سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش وکیل ستار بهشتی به سخنان بروجردی: فاقد ارزش قانونی است/ در حیطه وظایف خود اظه...

واکنش وکیل ستار بهشتی به سخنان بروجردی: فاقد ارزش قانونی است/ در حیطه وظایف خود اظهار نظر کنید

چکیده :وکيل مدافع اولياي دم ستار بهشتي با انتقاد از اظهارنظر يک نماينده مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتي گفت که هرگونه اظهارنظر درباره پرونده‌اي که هنوز نه به دادگاه رفته و نه در دادسرا منع تعقيب خورده، فاقد ارزش است....


وکيل مدافع اولياي دم ستار بهشتي با انتقاد از اظهارنظر يک نماينده مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتي گفت که هرگونه اظهارنظر درباره پرونده‌اي که هنوز نه به دادگاه رفته و نه در دادسرا منع تعقيب خورده، فاقد ارزش است.

روز گذشته علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته بود که مساله پرونده این وبلاگ نویس خاتمه پیدا کرده است! این نماینده برخلاف تصریح گزارش مجلس، مدعی شد: شاید علت مرگ ستار بهشتی ترس و نگرانی از شرایط زندان بوده است.

گيتي پورفاضل با انتقاد از اظهارنظر اين نماينده مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتي گفت: اين نماينده محترم، بهتر است در حيطه وظايف خود اظهارنظر کند، زيرا هنوز پرونده ستار بهشتي به دادگاه نرفته و در دادسرا هم براي آن قرار منع تعقيب صادر نشده است، پس اينکه گفته‌ شود گزارش کميسيون امنيت ملي مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتي مانند ريخته شدن آب بر آتش بوده است، واقعا اين طور نيست.

وي با بيان اينکه اين‌گونه اظهارنظرها فاقد ارزش قانوني است، گفت: دليل اين امر اين است که پرونده هنوز در حال رسيدگي است. معتقدم در مورد نظريه «ريخته شدن آب بر آتش» نيز بايد گفت اين آتش هم‌چنان شعله‌ور است و اين‌گونه پرونده‌ها در جامعه حساسيت ‌برانگيز خواهند ماند تا اينکه عدالت به درستي اجرا شود.

اين وکيل مدافع اولياي دم ستار بهشتي تصريح کرد: تاخير در رسيدگي به پرونده ستار بهشتي و ارسال نشدن پرونده از دادسرا به دادگاه آن هم بعد از حدود چهار ماه، روند کند رسيدگي‌ها در دستگاه قضايي را نشان مي‌دهد.

وي در مورد آخرين وضعيت اين پرونده نيز گفت: روز شنبه در دادسرا گفتند که بايد انحصار وراثت صورت گيرد تا اولياي دم ستار بهشتي شناخته شوند. درصورتي که اولياي دم ستار بهشتي شناخته شده هستند و نيازي به اين کار نيست. فکر مي‌کنم اين کارها صرفا به خاطر ايجاد تاخير در رسيدگي و ارسال نکردن پرونده به دادگاه است.

گیتی پورفاضل، وکیل خانواده ستار بهشتی، دوم اسفندماهپیش از این با انتقاد از عدم رسیدگی به پرونده ستار بهشتی به ایسنا گفته بود: با وجود اینکه قرار بوده تا آخر بهمن ماه این پرونده به دادگاه برود ولی تاکنون به دادگاه ارسال نشده است. من به دفتر شعبه اول بازپرسی دادسرای امور جنایی مراجعه کردم اما مدیر دفتر این شعبه نیز از وضعیت این پرونده ابراز بی‌اطلاعی کرد.


2 پاسخ به “واکنش وکیل ستار بهشتی به سخنان بروجردی: فاقد ارزش قانونی است/ در حیطه وظایف خود اظهار نظر کنید”

  1. kaveh گفت:

    اگر این پرونده ستار بهشتی یکی از پرونده هائی بود که در تاریک خانه دفتر ولایت استبداد و سرکوب می خواستند به ان رسیدگی شود انرا در دوروز به سر انجام می رساندند .

  2. kameran گفت:

    بروجردی برود برای پرونده اختلاس خودش و فر زندش و رشوه خوریش یک فکری بکند