سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سرپرست دادسرای شهید مقدس زندان اوین برکنار شد...

سرپرست دادسرای شهید مقدس زندان اوین برکنار شد

چکیده :رشته احمدی سرپرست قبلی دادسرای شهید مقدسی مستقر در اوین اواخر اسفند ماه گذشته از این سمت برکنار شد و علی تورک که رییس دادگاه انقلاب اهواز بوده و از کسانی است که بیشترین احکام اعدام را در آن استان صادر کرده سرپرست دادسرای اوین شده است. ...


رشته احمدی سرپرست قبلی دادسرای شهید مقدسی مستقر در اوین اواخر اسفند ماه گذشته از این سمت برکنار و علی تورک رییس دادگاه انقلاب اهواز جانشین وی شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، رشته احمدی سرپرست قبلی دادسرای شهید مقدسی مستقر در اوین اواخر اسفند ماه گذشته از این سمت برکنار شد و علی تورک که رییس دادگاه انقلاب اهواز بوده و از کسانی است که بیشترین احکام اعدام را در آن استان صادر کرده سرپرست دادسرای اوین شده است.

تورک در مدت زمانی که در اهواز بود در صدور احکام خود مطیع بی چون و چرای بازجویان وزارت اطلاعات بوده و احکام دیکته شده آنها را امضا و صادر می کرده است.

رشته احمدی در طول مدت مدیریت خود تضییقات زیادی بر زندانیان سیاسی اعمال کرد و یکی از عوامل اصلی اعمال فشار بر این زندانیان بود و با وجود گزارش های موثق اعمال شکنجه زندانیان در بندهای وزارت اطلاعات (بند 209و240) و بند 2 الف که متعلق به اطلاعات سپاه پاسداران است هیچ اقدامی برای متوقف کردن کردن آن نکرد.

از آخرین خبرسازی های وی درگیری لفظی با فائزه هاشمی بود که به وی گفته بود”اگر من گذاشتم تو از این زندان آزاد شوی مرد نیستم” .همین یک جمله برای معرفی شخصیت وی که در مسند قضاوت نشسته کافی است.

بر اساس این گزارش، وی در دادگستری خوزستان از همکاران دولت آبادی دادستان فعلی و ریس سابق دادگستری خوزستان و از قضات بدنام در آن استان بوده است. رشته احمدی در اواخر اسفندماه از سرپرستی دادسرای مقدسی اوین برکنار شد.


2 پاسخ به “سرپرست دادسرای شهید مقدس زندان اوین برکنار شد”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  بوی توطئه میاید.

  زندانیان سیاسی در خطرند!

  روحانیان محترم!

  کروبی و موسوی و رهنورد را در یابید.

  بهبودی اوضاع با بر داشتن حصر آغاز میشود.

  در حکومت فعلی‌ کسی‌ در امان نمیماند.

 2. جوان گفت:

  مایه تاسف است، اهواز کم کم تبدیل به قطب دوم جنایتهای اطلاعاتی شده.