سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیدمصطفی تاجزاده: محبوبیت خاتمی باعث عصبانیت و کینه توزی اقتدارگرایان شده است...

سیدمصطفی تاجزاده: محبوبیت خاتمی باعث عصبانیت و کینه توزی اقتدارگرایان شده است

چکیده :مصطفی تاجزاده، معاون دربند وزیر کشور دولت خاتمی، در یاددادشتی با اشاره به افزایش حملات اقتدارگرایان به اصلاح طلبان این فشارها را ناشی از عصبانیت آنها از افزایش محبوبیت و مقبولیت آقای خاتمی در بین مردم خوانده و پیش بینی کرده است حکومت مانند همه نظام های استبدادی به جای توجه به خواست اکثریت مردم...


مصطفی تاجزاده، معاون دربند وزیر کشور دولت خاتمی، در یاددادشتی با اشاره به افزایش حملات اقتدارگرایان به اصلاح طلبان این فشارها را ناشی از عصبانیت آنها از افزایش محبوبیت و مقبولیت آقای خاتمی در بین مردم خوانده و پیش بینی کرده است حکومت مانند همه نظام های استبدادی به جای توجه به خواست اکثریت مردم به سمت بستن فضا پیش رود و دراین مدت شاهد بسته شدن روزنامه ها، بازداشت افراد و اعمال محدودیت های بیشتر در استفاده از اینترنت و ماهواره باشیم.

به گزارش نوروز، رییس ستاد انتخابات کشور دولت اصلاحات با تاکید مجدد بر لزوم حضور آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری خواهان گسترش کمپین دعوت از آقای خاتمی شده و می نویسد: “آقای خاتمی باید بداند که هرگز نمی تواند نسبت به سرنوشت میهن و آئین و آینده ایرانیان در این شرایط حساس بی تفاوت باشدو خدای ناکرده غفلت و کوتاهی کند. اقتدارگراها نیز از ترس ملت جرأت رد صلاحیت ندارند چرا که دیده اند مردم نسبت به رأی خود به ویژه در این شرایط بحرانی کنونی، حساسیت زیادی خواهند داشت.”

عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب و شورای مرکزی جبهه مشارکت همچین در خصوص گزارش جدید احمد شهید در خصوص نقض حقوق بشر در ایران با ابراز تاسف از این که عملکرد خشونت طلبان آبروی کشور را در جهان برده معتقد است که تکذیبه های حکومت نمی تواند قضاوت های جهانی را که براساس مشاهدات عینی و واقعی شان است، تغییر دهد.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

در مورد کمپین دعوت از خاتمی برای نامزدی ریاست جمهوری:

هرچه نظرسنجی ها فاصله آقای خاتمی را با بقیه کاندیداها بیشتر نشان می دهد، باید منتظر افزایش حملات اقتدارگرایان به اصلاح طلبان بود. چون مقبولیت و محبوبیت خاتمی به جای واقع گرایی، متاسفانه عصبانیت و کینه توزی بیشتر آنان را به دنبال دارد و دلیل این عصبانیت این است که اقتدارگرایاننزدیک چهار سال است که از صدر تا ذیلشان از طریق تمام تریبون ها و امکانات دولتی و غیردولتی هرچه خواسته اند علیه خاتمی گفته اند و هرگونه اتهامی براو بسته اند اما امروز همه نظرسنجی ها از وزارت اطلاعات و سپاه گرفته تا صدا و سیما و مجلس نشان می دهد که انتخاب اول مردم خاتمی است و این ها هم طبعاً مانند همه نظام های استبدادی به جای توجه به خواست اکثریت مردم به سمت بستن فضا پیش می روند تا انسداد بیشتری ایجاد کنند. بنابراین احتمال این که در این مدت روزنامه های دیگری را هم ببندند و افراد دیگری را هم بازداشت کنند و محدودیت های بیشتری در استفاده از اینترنت و ماهواره فراهم کنند، بسیار است.

خبرگزاری سپاه (فارس) هم اخیرا فعال شده و خبر از انصراف آقای خاتمی داده است. این ها به حساب خودشان دارند فضای انتخابات را مهندسی می کنند. به نظر من باید کمپین دعوت از آقای خاتمی را هرچه بیشتر گسترش داد و به این ترتیب زمینه حضور ایشان را برای نجات کشور و دین و مردم فراهم کرد. اگرچه با عملکرد چند سال گذشته دولت و مجلس هرکس در انتخابات پیروز شود، قطعا با مشکلات بسیار جدی مواجه خواهد بود و دوران بسیار سختی را پیش رو خواهد داشت. اما آقای خاتمی باید بداند که هرگز نمی تواند نسبت به سرنوشت میهن و آئین و آینده ایرانیان در این شرایط حساس بی تفاوت باشدو خدای ناکرده غفلت و کوتاهی کند. اقتدارگراها نیز از ترس ملت جرأت رد صلاحیت ندارند چرا که دیده اند مردم نسبت به رأی خود به ویژه در این شرایط بحرانی کنونی، حساسیت زیادی خواهند داشت.

