سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام تبریک نوروزی فرزند آیت الله منتظری؛ انتقاد از ادامه حصرها و تاکید بر آزادی زن...
» سلب آزادی‌ها شایسته این نظام نیست که اسلامی خوانده می‌شود

پیام تبریک نوروزی فرزند آیت الله منتظری؛ انتقاد از ادامه حصرها و تاکید بر آزادی زندانیان سیاسی

چکیده :لازم است از ادامه زندانی بودن نخبگان و فعالان سیاسی و در حصر بودن حضرات آقایان کروبی و موسوی و سرکار خانم رهنورد ابراز تأسف نماییم. آنان گناهی جز انجام وظیفه و امر به معروف و نهی از منکر مرتکب نشدند و سلب آزادی آنان شایسته این نظام نیست که اسلامی خوانده می‌شود و در قانون اساسی آن به آزادی قلم و بیان تصریح شده است. امید است با آزادی همه زندانیان بی‌گناه نخستین گام برای شادی ملی در سال جدید برداشته شود. ...


احمد منتظری، فرزند مرحوم آیت الله العظمی منتظری، با صدور پیام تبریکی به مناسبت عید نوروز 1392 از ادامه زندانی بودن نخبگان و فعالان سیاسی و در حصر بودن آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد ابراز تأسف کرد.

به گزارش کلمه، وی در پیام خود تاکید کرد: آنان گناهی جز انجام وظیفه و امر به معروف و نهی از منکر مرتکب نشدند و سلب آزادی آنان شایسته این نظام نیست که اسلامی خوانده می‌شود و در قانون اساسی آن به آزادی قلم و بیان تصریح شده است. امید است با آزادی همه زندانیان بی‌گناه نخستین گام برای شادی ملی در سال جدید برداشته شود.

متن این پیام که در وب سایت آیت الله منتظری منتشر شده، بدین شرح است:

باسمه تعالی

یا مقلّب القلوب والابصار، یا مدبّر اللیل و النهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال.

تحویل سال و آمدن بهار بر تمامی ایرانیان مبارک باد.

از خداوند کریم و رحیم می‌خواهیم که بهترین حال را در سال جدید برای مردم این سرزمین مقدّر فرماید.

وطن‌دوستی و علاقه به آب و خاک و سرزمین نه تنها با دینداری منافاتی ندارد بلکه در حدیثی منسوب به پیامبر اکرم(ص) بر آن سفارش گردیده است، آنجا که فرمود: “حب‌ الوطن من الایمان”.

بسیاری از شهدای دفاع مقدس برای دفاع از وطن و سرزمین خود، از جان شریف خویش گذشتند؛ وجود عقاید گوناگون و ادیان مختلف در بین شهدای گرانقدر و جانبازان سرافراز گواهی بر این مدّعاست.

پیروی از نیاکان و گذشتگان در برگزاری مراسم نوروز و بزرگداشت این سنّت ملی امری پسندیده است.

کسانی که دیانت را در مقابل ملّیت قرار می‌دهند خواسته یا ناخواسته باعث سستی دین و مذهب در بین مردم می‌شوند. آنچه قرآن کریم کراراً آن را مذمّت کرده است پیروی از پیشینیان در بت‌پرستی است. امر ناپسند و خلاف عقل و خلاف فطرت بت‌پرستی با امور پسندیده‌ای مثل شادی کردن و شاد کردن دیگران و دید و بازدیدهای نوروزی قابل مقایسه نیست.

شادی یکی از نیازهای طبیعی انسان است؛ آرامش جان و کارآمدی انسان و توانایی حل مشکلات، وابسته به میزان شاد بودن هر شخص و هر جامعه‌ای است. در شرع مقدس اسلام نسبت به شادی‌های حلال و محبت به دیگران و ابراز این محبت توصیه فراوان شده است و در خصوص نوروز هم روایاتی از امامان معصوم(ع) در دست است. حضرت امام علی(ع) در تشکر از شخصی که شیرینی نوروزی برای آن حضرت هدیه آورده بود فرمود: “خدایا هر روز را نوروز قرار بده”.

در پایان لازم است از ادامه زندانی بودن نخبگان و فعالان سیاسی و در حصر بودن حضرات آقایان کروبی و موسوی و سرکار خانم رهنورد ابراز تأسف نماییم. آنان گناهی جز انجام وظیفه و امر به معروف و نهی از منکر مرتکب نشدند و سلب آزادی آنان شایسته این نظام نیست که اسلامی خوانده می‌شود و در قانون اساسی آن به آزادی قلم و بیان تصریح شده است. امید است با آزادی همه زندانیان بی‌گناه نخستین گام برای شادی ملی در سال جدید برداشته شود. از خدای مهربان موفقیت و شادکامی برای ملت شریف ایران آرزومندیم. والسلام.

بیت آیت الله العظمی منتظری(ره)

نوروز 1392 – احمد منتظری


4 پاسخ به “پیام تبریک نوروزی فرزند آیت الله منتظری؛ انتقاد از ادامه حصرها و تاکید بر آزادی زندانیان سیاسی”

 1. Neda گفت:

  درور بر فرزنده ازاده كه إز بدر صداقت و دفاع إز حق و انسانيت را به ارث برد ميارثي كه كمتر إنساني موفق ميشود بجا كذارد من ميراث را بهشت ميدانم روحش شاد

 2. Mohammad2000 گفت:

  بازم بعد از بیش از 3 سال که از رحلت آیت اله میگذره هر بار اسمشون میاد اشکم سرازیر میشه. امیدوارم دعای آن بزرگوار از جنت نیز پشت ما ایرانیان باشه.

 3. Mahdi گفت:

  مهندس موسوی و جناب کروبی در این ساعات مونده به تحویل سال نو فکر و خاطره شما از ذهنم عبور میکند. سبزی راهتان پایدار .استقامتتان فاخر.عیدتان مبارک باد.
  برای رهایی شما و ملت ایران در لحظه تحویل سال دعا خواهم کرد.

 4. Rambod گفت:

  این خط این نشون اگه آزاد کردن.