سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت حسین لقمانیان نماینده مجلس ششم به همراه 4 فعال اصلاح طلب...

بازداشت حسین لقمانیان نماینده مجلس ششم به همراه 4 فعال اصلاح طلب

چکیده :حسین لقمانیان نماینده مردم همدان در مجلس ششم و رییس شاخه همدان جبهه مشارکت ایران اسلامی صبح امروز به همراه 4 نفر دیگه از فعالان اصلاح طلب همدان راهی تهران بودند تا با خاتمی دیداری داشته باشند، که بین راه بازداشت شده و در حال حاضر در اداره اطلاعات همدان نگهداری می شوند. محمدرضا افخمی، هادی احتظاظی، خانم رحیمی، امین فریدیان از فعالان سیاسی همدان همراهان این نماینده ی اسبق مجلس بودند که در میانه ی راه بازداشت شده اند. ...


حسین لقمانیان نماینده مردم همدان در مجلس ششم صبح امروز به همراه 4 نفر دیگه از فعالان اصلاح طلب همدان بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، حسین لقمانیان نماینده مردم همدان در مجلس ششم و رییس شاخه همدان جبهه مشارکت ایران اسلامی صبح امروز به همراه 4 نفر دیگه از فعالان اصلاح طلب همدان راهی تهران بودند تا با خاتمی دیداری داشته باشند، که بین راه بازداشت شده و در حال حاضر در اداره اطلاعات همدان نگهداری می شوند.

محمدرضا افخمی، هادی احتظاظی، خانم رحیمی، امین فریدیان از فعالان سیاسی همدان همراهان این نماینده ی اسبق مجلس بودند که در میانه ی راه بازداشت شده اند.

حسین لقمانیان در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 ریاست ستاد مهدی کروبی در همدان را برعهده داشت. او در سال ۱۳۸۱ و در زمان نمایندگی مجلس بدلیل نطق پیش از دستوری در اعتراض به «بازداشت فعالین ملی مذهبی» در دادگاه محکوم و سپس بازداشت و به زندان اوين منتقل شد.

دادگستري تهران طي نامه اي به مجلس ضمن رد اعتراضات نمايندگان، از محكوميت حسين لقمانيان به ۱۳ ماه حبس تعزيري حمايت كرد، اما نمايندگان مجلس به اعتراضات خود ادامه دادند.

این اقدام که برخلاف اصل ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی بود و «مصونیت پارلمانی نمایندگان» را «نقض» می کرد، با واکنش شدید و معترضانه ی نمایندگان مجلس ششم و دولت سیدمحمد خاتمی، احزاب و فعالان سیاسی – اجتماعی رو به رو شد و پس از بیست روز از زندانی شدن لقمانیان، واکنش شدید مهدی کروبی، رییس مجلس ششم قوه قضاییه را مجبور به آزادی این حسین لقمانیان کرد.

مهدي كروبي از پشت تريبون مجلس اعلام كرد كه اگر قوه قضائيه لقمانيان را آزاد نكند، او از رياست مجلس استعفا مي دهد. پس از اين سخنان، مهدي كروبي مجلس را ترك و به منزل خود رفت و گفت تا زماني كه اين نماينده مجلس و ديگر نمايندگان مصونيت نداشته باشند، پا به مجلس نمي گذارد. ساعتي پس از اين اعتراض مدني كه از سوي كروبي انجام شد، حسين لقمانيان آزاد شد.

لقمانیان در شهريور ۱۳۸۴ بار دیگر از سوی شعبه ی هفتم بازپرسي دادسراي كاركنان دولت احضار شده بود.

مانند تعداد بی شماری از بازداشت ها در سال های اخیر بر اساس قانون و منطق خاصی نبوده است، تا کنون از علت این بازداشت غیرمترقبه ی لقمانیان و همراهان وی خبری در دست نیست.


2 پاسخ به “بازداشت حسین لقمانیان نماینده مجلس ششم به همراه 4 فعال اصلاح طلب”

  1. محمدتهران گفت:

    اين نوع رفتارها بايدخاتمي رابراي آمدن مصمم تركند.

  2. Payam گفت:

    هدف گروه اقتدارگرای حاکم ,نیامدن خاتمی به هر شکل است و اگر همه این حیله ها پاخ نداد از راه شورای نگهبان رد صلاحیت و شایستگی شود. گروه تندروی حاکم دنبال اصلاح طلب کوچک و گوش به فرمان است. تا از این راه انتخابات را مهندسی کنند.