در مورد گزارش علیه ایران برای نقض حقوق بشر:

بار دیگر در گزارش احمد شهید ایران به نقض حقوق بشر متهم شد. پیش از این هم گفته بودم که در دوره اصلاحات نام ایران از فهرست ناقضین حقوق بشر بیرون آمد و متأسفانه عملکرد خشونت طلبان آبروی کشور ما را در جهان برده است و متأسفانه در سال های اخیر اگر در هر گزارش علیه ما موارد جدیدی از نقض حقوق بشر اضافه نشود، کم نشده است. اگر همین گزارش علیه دیگر کشورها باشد، تیتر اول روزنامه ها و مستندی برای افاضات آقایان خواهد شد اما اگر نام ایران در میان باشد، گزارش گر حقوق بشر عامل استکبار و سخنگوی بی بی سی خوانده می شود! البته در این که غربی ها دنبال بهانه برای محکوم کردن ما و کشورمان هستند تردیدی نیست اما مشکل اصلی ما این است که حکومت بهانه های بسیاری در اختیار آن ها قرار می دهد. باید توجه داشت که تکذیبه های ما نمی تواند قضاوت های جهانی را که براساس مشاهدات عینی و واقعی شان است، تغییر دهد. فرض کنیم به مردم ما بگویند که در کشور مثلا دمولند دو نامزد انتخاباتی راکه بیش از یک سوم آراء مردم را طبق گزارش خود دمولندی ها به خود اختصاص داده اند، به دلیل اعتراض به نتیجه انتخابات بیش از دو سال در حبس خانگی نگاه داشته اند و حداقل حقوق شهروندی را از آنان دریغ داشته اند. مردم نسبت به آن ها چه قضاوتی خواهند کرد؟ حالا اگر حکومت دمولند ادعا کند که حکومتش آزادترین حکومت و کشورش آزادترین کشور دنیاست مردم ما به او نمی خندند؟! اگر حکم بازداشت فعالان انتخاباتی رقیب سه روز قبل از روز انتخابات صادر شود و فردای انتخابات به صورت فله ای همه آنان را دستگیر کنند و تحت انواع فشارها و آزارها قرار دهند، افکار عمومی دنیا نمی گویند که در این کشور حقوق بشر نقض شده است و حکومت برای مردم خود حق اعتراض قائل نیست؟

درمورد اوضاع وخیم اقتصادی و فراکنی های صورت گرفته:

دوباره آقای رحیمی نطق کرده و براساس این نطق معلوم شد که دوسه نفر فتنه پسته را به راه انداخته اند. پیش از این جمشید بسم الله را موجب اختلال در بازار ارز و فتنه ارز معرفی کرده بودند و حالا لابد یک بیژن بسم الله پیدا کرده اند که فتنه پسته را به او نسبت دهند و چند بسم الله دیگر را هم باعث و بانی فتنه خودرو و دیگر فتنه های اقتصادی معرفی خواهند کرد.واقعا چه دولت بی کفایتی که دو سه نفر در حد جمشید بسم الله هر روز فتنه ای ایجاد می کنند و اقتدارگراها با همه ادعاهایشان نمی توانند از پس این چند نفر برآیند. اگر هیچ دلیلی بر بی کفایتی دولت وجود نداشته باشد، همین گرانی و بیکاری و تورم و بالاخره سخنان و توجیهات معاون اول احمدی نژاد برای اثبات بی منطقی و بی کفایتی دولت کافی است!

و اما سوالی هم از جبهه پایداری:

من از جبهه پایداری سوالی در مورد درآمد رئیسشان (محصولی) دارم. ثروت آقای محصولی 160میلیون دلارعنوان شده و حدود 7 سال است که او اعلام می کند من این مقدار سرمایه ندارم. خوب چرا اعلام نمی کند میزان ثروتش چقدر است؟ خوب است هم به پرسش پاسخ داده شود و هم میزان سرمایه و ثروت ایشان بعد از اتمام جنگ تا امروز مقایسه شود تا روشنگری عمومی حاصل آید.


