سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار زهرا رهنورد با مادر، تحت الحفظ ماموران امنیتی/ میرحسین باز هم غایب بود...
» ادامه بی خبری مطلق و محرومیت دختران موسوی از دیدار با پدر و مادر

دیدار زهرا رهنورد با مادر، تحت الحفظ ماموران امنیتی/ میرحسین باز هم غایب بود

چکیده :زهرا رهنورد تحت الحفظ ماموران امنیتی و بدون همراهی میرحسین موسوی به دیدار مادرش رفت. با وجود گذشت بیش از دو ماه از درگذشت پدر زهرا رهنورد، ماموران امنیتی همچنان از دیدار و عرض تسلیت میرحسین به مادر همسرش ممانعت می کنند....


زهرا رهنورد تحت الحفظ ماموران امنیتی به دیدار مادرش رفت.

به گزارش کلمه، در این دیدار که سه هفته پس از آخرین ملاقات احترام سادات نواب صفوی با دخترش انجام می گیرد، باز هم میرحسین موسوی همراه همسرش نبود.

با وجود گذشت بیش از دو ماه از درگذشت مرحوم صادق کاظمی، پدر زهرا رهنورد، ماموران امنیتی همچنان از دیدار و عرض تسلیت میرحسین به مادر همسرش ممانعت می کنند.

این در حالی است که بی خبری دختران موسوی و محرومیت مطلق آنها از دیدار و تماس تلفنی با پدر و مادرشان همچنان ادامه دارد و نزدیک به 110 روز است که ماموران از ملاقات دختران با موسوی و رهنورد جلوگیری کرده اند.

همچنین بیش از یک ماه است که دختران موسوی به طور مطلق از وضعیت پدر و مادر خود بی خبرند و هیچ تماسی با آنها نداشته اند. آخرین خبر مربوط به تلفنی است که آنها در روز دهم بهمن با کوکب موسوی داشته و گفته اند ماموران اجازه تماس با زهرا و نرگس را نمی دهند. کوکب موسوی از یک ماه قبل و زهرا و نرگس، دو دختر دیگر موسوی و رهنورد، از دو ماه قبل از تماس تلفنی محروم اند و حتی به آنها گفته نشده که پس از این چه زمانی اجازه تماس تلفنی خواهند یافت.

پدر زهرا رهنورد نهم دی ماه گذشته، پس از مدت ها بیماری و در حالی که از همراهی دخترش در آخرین روزهای عمر محروم بود، درگذشت. خانم رهنورد در دو ماهی که از فوت پدر می گذرد، چند بار اجازه یافته است تحت الحفظ ماموران امنیتی به دیدار مادرش، احترام سادات نواب صفوی، برود. وی روز سه شنبه ۲۶ دی ماه در گفت و گوی تلفنی با مادرش، تایید کرده بود که ماموران اجازه نمی دهند هیچ گونه تماس تلفنی بین او و میرحسین با دخترانشان برقرار شود.

این ۱۰۰ روز بی خبری، با فشارهای مضاعفی بر دختران موسوی همراه بوده است. از تماس تلفنی تهدیدآمیز در ماه آبان با زهرا موسوی که به ممنوع الملاقات شدن وی تاکنون انجامیده است، تا درگذشت پدربزرگ و محدودیت هایی که برای مراسم های آن مرحوم تعیین و تحمیل شد، و بازداشت چند ساعته نرگس و زهرا موسوی همراه با حمله به خانه آنها، بازجویی از آنها و احضار هر سه دختر به دادسرا.

تنها جرم دختران موسوی این بود که همراه با فرزندان کروبی، درباره وضعیت والدین محصور خود اطلاع رسانی کردند و حاضر نشدند درباره آزارها و فشارهای ماموران حکومتی علیه این زندانیان بی گناه سکوت کنند.

پس از 25 ماه حبس خانگی موسوی و کروبی، حاکمیت هنوز نه جرات کرده به محاکمه علنی و عادلانه رهبران جنبش سبز تن دهد، نه حاضر شده حق قانونی و شرعی آنها برای آزادی از حبس خانگی غیرقانونی را بپذیرد و نه حتی ابتدایی ترین الزامات حقوقی و بدیهی ترین حقوق یک زندانی را درباره آنها مراعات می کند.


3 پاسخ به “دیدار زهرا رهنورد با مادر، تحت الحفظ ماموران امنیتی/ میرحسین باز هم غایب بود”

 1. Babak گفت:

  بياييد در لحظه ي تحويل سال امسال،عكس سه عزيزمان ميرحسين،رهنورد و كروبي را سر سفره ي هفت سين قرار دهيم تا خوشيهايمان را با آنها تقسيم كنيم/ما كه عرضه ي حمايت علني از آنها را نداريم پس حداقل شاديهايمان را با آنها تقسيم كنيم

 2. Payam گفت:

  دست حکومت برای مردم رو شده

 3. سیاوش گفت:

  دلم هوایش را کرده….یادم نرفته سخنرانی های کوبنده اش را پیش از انتخابات…روز انتخابات 77 را نوشتم و درشت ثبت کردم: میرحسین موسوی خامنه……بیرون که امدم دوستان منتظر بودند….دو انگشت دو دستم را به نشانه 77 نشان دادم.همه لبخند میزدند…..قرار شد جشن پیروزی بگیریم..اش رشته بپزیم و نذری بدهیم….هنوز قرارمان بر جاست….چشم به راهت هستیم میر حسین… با هم اش رشته میپزیم سر هر چهارراه و به مردم تعارف میکنیم و به شکرانه بازگشت همه ازادیخواهان به خانه جشن پیروزی میگیریم…..یادت باشد ملاقه اول را در دیگ بگردانی..دستت برکت دارد…انتظارمان طولانی نشود……..چشم به راهت هستیم مرد….