سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دغدغه های انتخاباتی احمدی نژاد و تسلیت به خانواده زهرا رهنورد...

دغدغه های انتخاباتی احمدی نژاد و تسلیت به خانواده زهرا رهنورد

چکیده :احمدی نژاد با نزدیک شدن به پایان دوره هشت ساله ریاستش بر هیات دولت، در حالی قصد دارد با اینگونه اقدامات تبلیغی خبرساز شود و برای عرض تسلیت به منزل همسر خواهر زهرا رهنورد می رود که در مناظره های ریاست جمهوری در برابر چشمان میلیون ها نفر به شخصیت علمی و مذهبی بانوی جنبش سبز تهمت و افترا زد....


کلمه – گروه سیاسی: با گذشت نزدیک به دو ماه از درگذشت مرحوم صادق کاظمی پدر زهرا رهنورد و در حالی که بیش از دو سال است این چهره سرشناس سیاسی و مذهبی به همراه همسرش میرحسین موسوی و همزمان با مهدی کروبی در حصر خانگی است، احمدی نژاد در یک اقدام تبلیغاتی به دیدار دوست قدیمی خود، همسر خواهر زهرا رهنورد رفت.

به گزارش کلمه، این خبر که دیروز به طور ناگهانی در سایت های مختلف خبری منتشر شد، همه را در برابر این پرسش قرار داد که تسلیت به دوست و همکار بعد از دو ماه چه معنایی می تواند داشته باشد.

آقای عبدالحمید نقره کار، همسر خواهر خانم زهرا رهنورد، دانشيار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ايران و از دوستان و همکاران قدیمی محمود احمدی نژاد است که اینک این رییس دولت غیر مردمی به بهانه عرض تسلیت به منزل خواهر زهرا رهنورد رفته است.

احمدی نژاد با نزدیک شدن به پایان دوره هشت ساله ریاستش بر هیات دولت، در حالی قصد دارد با اینگونه اقدامات تبلیغی خبرساز شود و برای عرض تسلیت به منزل همسر خواهر زهرا رهنورد می رود که در مناظره های ریاست جمهوری در برابر چشمان میلیون ها نفر به شخصیت علمی و مذهبی بانوی جنبش سبز تهمت و افترا زد.

این در حالی است که در زمان ریاست احمدی نژاد بر هیات دولت و شورای عالی امنیت ملی و در حالی که وی بارها مدعی شده که مسئول اجرای قانون اساسی است، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی در حبسی غیرقانونی و غیر شرعی بسر می برند و او در مقام بالاترین مقام اجرایی کشور که کابینه خود را خط قرمز قرار داده، نسبت به حصر و حبس فعالان سیاسی هیچ واکنشی از خود نشان نداده و حتی در مصاحبه های بین المللی خود منکر هرگونه حصری شده و گفته است که آنان آزاد هستند!

هر چند گفته می شود که احمدی نژاد و نقره کار سابقه ی همسایگی چندین ساله در نارمک و دوستی 40 ساله و رابطه خانوادگی دارند که از پیش از انقلاب تا کنون ادامه یافته است، اما تسلیت دیرهنگام این رییس دولت بی ارتباط با سیر جدید فعالیت ها و ژست های ماه های اخیرش نمی تواند باشد.

مهندس عبدالحمید نقره کار که از استادان دانشگاه علم و صنعت است، احمدی نژاد و دوستانش نظیر محصولی و هاشمی ثمره را که دانشجوی این دانشگاه بودند را همواره مورد حمایت قرار داده و به ادامه تحصیل تشویق کرده بود.

آبان‌ماه امسال، در ششمین جشنواره بین‌المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی هم عبدالحمید نقره‌کار که رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم وصنعت ایران بود، به عنوان «نظریه‌پرداز برجسته» انتخاب شد و با اهدای لوح و هدایایی از طرف احمدی نژاد و حداد عادل مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفت.

سال گذشته نیز آقای نقره کار در گفت و گوی مفصلی با سایت رجا نیوز، نزدیک به احمدی نژاد، در خصوص آنچه او ” فتنه ” می خواند، به اظهار نظر پرداخته و به میرحسین موسوی حمله کرده و گفته بود آنها که تظاهرات کردند رفوزه شدند و هر چه ادامه بدهند بیشتر به قعر انسانیت می افتند!

اما محمدصالح نقره کار، خواهرزاده زهرا رهنورد و فرزند عبدالحمید نقره کار، دیدگاهی متفاوت با پدرش دارد. او روز بیستم بهمن سال 88 به دادسرای زندان اوین احضار و همان روز بازداشت شد. صالح نقره کار که پیش از بازداشت، مسئول روابط عمومی دادستانی کل کشور بود، پس از 26 روز با قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد شد.