8 پاسخ به “سیدمصطفی تاجزاده: محبوبیت خاتمی باعث عصبانیت و کینه توزی اقتدارگرایان شده است”

 1. Motagh_1330 گفت:

  اینها به میلیون میخندند.بر بسوی میلیارد دلار

 2. Safansam0 گفت:

  خاتمی یک تدارکاتچی بیش نیست

 3. Nasr1371 گفت:

  [من تصور میکنم با وضع موجود ، آمدن آقای خاتمی فقط التیام بخش ظاهری است چون نمی تواند و نمی گذارند که تحولی ایجاد کند . تنها اتفاقی که می افتد تسلط طولانی تر متحجران بر این مملکت و در نتیجه آسیب جدی تر بر پیکر اسلام و انقلاب است . متوجه باشیم که اگر خدای ناکرده این انقلاب از دست برود ، به استناد فرمایشات حضرت امام(ره) ، شاید قرنها زمان لازم باشد تا دوباره اسلام ، کمر راست کند .

 4. فریدون گفت:

  خاتمی بیا ولی با قدرت بیا مردم دیگر تورا تنها نخواهند گذاشت پس محکم بر سر حرف هایت بایست

 5. mori گفت:

  به نظر من اگر آقای خاتمی را هم تایید کنند فقط به خاطر حضور در صحنه مردم است. دوباره سپاه انتخابات را مهندسی می کنه و مهره مورد نظر بالا می یاد. مشکل اصلی خاتمی و اصلاحات، سپاهیان هستند. این سرداران گدا گشنه تازه به دوران رسیده پشت کوهی، کینه شتری نسبت به خاتمی دارند. اینها نهایتا با مهره دولت کنار می آیند. بهترین کار عدم شرکت در انتخابات است

 6. Emad گفت:

  آمدن آقای خاتمی هیچ مشکلی را حل نمیکند. اگر خوشبینانه به انتخابات نگاه کنیم واحتمال هر گونه مهندسی انتخابات را منتفی بدانیم باید به دو مورد توجه داشت:اول اینکه بخش قابل ملاحظه ای از جنبش سبز وطرفداران اصلاحات به دلیل بی توجهی حکومت به خواسته آنان که همانا آزادی موسوی عزیز وسایر آزادی خواهان در بند بوده حضور در انتخابات را تحریم میکنند ودر این صورت نباید انتظار داشته باشیم که آقای خاتمی رای بالایی را کسب کند و همین موضوع ابزاری میشود در دست اقتدار گرایان جهت تضعیف حرکت اصلاحات.
  دوم اینکه : فرض را بر این میگذاریم که آقای خاتمی با رای چشمگیری انتخاب شوند . در این حالت باید ببینیم که چه چیزی را وبا چه قیمتی به دست آورده ایم؟ پاسخ روشن است ایشان در کشوری رییس جمهور شده اند که هیچ اختیاری در تصمیمات ندارند و با هر سخنی که بر زبان میرانند باید منتظر کفن پوشان در کف خیابان باشند و به قول خودشان باید تدارکاتچی و ماشین امضا شوند . و این پست بی ارزش به بهای گزافی به دست میاید که همانا بی توجهی به خون های به نا حق ریخته شده ونادیده گرفتن حبس ها وحصر های غیر قانونی است . آقای خاتمی این را فراموش نکنید که عزیزان این مرض و بوم هنوز در حبس هستند وآزادی آنان وباز گشت به قانون اساسی که حداقل خواسته مردم بوده هنوز محقق نشده است .

 7. babak گفت:

  اتفاقا جناح فاشیستی حاکم یا به قول خودشون اصول گرا از خداشونه که اقای خاتمی بیاد تا با یک مهندسی انتخابات و عدد سازی به سبک قبل به راحتی اعتبارش را از بین ببرند. همون بلای موسوی را سرش میارند و خیالشون هم راحته که خاتمی مثل موسوی و کروبی ایستادگی نمیکنه. خاتمی این را در ماجرای کوی دانشگاه این را به حاکمیت نشون داد.اومدن خاتمی به انتخابات روز شادی و عروسی جناح فاشیستی خواهد بود

 8. Payam گفت:

  مردم باید بدانند خاتمی و امثال او اگر هم پیروز شوند رئیس جمهور نخواهد شد.
  مردم باید بدانند خاتمی و امثال او اگر هم پیروز شوند رئیس جمهور نخواهد شد.
  مردم باید بدانند خاتمی و امثال او اگر هم پیروز شوند رئیس جمهور نخواهد شد.
  مردم باید بدانند خاتمی و امثال او اگر هم پیروز شوند رئیس جمهور نخواهد شد.