سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نمایشگاه آثار میرحسین موسوی، آکادمی هنر برلین، خرداد ماه 1392...

نمایشگاه آثار میرحسین موسوی، آکادمی هنر برلین، خرداد ماه 1392

چکیده : پنج شنبه شانزدهم خرداد ماه امسال نمایشگاهی از برگزیده ی آثار نقاشی میرحسین موسوی، نقاش و معمارِ سیاستمدار که این روزها به همراه همسرش زهرا رهنورد در حصر غیر قانونی به سر می برند در فرهنگستان هنر آلمان افتتاح خواهد شد....


نمایشگاهی از آثار نقاشی میرحسین موسوی، در فرهنگستان هنر آلمان، برگزار می شود.

به گزارش کلمه، پنج شنبه شانزدهم خرداد ماه امسال نمایشگاهی از برگزیده ی آثار نقاشی میرحسین موسوی، نقاش و معمارِ سیاستمدار که این روزها به همراه همسرش زهرا رهنورد در حصر غیر قانونی به سر می برند در فرهنگستان هنر آلمان افتتاح خواهد شد.

در بروشور این نمایشگاه آمده است که رییس سابق فرهنگستان هنر ایران به همراه همسرش، مجسمه ساز و استاد دانشگاه، زهرا رهنورد، از سال 1389/ ۲۰۱۱ تاکنون در تهران در حصر خانگی بسر می برند و از هرگونه ارتباط با دنیای خارج محرومند و انجام فعالیت های هنری و برگزاری نمایشگاه برای آنها غیرممکن است.

بر اساس این گزارش در چهل و نهمین گفتگوی آکادمی هنر و حقوق بشر در ایران که در میدان پاریس شهر برلین ساعت ۶ بعدازظهر روز 16 خرداد/ ششم ژوئن برگزار خواهد شد، کلاوس اشتِگ با اردشیر امیرارجمند و شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل در مورد وضعیت این هنرمند دربند و رئیس سابق فرهنگستان هنر ایران به گفتگو می نشیند.

تعدادی از آثار انتخاب شده ی میرحسین موسوی تا روز ۲۳ ماه ژوئن در آکادمی هنر آلمان در میدان پاریس شماره ۴ برای بازدید عموم به معرض نمایش گذاشته می شود.

میرحسین، دانش آموخته ی دانشکده‌ی معماری دانشگاه ملی، نقاش تالار قند ریز، معمار مزار شهیدان هفت تیر و رواق هنر، معمار کانون توحید تهران و فرهنگستان هنر که به ۱۹ ستون با نماد بسم الله الرحمن الرحیم طراحی شد، با قلموی سبزی که هنوز طرح زندگی می زند، حتی در حصر نیز می تواند دعوت کند که جنبش سبز را زندگی کنیم.

***

فیلم زیر که بهمن ماه سال گذشته برای اولین بار منتشر شده بود، میرحسین را در کارگاه هنری‌اش که همان اتاق کار و مطالعه و اندیشه‌اش است، نشان می‌دهد. او در حال نقاشی است؛ در حال خلق آثاری که موسوی را در حد یک چهره‌ی صاحب‌سبک در هنر تلفیقی بالا برده و غیر از دنیای سیاست، در دنیای یکسره متفاوت دیگری نیز نام او بلندآوازه ساخته است. فیلمی از سیاستمدار تصویرها و نقاش لحظات ناب خلق هنری.

نقاش رویاهای ما در بند نمی‌مانَد/ فیلمی منتشر نشده از میرحسین موسوی

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.