10 پاسخ به “دغدغه های انتخاباتی احمدی نژاد و تسلیت به خانواده زهرا رهنورد”

 1. Mehdi گفت:

  احمدی نژاد رفیق همسر رهنورد؛ پسر اش مسئول روابط عمومی دادستانی کل کشور, پسر عموی موسوی رهبر, همین جور بگیر برو جلو. جمهوری اسلامی هزار فامیل ه دیگه ! این ها هم دعواهای خانوادگی و ما ملت بدبخت هم که فکر میکنیم اینها کی یان. نگو همه فامیل هم اند که بابا.

 2. خسرو 1 گفت:

  این … بعد از دو ماه قطعا برای عرض تسلیت نبوده که بدانجا رفته است بلکه مقاصد سیاسی خاصی را دارد دنبال می کند و تعادل اخلاقی نیز ندارد ، می داند که بعد از اتمام دوره ریاست جمهوریش ، برادران لاریجانی مخصوصا آقا صادق به حسابش میرسد و از طرفی دل خوشی نیز از باند رهبری و سپاه ندارد ، و لابد بدنبال روزنه نفوذ میگردد ، اصلاح طلبان باید مواطب اعمال و گفتار وی باشند . و شاید می خواهد آب را گل آلود کند و از آب گل آلود ماهی بگیرد .

 3. ناشناس آشنا گفت:

  یا علی‌،برای برداشتن حصر اقدام کن . اگر محمود شجاع هستی‌! من که چشمم آب نمیخورد.

 4. محق گفت:

  راه توبه را بر هیچ کس نبندید , اگر چه توبه گرگ مرگ است . این ضرب المثل در مورد آدم صدق نمی کند .

 5. محمد امین گفت:

  1) احمدی نژاد ، حنایش دیگر رنگی ندارد و ننگ با رنگ پاک نخواهد شد! 2) امثال نقره کار محلی از اعراب ندارند و صرف انتساب ایشان به میر سرافراز و خانم رهنورد، هیچ اهمیتی ندارد! نقره کار اگر قدری تامل میکرد ، چنین شخص معلوم الحالی را به خانه ی خود راه نمیداد!

 6. شبگرد گفت:

  این رفتارهای اخیر ایشان شاید ربطی به انتخابات نداشته باشد و علت چیز دیگری باشد. چرا؟ عرض می کنم:
  شهر ما از اول انقلاب تا دو سه سال پیش امام جمعه ای داشت که همه کاره ی شهر بود , شما بشمارید: امام جمعه/نماینده ولی فقیه/رییس دادگستری/رییس واستاد دانشگاه آزاد/رییس حوزه ی علمیه/رییس اوقاف و هزارتا کوفت و زهر مار دیگر! اینها مهم نبود بلکه باز بودن دست ایشان در ریختن خون و مصادره ی هست و نیست خیلی ها از او چهره ای
  منفور ساخت.
  این اواخر که فهمید عنقریب عزراییل یقه اش را می گیرد به فکر دلجویی وحلالیت طلبی از خانواده ی اعدامی های اول
  انقلاب که به دستور مستقیم وی همینطور کتره ای سلاخی شدند یا املاک و اموالشان مصادره شد, افتاد اما تا آنجا که
  من اطلاع دارم نتوانست از کسی حلالیت بگیرد یا بخرد و با همه ی عذاب وجدان و بار گناهانی که داشت به دیار باقی
  شتافت. تا مدتها هم ماموران به طور شبانه روزی از قبر ایشان محافظت میکردند چو ن روزهای اول بارها هتک حرمت و متلوث شده بود.
  با توجه به عرایض بالا این احتمال را بدهید که احمدی نژاد میداند بعد از اتمام دوره اش بعید نیست که کت بسته او را تحویل عزرائیل بدهند از این رو میخواهد تا فرصت هست مثل امام جمعه ی مرحوم ما از افراد و افکار عمومی حلالیت بگیرد یا حداقل قبرش از ملوث شدن مصون بماند!!!!!!!!!

 7. Jahanian گفت:

  دیر اومدی و بد کردی! با رفتار ناصوابت هیچ کس را برای خودت نه در کشور و نه در خارج کشور نگه نداشتی. عکس العمل های فوری و احساسی همراه با بی اخلاقی مملکت را سالها به عقب برد!!!

 8. koosha2 گفت:

  حالا شما هم همه چیز را سیاه یا سفید نبینند. ضرب المثلی است که میگه: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. شاید هم همین احمدی نژاد بتواند که ایران را از شر حکومت ولی فقیه نجات دهد.

 9. Payam گفت:

  راستش هر روز بیشتر به سخنان دکتر نوریزاد ایمان می آورم که گفته بود “مردم ما شعار هستند”. چون اگر نبودند ,ما نباید شاهد این چنین ماجراهایی باشیم

 10. Eftekhari1354 گفت:

  بگمبگمبگم بگم بگم بگم بگم ///نگو میگم