سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در خواست آیت الله مکارم شیرازی از علما: در برابر منکرات رییس دولت سکوت نکنید...

در خواست آیت الله مکارم شیرازی از علما: در برابر منکرات رییس دولت سکوت نکنید

چکیده :با گذشت هشت سال از اقدامات غیر اخلاقی و غیر قانونی دولت احمدی نژاد اینک مراجع تقلید نیز نسبت به برخی از اقدامات این رییس دولت معترض شده...


با گذشت هشت سال از اقدامات غیر اخلاقی و غیر قانونی دولت احمدی نژاد اینک مراجع تقلید نیز نسبت به برخی از اقدامات این دولت معترض شده اند.

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی با اشاره به حواشی سفر احمدی نژاد به ونزوئلا در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: این روزها مسائل دردناکی واقع می‌شود که انسان نمی‌داند در برابر آن چه باید بکند، اگر سکوت کند درست نیست و اگر سخن بگوید مشخص نیست که چگونه تفسیر می‌شود.

پیام تسلیت و حواشی سفر احمدی نژاد برای تشییع جنازه چاوز انتقادات زیادی را در میان حامیان سابقش در برداشت.

وی تصریح کرد:‌ حوادث اسفناک و دردناکی که در جریان تشییع جنازه رئیس جمهور ونزوئلا واقع شد در مجموع شرم آور بود؛ اگر سخن نگوییم کم کم منکر معروف شده و این مسئله تبدیل به سنت می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه جناب آقای یزدی رئیس جامعه مدرسین در این مسئله شجاعانه وارد شد و سخن گفت تا منکر معروف نشود، ادامه داد: 17 نفر از مجلسیان و برخی دیگر موضع گرفتند ولی خیلی‌ها سکوت کردند.

وی اضافه کرد: اخیرا جشنی در تهران به نام جشن استقبال از نوروز تشکیل داده‌اند و این جشن ساعت‌ها طول کشید و از تمام اقوام آمدند و بساط موسیقی‌های مختلف محلی و غیرمحلی را به ره انداختند و رقصیدند و کوبیدند و حتی دختران را وادار به رقص کردند، اگر در برابر اینها چیزی نگوییم منکر معروف می‌شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه آیا با این بساط به استقبال نوروز می‌روند؟ گفت: اگر درباره این مسائل سخن نگوییم در پیشگاه خداوند مسئول هستیم، از آقایان دیگر خواهش می‌کنم در برابر منکرات سکوت نکنند، علمای قم، تهران و شهرهای دیگر نگذارند منکر معروف و عادی نشود.


4 پاسخ به “در خواست آیت الله مکارم شیرازی از علما: در برابر منکرات رییس دولت سکوت نکنید”

 1. مرتضی گفت:

  علماء خوب است در برابر همه منکرات در همه زمانها حساس باشند،نه فقط منکراتی که توسط این دولت واقع شده است،خیلی وقت است که برخی معروف ها منکر شده است و برخی منکرها معروف،منتها آقایان این آخر کاری دارند دولت را بدرقه میکنند!در تمام این هشت سال هیچ منکری اتفاق نیفتاده بود؟!

  حمله و تخریب بیت آیت الله منتظری و آیت الله صانعی در مجاورت منزل آقای مکارم شیرازی منکر نبود؟

  توهین ها و تهمت هایی که نثار آقایان موسوی و کروبی میشود منکر نیست؟

  حصر و حبس ایندو و سایر زندانیان بعد از انتخابات منکر نیست؟

  آزار خانواده های زندانیان سیاسی منکر نیست؟
  ماجرای کهریزک منکر نبود؟

  اختلاس ها و دزدیها و فسادهای مالی مستمر منکر نیست؟
  سقوط ارزش پول ملی منکر نیست؟
  و……

 2. نیلوفر گفت:

  جناب حضرت آیت الله العظمی مرجع عالیقدر عالم تشیع ؛ما مدت هاست در انتظاریم شاید حضرات عظام گوشه ای از منکرات اجرا شده توسط دولت را ببینند و اعتراض کنند اما گویا نظرات شماها هم به نظر ایشان نزدیک است .

 3. khosrow گفت:

  آن موقع که احمدی نژاد مردم را خس و خاشاک خطاب کرد نباید سکوت میکردید، و تا کنون پاسخگو نبوده اید. هنوز هم کسی معذرت خواهی‌ نکرده است و کسی هم توبه نکرده است. بهتر است که برای آزادی آنهایی که بی‌ گناه هستند و در زندان هستند سخن بگویید ولی‌ فکر نمیکنم که جرأت داشته باشید.

 4. کمینه گفت:

  رفتاررئیس جمهور خارج ازعرف دیپلماتیک بوده است چه ربطی به شادی مردم با نواختن موسیقی اقوام مختلف درخیابان دارد؟علیرغم مخالفت با این دولت، باید ازآقای آیت الله پرسید، چه اشکالی دارد که موسیقی اقوام مختلف درخیابان ها به صدا درآید؟این که دیگر موسیقی ملل دیگر نیست که ترویج منکر شود!چه اشکالی دارد که مردم شادی کنند؟ شما چه گزینه دیگری ارائه می دهید؟! نوحه خوانی وتوی سر زدن حد واندازه دارد. شما جامعه ای مریض وپریشان احوال وپرازخشونت ایجادمی کنید.یک جامعه مریض نیز دیگر توان فعالیت و اعاده حقوق ازدست رفته را نخواهد داشت. تعجبی ندارد که مردم فوج فوج ازدین اسلام خروج کنند.