سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار دختران میرحسین با خانواده مهدی خزعلی؛ نگرانی از صدمات جبران‌ناپذیر بی‌توج...
» در آستانه صدمین روز اعتصاب غذای اعتراضی این زندانی سیاسی

دیدار دختران میرحسین با خانواده مهدی خزعلی؛ نگرانی از صدمات جبران‌ناپذیر بی‌توجهی مسئولان

چکیده :دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همراهان در حصر جنبش سبز مردم ایران، در دیدار با خانواده مهدی خزعلی که صد روز است در سلول انفرادی بند امنیتی 209 زندان اوین، در اعتصاب غذا به سر می برد، با ابراز نگرانی از وضعیت این زندانی سیاسی، خاطرنشان کردند که بی توجهی های این روزهای برخی مسئولان صدمات جبران ناپذیری خواهد گذاشت که روزگاری باید در دنیایی دیگر و در پیشگاه خدا و مردم پاسخگوی اعمالی باشند که بی شک پاسخی برای آن جز شرمساری وجود ندارد. ...


دختران میرحسین و رهنورد در آستانه ی صدمین روز اعتصاب غذای اعتراضی مهدی خزعلی، به دیدار خانواده ی این زندانی سیاسی رفتند.

به گزارش خبرنگار کلمه، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همراهان در حصر جنبش سبز مردم ایران، در دیدار با خانواده مهدی خزعلی که صد روز است در سلول انفرادی بند امنیتی 209 زندان اوین، در اعتصاب غذا به سر می برد، با ابراز نگرانی از وضعیت این زندانی سیاسی، خاطرنشان کردند که بی توجهی های این روزهای برخی مسئولان صدمات جبران ناپذیری خواهد گذاشت که روزگاری باید در دنیایی دیگر و در پیشگاه خدا و مردم پاسخگوی اعمالی باشند که بی شک پاسخی برای آن جز شرمساری وجود ندارد.

خانواده مهدی خزعلی با اشاره به شرایط سخت خانوادگی شان تصریح کردند که فشار مضاعفی علاوه بر فشار بازجویان و ماموران را از سوی خانواده ی پدر خود پس از هر بار اطلاع رسانی و ابراز نگرانی از وضعیت پدر را تحمل می کنند.

***

مهدی خزعلی که از یکشنبه ۱۰ دی ماه ۹۱ دست به اعتصاب غذا زده در شرایط نگران کننده ای به سر می برد و به گفته ی خانواده ی خزعلی در آخرین خبری که از وی داشته اند فشارش روی پنج و ضربان قلبش روی سی و هفت بوده است.

محمدصالح خزعلی روز گذشته در گفت و گویی گفته بود: در تمام پیگیری ها به این نتیجه ختم می شود که این شرایط تنها با دستور مستقیم رهبری پایان پیدا می کند. اما متاسفانه همانطور که به پدر بزرگم اطلاعات غلط می دهند که پدرم در اعتصاب نیست، به رهبری هم حتما اینگونه شرایط را دروغ توضیح می دهند. اینگونه به دروغ گزارش می دهند که پدرم برانداز است. خیلی هم تلاش کردیم با رهبری یا آقازاده ملاقات داشته باشیم اما موفق نشدیم. پدر هم بر اعتصاب خود مصم است و تا آزادی به اعتصاب خود ادامه خواهد داد.

مهدی خزعلی، وبلاگ نویس و مدیر انتشارات حیان و فرزند آیت الله خزعلی (از اعضای مجلس خبرگان) است ۹ آبان ماه ۱۳۹۱ در سرای اهل قلم بازداشت شد.

***

همچنین دختران نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس با ابراز بی اطلاعی از وضعیت پدر و مادر در حبس خود از ابتدای سال جدید و محرومیت دیدار و تماس با آنها، درباره تضییقات گوناگونی که به آنها وارد می شود، توضیح دادند.

آن ها همچنین تاکید کردند با توجه به سن و شرایط نگهداری پدر و مادرشان این بی خبری نگران کننده است.

***

همچنین روز گذشته کلمه خبر داده بود که پس از دیدار میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با دخترانشان در روز سی ام اسفندماه، که پس از چند ماه محرومیت از ملاقات صورت گرفته بود، آنها از هر گونه تماس حتی تلفنی نیز محروم شده اند. این میزان بی خبری مطلق و بی سابقه از این دو همراه جنبش سبز، باعث نگرانی شدید خانواده شده است.

پیش از این هم، حتی در زمانی که دختران موسوی و رهنورد تا چند ماه از پدر و مادر خود بی خبر می ماندند، این دو همراه محصور مردم هر چند هفته یک بار می توانستند با برخی اقوام خود تماس کوتاه تلفنی داشته باشند و از سلامتی و احوال خود خبر دهند، اما در بیست روز اخیر حتی این تماس های محدود نیز به صورت کامل قطع شده است.


3 پاسخ به “دیدار دختران میرحسین با خانواده مهدی خزعلی؛ نگرانی از صدمات جبران‌ناپذیر بی‌توجهی مسئولان”

 1. روشنفكر گفت:

  درود بر مهدي خزعلي كه تا هنوز هم براي آزادي مقاومت مي كند…درود بر تو و همه ي اصلاح طلبان

 2. ناشناس آشنا گفت:

  زمان نظاره گری نزدیک به پایان است.این‌همه ظلم و ستم را فقط در زمان یزید مسلمانان تجربه کردند.

  خزعلی را آزاد کنید.

  حصر را بر دارید.

  این به نفع همه است حتا شما!

 3. كاربر گفت:

  مهدي خزعلي زماني كه بحث تك راي به مطهري را عنوان ميكرد، گفت كه اين حركت مقدمه انجام حركتي بزرگتر در انتخابات 92 است. به نظر من منظور او احتمالا اين بود كه در انتخابات 92، مردم ميرحسين را به عنوان كانديدا معرفي كنند و بي توجه به عكس العمل حكومت با تمام توان به تبليغات بپردازند و در روز راي گيري به ميرحسين راي بدهند.
  دليل اينكه او را در زندان نگه داشته اند اين است كه او نتواند طرح حركتي ددر انتخابات امسال را رسانه اي كند ومردم را به انجام آن حركت دعوت كند.