سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاج زاده: پایگاه اجتماعی اقتدارگرایان با حصر رهبران جنبش سبز تضعیف شده است...
» انتخابات مهندسی شده نقطه مقابل انتخابات آزاد و نام جدید انتخابات شاهنشاهی است

تاج زاده: پایگاه اجتماعی اقتدارگرایان با حصر رهبران جنبش سبز تضعیف شده است

چکیده :تاجزاده با نکوهش برخورد غیرقانونی و غیراخلاقی و غیرانسانی با سران جنبش سبز و به ویژه خانواده و فرزندانشان، حصر رهبران جنبش سبز را در راستای مهار مخالفتها و یک دست کردن حکومت توسط اقتدارگرایان خوانده و معتقد است بر خلاف انتظار کودتاگران این حصر نه تنها باعث بهبود وضعیت آنها نشد بلکه در این دو سال پایگاه اجتماعی اقتدارگرایی بیش از همیشه لطمه خورده و سقوط اخلاقی جناح حاکم نیز خود را به بارز ترین شکل نشان داده است. ...


مصطفی تاجزاده در پیام کوتاهی از زندان اوین به بیان برخی نکات در خصوص موضوعات روز کشور پرداخته است.

به گزارش نوروز این زندانی سیاسی که سی ماه گذشته را در انفرادی غیرقانونی گذرانده است در پیام خود بار دیگر بر لزوم پافشاری بر شعار انتخابات آزاد تاکید کرده و انتخابات مهندسی شده را نقطه مقابل انتخابات آزاد و نام جدید انتخابات فرمایشی و شاهنشاهی خوانده است. عضو ارشد جبهه مشارکت همچنین با اشاره به واکنشها نسبت به فیلم «آرگو» نوشته است:”از یک چیز مطمئنم و آن این است که هرقدر این فیلم حقایق را تحریف کرده باشد به اندازه تحریف و توهینی که سردار مشفق سخنگوی ستاد مهندسی انتخابات در نوار معروف خود حتی به امام راحل کرده بود، نخواهد بود.”

اشاره تاجزاده به سخنرانی جنجالی سردار مشفق است که وی در آن اشغال سفارت آمریکا را طراحی دشمن خوانده و گفته بود آمریکایی ها پس از انقلاب برای اینکه بتوانند قدرت را به رژیم گذشته بازگردانندبه عوامل خود دستور دادند تا سفارت این کشور را تسخیر کنند. تاجزاده با نکوهش برخورد غیرقانونی و غیراخلاقی و غیرانسانی با سران جنبش سبز و به ویژه خانواده و فرزندانشان، حصر رهبران جنبش سبز را در راستای مهار مخالفتها و یک دست کردن حکومت توسط اقتدارگرایان خوانده و معتقد است بر خلاف انتظار کودتاگران این حصر نه تنها باعث بهبود وضعیت آنها نشد بلکه در این دو سال پایگاه اجتماعی اقتدارگرایی بیش از همیشه لطمه خورده و سقوط اخلاقی جناح حاکم نیز خود را به بارز ترین شکل نشان داده است.

متن کامل این پیام در پی می آید:

علت مخالفت با انتخابات آزاد و این که صحبت از آن جرم تلقی می شود با انتخابات تک اسبه نظام پزشکی روشن شد. انتخابات آزاد نقطه مقابل انتخابات مهندسی شده سپاه با هماهنگی بیت رهبری است. در واقع نماینده رهبری این پروژه را کاملا شفاف اعلام کرد که هر انتخاباتی در کشور صورت بگیرد وظیفه ذاتی سپاه است که آن را معقول و منطقی مهندسی کند. یعنی همان نقشی را که نظامیان کودتاچی در کشورهای استبدادی به عهده دارند، سپاه ایفا کند! و در چنین شرایطی میزان مشارکت نخبگان هم برایشان اصلا اهمیت ندارد و حتی اگر مشارکت 40% کاهش یافته باشد مثل همیشه آن را یک پیروزی بزرگ می شمارند. بار دیگر تأکید می کنم که شعار استراتژیک ما «انتخابات آزاد» است که پیروزی ملت در گرو تحقق آن است و این شعار تحت هیچ شرایطی نباید فراموش شود یا مورد کم توجهی قرار گیرد. بزرگترین اختلاف فکری و سیاسی اصلاح طلبان با اقتدارگراها آزاد یا فرمایشی بودن انتخابات است و انتخابات مهندسی شده نام جدید انتخابات فرمایشی و شاهنشاهی است.

