی می گوید که اینکه شاخصه یک رییس جمهور توانایی در رفع بیکاری و گرانی باشد، مادی گرایی است.

هفته گذشته نیز در جریان معرفی کاندیدای جبهه پایداری مصباح یزدی بر خلاف خواست جمعی گفته بود: “باید چیزی که سبب پیشرفت، پیاده‌ شدن احکام و مسائل اسلامی می‌شود برای ما مهم باشد و مسائل اقتصادی در درجه دوم باید در نظر گرفته شود.”

مصباح یزدی با اشاره به نظر برخی که عنوان می‌کنند برای رفاه حتی اگر هم شده باید با آمریکا سازش کرد، گفت: نباید به خاطر رفاه چند روزه سر ذلت مقابل دشمنان خم کنیم بلکه باید به فکر دیگر مسلمانان در لبنان و فلسطین باشیم.

به گزارش خبرگزاری رسا، محمدتقی مصباح‌یزدی در دیدار جمعی از معلمان مدارس تهران و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران با بیان اینکه مردم شاخصه یک رئیس جمهور را توانایی در رفع بیکاری و گرانی می‌بینند عنوان کرد: این قبیل افراد که صرفاً به مادیات توجه دارند از ضعف فرهنگ اسلامی رنج می‌برند و متوجه نیستند برای چه زنده‌ایم و امام حسین(ع) برای چه کشته شد.

وی بیان داشت: مسئولان آموزش و پرورش بار سنگینی بر دوش دارند و باید نسل آینده را متوجه اهمیت دین و ارزش‌های اسلامی کرده و نتایج فداکاری‌هایی که از ابتدای اسلام تاکنون شده است را تشریح کنند.

مصباح یزدی با اشاره به نظر برخی که عنوان می‌کنند برای رفاه حتی اگر هم شده باید با آمریکا سازش کرد، گفت: نباید به خاطر رفاه چند روزه سر ذلت مقابل دشمنان خم کنیم بلکه باید به فکر دیگر مسلمانان در لبنان و فلسطین باشیم.


8 پاسخ به “مصباح یزدی: توجه به رفع بیکاری و گرانی نشانه مادی گرایی است”

 1. سیامک گفت:

  این نظریه دقیقانظریه مبارزه باامپریالیسم آمریکابه سبک کمونیستی شوروی سابق است که بصورت ظاهری روسیه هم تعقیب میکند

 2. جادوی سبز گفت:

  کشور به منجلاب کشوندی هنوزم دست برنمی داری؟

  احمدی نژاد رو شما و آقا از هیچ جا به همه جا رسوندید

  آدم شک می کنه نکنه که مامور برخی بدخواهان ایران باشی محمدتقی جان

 3. hamid54 گفت:

  .این بنده خدا دیگه داره کلاٌ پیام خطا میده. اگه کامپیوتر بود که باید از رده خارج میشد. ولی درمورد این بنده خدا نمیدونم چی بگم!!!

 4. کاکتوس گفت:

  خب راس میگه دیگه!!!!!!!
  دنیا چه ارزشی داره؟!!!!!
  ما باید به فکر آخرتمون باشیم!!!!!!!!
  خدا هم که اصلا نگفته دنیا مهمه!!!!!!!!!!
  همش گفته نماز بخونین و بزنین توی سر و کلتون و بگین مرگ بر آمریکا!!!!!!!!!
  کجا گفته برین دنبال کار؟!!!
  شما شماره ی دقیق آیه رو بدین که گفته برین دنبال کار!!
  تازه این که فرصت شغلی توی جامعه کمه نشان از معنویت و اسلامی بودن جامعه داره!!!!!!!
  این معندین کین که میگن شغل ایجاد کنین؟!!!

 5. majid r گفت:

  در صورتی می شود آرمانها و راه اسلام را ادامه داد که مردم آن جامعه به این راه اعتقاد داشته باشند مثلا کسی که برای یک لقمه نان از صبح تا شب کار می کند و باز شرمنده خانواده خود است آیا می تواند حتی به این موضوع فکر هم بکند من به این عالم دینی توصیه می کنم با تدبر بیشتر نهج البلاغه را بخواند شکم گشنه دین نمی شناسد به قول مختار هرچه شیعه می کشد از این افراط و تفریطها است

 6. محق گفت:

  مصباح یزدی: توجه به رفع بیکاری و گرانی نشانه مادی گرایی است
  لابد
  بیکاری و گرانی نشانه معنویت گرایی است . تف بر این زهد و معنویت باد

 7. مسعود گفت:

  یعنی یه نفر تو این همه آدم که پای سخنرانی این بشر بودن بلند نشد ازش بپرسه شده برای چند روز گرسنگی بکشیدو مجبور باشید از صبح تا شب مث …. کار کنید و آخر شب جلو زن و بچه شرمنده باشید ؟؟

 8. moha گفت:

  جناب مصباح، این ارزشها که ازشون دم میزنید کجا رعایت میشند؟ در اسلام دزدی حرام و در جمهوری اسلامی حلال، دروغ حرام و در این سیستم مستحب و …. از شما اینطور میشه فهمید که با روسها و البته اعراب بد خواه ایران خوب با هم جور شدید و البته تا نابودی و تجزیه کامل ایران دست بردار نیستید.