سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر مهدی خزعلی خطاب به علما و مراجع: جان همسرم در خطر است، چرا سکوت می کنید؟...
» دیدار جمعی از بانوان فعال سیاسی با خانواده مهدی خزعلی

همسر مهدی خزعلی خطاب به علما و مراجع: جان همسرم در خطر است، چرا سکوت می کنید؟

چکیده :وضعیت جسمی خزعلی بسیار نگران کننده و خطرناک است و به گفته خودش در آخرین تماس تلفنی به علت ضعف شدید و افت فشار دو مرتبه به زمین افتاده اند و نفس تنگی شدید با سابقه ی بیماری قلبی، حتما لازم است که در بیمارستان بستری شوند و تحت مراقبت های ویژه در ccu قرار گیرد....


در صد و دهمین روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی، تعدادی از فعالان سیاسی به دیدار خانواده این زندانی سیاسی رفتند. در این دیدار همسر مهدی خزعلی از مراجع و علما پرسیده است که چرا در برابر ظلمی که به همسرش می شود، سکوت کرده و تنها نظاره کردند.

به گزارش کلمه، در این دیدار ابتدا همسر مهدی خزعلی به شرح فشار هایی که بر همسرش در زندان می شود پرداخت و گفت: قریب شش ماه است که مهدی عزیز در سلولی تنگ بدون هیچگونه امکانات اولیه در شرائطی سخت نگهداری می شود. در حالی که 110 روز اعتضاب غذا کرده و تحت مراقبت و محدودیت شدید امنیتی قرار دارد.

وی در ادامه گفت: حتی تلفن بسیار کوتاه و چند دقیقه ای با مزاحمت و دخالت ماموران کوتاه تر می شود.

همسر این زندانی سیاسی در مورد وضعیت جسمانی مهدی خزعلی اظهار داشت: وضعیت جسمی او بسیار نگران کننده و خطرناک است و به گفته خودشان در آخرین تماس تلفنی به علت ضعف شدید و افت فشار دو مرتبه به زمین افتاده اند و نفس تنگی شدید با سابقه ی بیماری قلبی، حتما لازم است که در بیمارستان بستری شوند و تحت مراقبت های ویژه در ccu قرار گیرند. ولی ظاهرا با وجود تاکید خودشان بر این امر همچنان ایشان را در سلول نگهداری کرده و از انتقال ایشان به بیمارستان امتناع می کنند. هر از چند گاهی در بهداری 209 سرم و آمپولی به ایشان تزریق می کنند و دیگر هیچ.و اخیرا ایشان از تزریق سرم هم خودداری می کند.

وی در پاسخ به اینکه این اعتصاب غذا تا کی ادامه دارد، اظهار داشت: همسرم انسانی متدین ، معتقد ،انقلابی و ازاده است و دارای اراده ای اهنین. کسی است که در زمان جبهه و جنگ جان بر کف در نقش بیسیم چی انجام وظیفه میکرد، ان زمان بیسیم به دست داشت و نقاط ضعف خودی و راه های نفوذ متجاوزان را میگفت و هم اکنون به گفته خود به گونه ای دیگر انجام وظیفه میکند.

همسر خزعلی در ادامه گفت: با اینکه به دفعات به ایشان گفته ام که تحملی برای شنیدن نوشته هایت نیست و تو را حتی از حقوق اولیه شهروندی محروم کرده اند و به دفعات به زندانت افکنده اند .لیکن چون احساس وظیفه میکرد دست به قلم میبرد و مثل سابق لباس رزم به تن و سلاح قلم به دست مینوشت و می نوشت.هر گاه که ایشان را به واسطه ی مسائل روز مملکت ملتهب و بر آشفته میدیدم به محض نوشتن آرام میگرفت و راضی از خود میگشت.

وی افزود: در تماس های اخیر ملتمسانه از ایشان خواسته ام که به اعتصاب خود پایان دهند.

در پایان جلسه همسر مهدی خزعلی پیامی را خطاب به مراجع عظام، علما، فقها، فضلا و مردم شریف و مسلمان ایران و مسئولان و دولتمردان و صاحبان قدرت قرائت کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

مراجع عظام ، علما ، فقها، فضلا مردم شریف و مسلمان ایران ،مسئولان و دولتمردان و صاحبان قدرت.من همسر دکتر مهدی خزعلی علویه ای از بوستان سیادت ، از اولاد فاطمه زهرا و علی مرتضی ،فاطمه زهرا که مصداق سوره کوثر بوده و علی مرتضی که اسوه زهد و تقوی، کسی که خلخال از پای زن یهودی بیرون کشیدند فرمود:جای دارد بر این ظلم بمیرم.

سبط بزرگترین مراجع جهان تشیع سید ابولحسن اصفهانی و میرزای نائینی،همو که امام فرمودند:این خانواده در جهان تشیع بی نظیر است.
به من و فرزندانم ظلمی فاحش روا می دارند.

اعلام می کنم جان شوهرم در خطر است،این انسان بزرگ جان بر کف به پیشواز شهادت می رود و متعجبم که مسئولان می دانند و می نشینند و هیچ نمی کنند، مراجع و علما فقط نظاره گرند و سکوت می کنند.

مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا
(هر كس كسى را جز به قصاص قتل يا [به كيفر] فسادى در زمين بكشد چنان است كه گويى همه مردم را كشته باشد و هر كس كسى را زنده بدارد چنان است كه گويى تمام مردم را زنده داشته است)

بزرگواران و عالی مقامان نکند در خاموشی و خواب به سر بریم و جان بزرگی از کف رود و آن گاه به خود آئیم و تواب شویم.
امروز بر شما با چشمانی خونبار مظلومیت شوهرم را فریاد میزنم همانگونه که مادرم فاطمه زهرا فریاد زد .فریاد می زنم و ضجه می کنم.
همانند بانویم درب خانه ی یکایک تان را می کوبم و حدیث مصیبت سر می دهم. شاید که کسی از شما مردانه حق مظلوم از ظالم بستاند.

والسلام و علی من اتبع الهدی


2 پاسخ به “همسر مهدی خزعلی خطاب به علما و مراجع: جان همسرم در خطر است، چرا سکوت می کنید؟”

 1. سجاد گفت:

  همس ر دکتر خزعلی

  هنوز اول راه هستیم
  هنوز مانده تا گرگها را که در لباس بره بشناسید
  هنوز مانده تا خونهای بی گناه ریخته شود
  لعنت بر قوم ظالم

 2. ارسطو گفت:

  آها حالا چون شوی شماست علما و مراجع باید دخالت کنند ولی ستار بهشتی ها و بقیه طایفه ای که مثل شما از عظما نیستند باید بمیرند و کسی به فریاد تظلم خواهی بر نخیزد شرم بادا