در مورد تهیه و نمایش فیلم «آرگو» هم طبیعی است که من در زندان انفرادی امکان دیدن این فیلم را نداشته ام و نمی توانم براساس جزئیات آن نظر بدهم اما از یک چیز مطمئنم و آن این است که هرقدر این فیلم حقایق را تحریف کرده باشد به اندازه تحریف و توهینی که سردار مشفق سخنگوی ستاد مهندسی انتخابات در نوار معروف خود حتی به امام راحل کرده بود، نخواهد بود. من ندیدم که از مدعیان امروز فیلم آرگو از میان اقتدارگراها کسی به آن تحریف بزرگ تاریخی نقد و یا اعتراضی کرده باشد. هم چنان که ندیدم هیچ کدام از آن ها به ظلمی که بر دکتر محسن میردامادی و دکتر محسن امین زاده و دیگر دانشجویان خط امامی رفته و به محکومیت های سنگین و ظالمانه علیه آنان اعتراض کرده باشند.

تنها جواب مستدل و مستند به سخنان آن «آقای تفنگ به دست» (سردار مشفق) متعلق به آقای موسوی خوئینی ها بود. به هر حال سیاست یک بام و دوهوا یا معیارهای غیراخلاقی دوگانه در برخورد با حوادث و رویدادها سال هاست که روش جاری و ثابت اقتدارگراها شده است. ادامه برخوردهای غیرقانونی، غیراخلاقی و غیرانسانی با سران جنبش سبز و به ویژه خانواده و فرزندانشان نشان از استیصال کودتاگران دارد. طی دو سالی که موسوی و کروبی را حصر کردند به زعم خود آخرین مخالف ها و مخالفت ها را مهار کردند و حکومت یک دست اقتدارگراها را حاکم کردند.

نفت هم که با قیمت بی سابقه بشکه ای 100 دلار فروش می رفت و انتظار داشتند ظرف دو سه سال بهشت موعود را در ایران تحقق بخشند غافل از آن که اتفاقا در همین دو سال اقتدارگرایی بیش از همیشه در ایران افشا شده ماهیت واقعی اش روشن شده و پایگاه اجتماعی اش لطمه خواهد خورد. اختلاف های بزرگ در حد نوارسازی و پرونده سازی برای یکدیگر، توهین های بی سابقه دولت و مجلس به شکل متقابل به یکدیگر، وضعیت اسفناک اقتصادی کشور، سقوط ارزش پول ملی و مخاطراتی که ایرانیان و شیعیان را در سطح منطقه با آن مواجه هستند و بالاتر از همه سقوط اخلاقی جناح حاکم در همین دو سال به بارز ترین شکل خود را نشان داده است!


4 پاسخ به “تاج زاده: پایگاه اجتماعی اقتدارگرایان با حصر رهبران جنبش سبز تضعیف شده است”

 1. Bakhtiarii_a گفت:

  اینارو که خودمون می دونیم آقای تاج زاده! آخرش چی میشه جام زهر رو می نوشیم یا جنگ می کنیم یا مثل کره میشیم!
  آقای احمدی نژاد یک عروسک خیمه شب بازی بود! کل اقتصاد و سرمایه های کشور افتاد دست سپاه! نفت هم که الان در دست های مبارکشه! حال و روز اصلاح طلب هارو هم که می بینید!

  خودمونیم ما همش میگیم در جنگ جهانی دوم ایران بی دلیل اشغال شد در واقع ایران بی طرف بود!!! درسته ؟؟ اما پشت پرده ایران دست همکاری به نازی هارو داده بود(حالا بماند جزیات !! :|
  حکایت الانم مثل اون موقع ست میگیم انرژی صلح آمیزه! اما واقعا واسه صلح آمیزه !!
  ___
  غرب هم طبق برنامه داره پیش میره وقتی که حسابی مردم نسبت به سرنوشت و کشورشون بی تفاوت شدن اون موقع ست که ضربه نهایی رو میزنه

 2. khosrow گفت:

  بی‌ اعتمادی و جنگ قدرت میان دولت و حاکمیت از یک طرف و میان همه جناح‌های وابسته به حکومت و اپوزیسیون از سویِ دیگر فشار را بر حاکمیت افزایش داده است، و آنها فکر می‌کنند اگر جلوی رساناها را بگیرند مشکلاتشان حل میشود، ولی‌ اشتباه میکنند. مشکلات حکومت از دروغ و چاپلوسسی با بی‌ اعتمادی ریشه می‌گیرد، و این نهادینه شده است. و خامنه‌ای قادر نیست که این مشکلات را حل کند، چون خودش بخشی از مشکل هست. خامنه‌ای اکنون حتّی رهبر سیاسی هم نیست، و فقط یک دیکتاتوری هست که سپاه را در اختیار دارد. نه دولت و نه مردم و نه مجلس و نه احزاب مختلف و نه روحانیت او را به عنوان رهبر خود قبول ندارند.

 3. HAMDAD گفت:

  در نزد بسیاری از ما که به بادی می لرزیم مقاومت امثال نوری زاد و تاج زاده و موسوی معنی عجایب و ارتقاء می ده. بابا دست انگلیس و آمریکا در کار نیست. شجاعت امثال اینان فرومایگان و به وحشت انداخته.

 4. Payam گفت:

  پایگاه اجتماعی اقتدارگرایان با حصر رهبران جنبش سبز تضعیف شده است