سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ملاقات مهدی خزعلی با مادر و برادر؛ اعتراض همسر آیت الله خزعلی به برخورد ماموران...
» این زندانی سیاسی به احترام مادرش اعتصابش را برای دقایقی شکست

ملاقات مهدی خزعلی با مادر و برادر؛ اعتراض همسر آیت الله خزعلی به برخورد ماموران

چکیده : برادر و مادر مهدی خزعلی موفق شدند روز گذشته با این زندانی سیاسی دیدار کنند و وقتی ماموران در ادامه بد اخلاقی هایشان صندلی میاورند و می گذارند روبروی آن ها تا به صحبت های آنان گوش دهند با اعتراض همسر آیت الله خزعلی روبرو می شوند که می گوید: یعنی چی که اینجا می نشینید؟ یعنی به من که مادرش هستم هم اعتماد ندارید؟ مگر دزد و قاتل گرفته اید که اینگونه رفتار می کنید؟ حدود اسلامی را رعایت کنید، محرم و نامحرمی گفته اند؟ که آنها عذر خواهی می کنند و کنار می روند. ...


کلمه- زهرا صدر: برادر و مادر مهدی خزعلی موفق شدند روز گذشته با این زندانی سیاسی دیدار کنند. در این دیدار برخورد نامناسب ماموران اعتراض همسر آیت الله خزعلی را به همراه داشت.

یکی از اعضای خانواده ی مهدی خزعلی در گفت و گو با کلمه خبر داد: با پیگیری حسین خزعلی که با نام هنری سمیر زند مشغول فعالیت است و همیشه تاکید کرده که علاقه ای به سیاست ندارد، و همچنین مادر مهدی خزعلی روز گذشته موفق شدند ملاقاتی با این زندانی سیاسی داشته باشند تا از نگرانی درآیند.

به گفته ی این عضو خانواده، در مقابل درب اوین مادر مهدی خزعلی را در ماشین می نشانند و داخل می برند و سپس با فاصله ی کوتاهی به حسین خزعلی اجازه ی ورود می دهند.

وی می گوید: وقتی مهدی خزعلی به سمت مادر و برادر می رود، از شدت ضعف و بی حالی به خود می لرزید. بعد از سلام و احوال پرسی این زندانی سیاسی را در فضای باز می نشانند، که به دلیل اینکه سرما ایشان را اذیت می کرده و تقاضای مادر و برادر، آن ها را به داخل سالن می برند.

این عضو خانواده همچنین ادامه می دهد: حسین خزعلی که با دیدن لرزیدن برادر خود بسیار ناراحت شده بود از زندانبان و مامورین تقاضای پتو میکند برای برادرش، که آنها با بی اعتنایی می گویند که خوب است، بشیند خوب می شود. اما او که تحمل لرزیدن برادر خود را در آن وضعیت نداشت کاپشن خود را درمیاورد و به نشانه اعتراض به آنها که بدرفتاری میکنند، دور مهدی خزعلی میاندازند تا وی کمی گرم شود و از لرزشش جلوی مادر نگران کم شود.

وی می گوید: ماموران در ادامه بد اخلاقی هایشان صندلی میاورند و می گذارند روبروی مادر و برادر تا به صحبت های آنان گوش دهند که با عتاب و اعتراض همسر آیت الله خزعلی روبرو می شوند که می گوید: یعنی چی که اینجا می نشینید؟ یعنی به من که مادرش هستم هم اعتماد ندارید؟ مگر دزد و قاتل گرفته اید که اینگونه رفتار می کنید؟ حدود اسلامی را رعایت کنید، محرم و نامحرمی گفته اند؟ که آنها عذر خواهی می کنند و کنار می روند.

به گفته ی این عضو خانواده، مادر و برادر مهدی خزعلی در این ملاقات که یک ساعت بود با وی بسیار صحبت می کنند و می گویند که سکوت کند و اجازه دهد فضا آرام شود تا کاری انجام بدهند و به وی تاکید می کنند که مردم موضع شما را می دانند و دیگر سکوت کنید.

مادر از فرزندش تقاضا می کند که نامه ای برای پدرش بنویسد تا پیگیر کارهای او شود.

این عضو خانواده خزعلی اظهار امیدواری کرده است که انشاءالله مهدی خزعلی آزاد می شود و به کانون خانواده خود بازمی گردد.

مهدی خزعلی از نهم آبان ماه سال گذشته بازداشت و در بند ۲۰۹ زندان اوین در سلولی نمور و تاریک نگهداری می شود. به رغم حکم آزادی به قید وثیقه، تاکنون پرونده های دیگری برای این زندانی سیاسی تشکیل شده و ماموران وزارت اطلاعات مانع از آزادی وی شده اند.

مهدی خزعلی با گذشت بیش از صد روز از اعتصاب غذای خود بیش از سی کیلو کاهش وزن داشته و با کاهش فشار خون و ضربان قلب مواجه بوده است.

فرزند این زندانی سیاسی پیش از این در دلنوشته ای با بیان اینکه “هر لحظه ممکن قلب پدر از طپش بایستد، پدرم را آزاد کنید” نوشته بود: هر لحظه منتظر خبر ناگواری هستیم. این را می گویم تا فردا روزی کسی نتواند ادعای بیخبری کند. مسئولین امر با خبر هستند و بهتر از من از وضعیت پدر مطلع هستند. هیچ کس از مسئولین از راس تا ذیل نمی توانند ادعا کنند بی خبر بوده اند. رهبری نیز در جریان پرونده و اوضاع پدرم می باشند.


4 پاسخ به “ملاقات مهدی خزعلی با مادر و برادر؛ اعتراض همسر آیت الله خزعلی به برخورد ماموران”

 1. مرتضی گفت:

  هیچ بعید ندانید که فشارهای ظالمانه خارجیها که به صورت تحریم بر سر ما می بارد ،اثرات همین ظلمهایی باشد که انجام میدهیم و آنها را کوچک می شماریم یا اصلا ظلم نمیدانیم

 2. علویان گفت:

  بر معاویه زمان لعنت که همه این آتش ها از گور او زبانه میکشد .

 3. صادق گفت:

  !آقای خامنه ای اگر دین نداری لااقل آزاده باش

 4. رضا گفت:

  از بین این خیل عظیمی که این روزها احساس تکلیف میکنند کسی نیست در مورد زندگی یک انسان احساس تکلیف کنه ؟