سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال ابوالفضل قدیانی به مرکز قلب تهران/ هزینه درمان و هزینه ماموران هم برعهده خا...

انتقال ابوالفضل قدیانی به مرکز قلب تهران/ هزینه درمان و هزینه ماموران هم برعهده خانواده است

چکیده :ابوالفضل قدیانی، عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که هفتم اسفند ماه سال جاری از زندان قزلحصار به بیمارستان پارس اعزام و بستری شده بود، امروز به بیمارستان شهید رجایی مرکز قلب تهران منتقل شد. ...


ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی محبوس در زندان قزل حصار، پس از دو هفته تحت نظر بودن در بیمارستان پارس به مرکز قلب تهران منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، ابوالفضل قدیانی، عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که هفتم اسفند ماه سال جاری از زندان قزلحصار به بیمارستان پارس اعزام و بستری شده بود، امروز به  مرکز قلب تهران منتقل شد.

علاوه بر اینکه پزشک گفته است ابوالفضل قدیانی باید به بیمارستان مجهزتری مانند مرکز تخصصی قلب منتقل شود، هزینه های بیمارستان این زندانی سیاسی پیش و پس از انقلاب توسط قوه قضاییه بر دوش خانواده ی وی افتاده و آنان با اعلام اینکه این هزینه ها برایشان سنگین است، درخواست انتقال آقای قدیانی را به مرکز قلب تهران داده بودند.

بر اساس این گزارش خانواده ی ابوالفضل قدیانی ناچار به تقبل هزینه ی ماموران مراقب نیز هستند، رویه ای که مورد اعتراض و گله ی بسیاری از زندانیان سیاسی ای است که ناچارند برای مدتی در بیمارستان بستری باشند.

بر اساس نظر پزشکان، فرایند درمان قدیانی مدت زیادی نیاز دارد و به جهت توانبخشی و ادامه طول درمان باید در بیمارستان تحت نظر پزشکان می بود که هزینه ی درمان این زندانی سیاسی را دو چندان می کرد.

قدیانی از دی ماه امسال به دلیل نگاشتن نامه هایی انتقادی به رهبری و تاکید بر رعایت حقوق مردم توسط حاکمان، بدون رعایت اصول قانونی به زندان قزل حصار تبعید شده است. این در حالی است که این مبارز پیش از انقلاب، در زمان رژیم ستمشاهی، نیز سال ها در همین زندان محبوس بوده است.

این زندانی سیاسی ماه های گذشته نیز به خاطر نارسایی های قلبی مدتی را در بیمارستان بستری بوده است.

* لازم به توضیح است که مرکز قلب تهران، واقع در خیابان کارگر، جنب بیمارستان شریعتی است که پیش از این در خبر کلمه به اشتباه  بیمارستان قلب شهید رجایی عنوان شده بود و بدین شکل تصحیح می شود.

نام: ابوالفضل قدیانی/ محل حبس: زندان قزل حصار، بند ۱۰


2 پاسخ به “انتقال ابوالفضل قدیانی به مرکز قلب تهران/ هزینه درمان و هزینه ماموران هم برعهده خانواده است”

  1. محمد امین گفت:

    خدواند او را سلامت بدراد. مردی با صلابت و استوار! به امید خدا آرمانهای این مرد بزرگ محقق خواهد شد!

  2. صادق ج. گفت:

    ممنون بخاطر اطلاع رسانی. میخواستم «نظر» خودم را بنویسم؛ اما چه نظری میتوان در برابر چنین ظلمی نوشت بغیر از آنکه تاسف خورد به حال حاکمانی که دو دستی قدرت را چسبیده اند و میخورند و میدزدند و میکشند و زندگی را به شهروندان شریف این ممکلت زیبا تلخ کرده و تلخ میکنند. اگر هم اعتراض بکنی به بدترین و غیرانسانی ترین شکل ممکن «انتقام» میگیرند. عاقلی میگفت که هرچند دیکتاتورها خوش باورانه فکر میکنند با این اعمالشان «پیروز» شده اند و ملتی را به بند کشیده اند اما نمیدانند که اتفاقاً تک تک این «پیروزیهایشان» به سقوط حتمی آنها ختم میشود! دور نیست آن روز.