سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اقدام بی‌سابقه پاپ: بوسیدن پای دختر مسلمان زندانی...

اقدام بی‌سابقه پاپ: بوسیدن پای دختر مسلمان زندانی

چکیده :روز گذشته پاپ فرانسیس رهبر جدید کاتولیک های جهان در روز مذهبی پاشویان با چند نوجوان بزهکار در یکی از زندانهای ایتالیا دیدار کرد. دو نفر از این افراد که پاپ پای آنها را شست و بوسید دختران زندانی بودند و یکی از آنها مسلمان بود. بدین ترتیب برای نخستین بار پاپ پای دختر مسلمانی را بوسید ....


رهبر کاتولیکهای جهان در اقدامی بی سابقه پای یک فرد مسلمان را بوسید.

به گزارش آریا، روز گذشته پاپ فرانسیس رهبر جدید کاتولیک های جهان در روز مذهبی پاشویان با چند نوجوان بزهکار در یکی از زندانهای ایتالیا دیدار کرد.

این ملاقات پاپ در ادامه سیاست کلی است که او بر اساس اصول سادگی و خضوع در پیش گرفته است.

پاپ در این مراسم پای دوازده زندانی را در مراسمی آئینی شست و بوسید.این مراسم یادآور مراسم شام آخر حضرت عیسی مسیح(ع)و ملاقات او با حواریونش است.

دو نفر از این افراد که پاپ پای آنها را شست و بوسید دختران زندانی بودند و یکی از آنها مسلمان بود. برای نخستین بار پاپ پای دختر مسلمانی را بوسید و این کار در تاریخ کلیسای مسیحیت بی سابقه است.

به گفته مقامات واتیکان، این دوازده نفر نمایندگان همه افرادی هستند که به خطا رفته اند و درنتیجه طبیعی است که دختران و مسلمانان هم در جمع این افراد بوده باشند زیرا این افراد نیز در چنین کارهایی درگیر می شوند.

این مراسم به جای آنکه در کلیسای بزرگ واتیکان برگزار شود، در کلیسایی کوچک در یکی از کانونهای بازپروری ایتالیا برگزار شد. انتخاب این مکان نشان می دهد پاپ در عزم خود برای هدایت کردن کلیسا به سمت افراد فقیر و نیازمند مصمم است.

پاپ در این مراسم به نوجوانان بزهکار گفت که هرگز امید خود را از دست ندهند.این پیام برای زندانیان این کانون بسیار تاثیرگذار بود. پاپ بدون آنکه مراسمی تشریفاتی برایش برگزار شود به این ندامتگاه آمد و بازگشت اما تاثیر حضور او همواره بر ذهن این جوانان و نوجوانان بزهکار باقی خواهد ماند.


یک پاسخ به “اقدام بی‌سابقه پاپ: بوسیدن پای دختر مسلمان زندانی”

  1. قیامت گفت:

    این کار ایشان انجام سنتی است در مسیحیت ، دوما مسیح بنده و فرستاده الله است و نه فرزند الله ، سوما انتشار اینگونه اخبار مبین این مطلب است که فردی در مقام پاپ تا این حد خضوع و تواضع دارد که در کاری سنتی کاری میکند کارستان که بلکه باب شود و درس عبرت برای دیگر رهبران جهان مخصوصا رهبران دینی.