سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدمحمد خاتمی با ابراز نگرانی از سلامت مهدی خزعلی: به اعتصاب غذای خود پایان دهید...
» بازداشت این زندانی سیاسی باعث تاسف است

سیدمحمد خاتمی با ابراز نگرانی از سلامت مهدی خزعلی: به اعتصاب غذای خود پایان دهید

چکیده : بازداشت ایشان که همواره وفاداری خود را به انقلاب و جمهوری اسلامی ابراز داشته و اگر انتقادی هم داشته برای بهبود اوضاع به نفع کشور و مردم بوده است موجب تأسف است. وی اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر شاهد آزادی ایشان و دیگر عزیزان دربند باشیم....


با گذشت بیش از صد روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی، سیدمحمد خاتمی گفته است: اعتصاب غذای ایشان بیشترین نگرانی را برای دوستان ایجاد کرده است، چرا که سلامتی و نشاط او که باید در خدمت کشور و مردم باشد از اهمیت برخوردار است.

به گزارش کلمه، طی روزهای گذشته آیت الله امجد، همسر شهیدان باکری و همت، مادر شهید سهراب اعرابی و اعظم طالقانی از این زندانی سیاسی خواسته اند به اعتصاب غذای خود پایان دهد. همچنین پیش از این زهرا ربانی املشی عروس آیت الله منتظری خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای مهدی خزعلی شده بود.

مهدی خزعلی که نهم آبان ماه سال گذشته بازداشت شد، به رغم آزادی به قید وثیقه همچنان در بند است و بازجویان به او گفته اند که تا پایان انتخابات ریاست جمهوری در بازداشت خواهد بود.

وی در جریان اعتصاب غذای خود تاکنون بیش از سی کیلو کاهش وزن داشته و اعتصاب غذای طولانی باعث کاهش ضربان قلب و فشار خون نیز شده است.

آنگونه که فرزند مهدی خزعلی گفته است پدرش در ملاقات های کابینی قادر نیست به تنهایی قدم بردارد و به خاطر ضعف مفرط بسختی حرف می زند.

وی در دیدار با فرزند مهدی خزعلی گفته است که “بازداشت دکتر مهدی خزعلی که همواره وفاداری خود را به انقلاب و جمهوری اسلامی ابراز داشته و اگر انتقادی هم داشته برای بهبود اوضاع به نفع کشور و مردم بوده است؛ موجب تأسف است و امیدوارم که هر چه زودتر شاهد آزادی ایشان و دیگر عزیزان دربند باشیم. اعتصاب غذای ایشان بیشترین نگرانی را برای دوستان ایجاد کرده است، چرا که سلامتی و نشاط او که باید در خدمت کشور و مردم باشد از اهمیت برخوردار است.

محمد صالح خزعلی، فرزند مهدی خزعلی که ماه ها است در بازداشت به سر می برد در دیدار با سید محمد خاتمی گزارشی از وضعیت پدرش و نیز ادامه اعتصاب چند ماهه او ارائه کرد و نسبت به خطراتی که سلامت ایشان را تهدید می کند اظهار نگرانی کرد.

به نوشته وبسایت سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران همچنین در تماس تلفنی با همسر دکتر خزعلی با استفسار از وضعیت ایشان و ابراز همدلی اظهار داشت که بازداشت ایشان که همواره وفاداری خود را به انقلاب و جمهوری اسلامی ابراز داشته و اگر انتقادی هم داشته برای بهبود اوضاع به نفع کشور و مردم بوده است موجب تأسف است . وی اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر شاهد آزادی ایشان و دیگر عزیزان دربند باشیم.

سید محمد خاتمی افزود: اعتصاب غذای ایشان بیشترین نگرانی را برای دوستان ایجاد کرده است، چرا که سلامتی و نشاط او که باید در خدمت کشور و مردم باشد از اهمیت برخوردار است و ضمن درخواست از ایشان برای پایان دادن به اعتصاب غذا تقاضا کرد که پیام انبوهی از دوستان نگران سلامت دکتر خزعلی و علاقمندان به کشور و مردم را به ایشان برسانند.


یک پاسخ به “سیدمحمد خاتمی با ابراز نگرانی از سلامت مهدی خزعلی: به اعتصاب غذای خود پایان دهید”

  1. ایرانی گفت:

    فقط خدا نگهدارش باشه.