سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نیروهای امنیتی به خانواده‌ی دراویش زندانی: اعلام کنید که این افراد ربطی به دراویش ...

نیروهای امنیتی به خانواده‌ی دراویش زندانی: اعلام کنید که این افراد ربطی به دراویش ندارند

چکیده :خانواده‌ی دراویش زندانی اعلام کردند وزارت اطلاعات از آنان خواسته که اعلام کنند تمامی دراویش زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل آباد شیراز از دراویش نیستند، ربطی به درویشان نعمت اللهی گنابادی ندارند و مستقل عمل می‌کنند. ...


خانواده‌ی دراویش زندانی اعلام کردند وزارت اطلاعات از آنان خواسته که اعلام کنند تمامی دراویش زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل آباد شیراز از دراویش نیستند، ربطی به درویشان نعمت اللهی گنابادی ندارند و مستقل عمل می‌کنند.

به گزارش مجذوبان نور، خانم خلیلی، همسر صالح الدین مرادی از دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز، ضمن توضیح درباره آخرین وضعیت صالح مرادی و کسری نوری که پس از ۶۴ روز اعتصاب غذای “تر” از ابتدای فروردین ماه دست به اعتصاب غذای “خشک” زده اند، گفت که وزارت اطلاعات از طریق وکلای مدافع دراویش زندانی، از خانواده‌های این دراویش خواسته‌اند تا اعلام کنند تمامی این افراد زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل آباد شیراز از دراویش نیستند و ربطی به درویشان نعمت اللهی گنابادی ندارند و مستقل عمل می‌کنند

هم اکنون ۱۱ تن از وکلای دراویش و مدیران و پرسنل سایت مجذوبان نور در زندان‌های اوین تهران و عادل آباد شیراز محبوس اند و این درحالی است که یکی از اتهام‌های انتسابی به این دراویش، عضویت در گروه مجذوبان نور “پایگاه خبری دراویش گنابادی” و دفاع از حقوق دراویش می‌باشد.

فرشید یداللهی، مصطفی دانشجو، امیر اسلامی و امید بهروزی از وکلای دراویش و حمیدرضا مرادی، افشین کرمپور و رضا انتصاری از مدیران سایت مجذوبان نور پس از تحمل ۱۸ ماه بازداشت موقت، هم اکنون ۷۵ روز است در زیرزمین بند ۲۰۹ امنیتی وزارت اطلاعات، بدون دسترسی به امکانات اولیه «هواخوری، رسیدگی‌های پزشکی و تماس تلفنی و مکاتبه با خارج از بند» محبوس و آقایان علیرضا روشن و مصطفی عبدی نیز در بند ۳۵۰ اوین زندانی هستند.

صالح مرادی و کسری نوری نیز به ترتیب ۱۹ و ۱۵ ماه است که در زندان عادل آباد شیراز محبوس اند و از ۲۷ دی ماه ۱۳۹۱ پس از انتقال غیر قانونی ۷ تن از وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور به بند ۲۰۹ در اعتراض به این اقدام غیر قانونی قاضی صلواتی و وزارت اطلاعات دست به اعتصاب غذا زده‌اند.


یک پاسخ به “نیروهای امنیتی به خانواده‌ی دراویش زندانی: اعلام کنید که این افراد ربطی به دراویش ندارند”

  1. جادوی سبز گفت:

    من نمی دونم کار وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی به کجا رسیده که چهار تا کارشناس درست و کاربلد بینشون پیدا نمیشه کار به اینجا نکشه! آخه برای یک دستمال که شهر رو به آتش نمی کشند اصلن چه کسی به اینها آموزش میده؟ فقط بهشون برخورد کردن رو یاد دادند. دراویش که خطر امنیتی نیستند دارید ازشون خطر امنیتی می سازید به فرض که چهار تا انتقادهم کرده باشند الان همه انتقاد دارند.