سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه خداحافظی تعدادی از زندانیان بند زنان اوین به فائزه هاشمی...

نامه خداحافظی تعدادی از زندانیان بند زنان اوین به فائزه هاشمی

چکیده :اين ارزش بزرگي است كه زندانيان سياسي، حبس خود را توأم با عزت و سربلندي طي كنند و اين ارزشي بود كه تو براي تحقق آن ايستادگي نشان دادي. تلاش تو براي مبارزه با شرايط ناعادلانه زندانيان، هزينه هايي از جمله انتقال به انفرادي 209 را به تو تحميل كرد كه با صبر و بردباري تحمل كردي. بر اين باوريم كه در لحظه تحويل سال به يادمان هستي. همانگونه كه ما به يادت هستيم و سالي خوش توأم با امن و آسايش و آزادي براي تو و همه مردم ايران،آنچنان كه شايسته آن هستيم آرزومنديم. ...


تعدادی از بانوان محبوس در بند زنان زندان اوین با یادداشتی خطاب به فائزه هاشمی در پایان دوران محکومیتش نوشته اند: اين ارزش بزرگي است كه زندانيان سياسي، حبس خود را توأم با عزت و سربلندي طي كنند و اين ارزشي بود كه تو براي تحقق آن ايستادگي نشان دادي. تلاش تو براي مبارزه با شرايط ناعادلانه زندانيان، هزينه هايي از جمله انتقال به انفرادي 209 را به تو تحميل كرد كه با صبر و بردباري تحمل كردي.

به گزارش کلمه، دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی روز گذشته از زندان اوین در حالی آزاد شد، که روز 30 اسفند دوران محکومیتش تمام می شد، و وی اصرار داشت که تا اخرین لحظه ی حکم خود را بگذراند و لحظه ی تحویل سال نیز در کنار باقی زندانیان سیاسی باشد.

فائزه  هاشمی که  ساعت ۱۲ شب اول مهر ماه سال ۹۱ به طور ناگهانی در منزلش بازداشت شده بود، در طول دوران محکومیتش حاضر به استفاده از حق مرخصی خود نشد و با درخواست مقامات قضایی برای اعاده وثیقه جهت اخذ مرخصی مخالفت کرد.

فائزه هاشمی  همچنین دی ماه سال گذشته  به دلیل اعتراض به نابسامانی های بند زنان به سه هفته انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد. طی این اعتراضات زندانیان سیاسی بند زنان شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر” و “مرگ بر دیکتاتور” سر دادند. در پی این اعتراض  پرونده جدیدی با موضوع اخلال در نظم زندان علیه وی تشکیل شد.

متن یادداشت زندانیان سیاسی زن خطاب به فائزه هاشمی که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

فائزه عزيز؛ ساعت 6:30 صبح روز 29 اسفند، در ساعتي نامنتظر از تو خواستند زندان را ترك كني و در قبال پافشاري ات براي ماندن تا ساعت تحويل سال، بي توجهي نشان دادند. اين امر هنوز براي ما شگفت آور است كه چرا يك حكومت و سيستم قضايي آن بايد عليرغم اعلان رسمي دادستان تهران كه تاريخ آزادي ات را 30 اسفند اعلام كرده بود، چنين جابرانه عمل كند. تو را در نيمه هاي شب به زندان آوردند و در ساعتي كه همه خواب بودند نيز از زندان بيرون بردند در حالي كه تو اعلان كرده بودي مايلي لحظه تحويل سال را در زندان باشي. اما تو در شش ماه گذشته بي اعتنا به عافيت طلبي ها، از احكام نا عادلانه و از شرايط نامناسبي كه سعي مي شد به بند تحميل شود، سخن مي گفتي و بر تلاش هايي كه قبل از اين در بند زنان آغاز شده بود، ارج مي نهادي و سعي خود را بر حفظ تمامي آن ارزش ها به كار مي بستي.

اين ارزش بزرگي است كه زندانيان سياسي، حبس خود را توأم با عزت و سربلندي طي كنند و اين ارزشي بود كه تو براي تحقق آن ايستادگي نشان دادي. تلاش تو براي مبارزه با شرايط ناعادلانه زندانيان، هزينه هايي از جمله انتقال به انفرادي 209 را به تو تحميل كرد كه با صبر و بردباري تحمل كردي. بر اين باوريم كه در لحظه تحويل سال به يادمان هستي. همانگونه كه ما به يادت هستيم و سالي خوش توأم با امن و آسايش و آزادي براي تو و همه مردم ايران،آنچنان كه شايسته آن هستيم آرزومنديم.

هم بنديان تو در بند زنان زنداني سياسي اوين مهوش شهرياري- نسرين ستوده – حكيمه شكري – ژيلا كرم زاده مكوندي – مريم جليلي – ميترا زحمتي – نوشين خادم


2 پاسخ به “نامه خداحافظی تعدادی از زندانیان بند زنان اوین به فائزه هاشمی”

  1. Mohamd گفت:

    عکس بانوی عاشق فخری تاج زاده هم بگذارید شاید ولایت با بصیرت شرم کند که بسیار بعید هست
    ما که مردیم از مردی لااقل تو زن باش

  2. محمد گفت:

    خداوند رحمت کند احاج علی اکبررا….دهه50پسرش درزندان بود..میگفت دریکی ازملاقات ها باپدریکی اززندانیان برخورد داشتم میگفت به پسرم میگوییم درخواست عفو بنویسد…. او ایه ای ازقران را میخواند:…خدایا من زندان را دوست تر میدارم تا عمل خلاف با زلیخارا(نقل به مضمون)