سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محسنی اژه ای: اتهام معاونت در قتل به سعید مرتضوی تفهیم شد...

محسنی اژه ای: اتهام معاونت در قتل به سعید مرتضوی تفهیم شد

چکیده :با غیرعلنی شدن جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه قاضی برکنار شده کهریزک، قرار بود محسنی اژه ای گزارش این دادگاه را بدهد که تاکنون این گزارش ارائه نشده است. ...


هر چند معاونت در قتل از کیفرخواست سعید مرتضوی حذف شده بود، اما سخنگوی قوه قضائیه با تائید خبر تفهیم اتهام معاونت در قتل به سعید مرتضوی در كیفرخواست پرونده کهریزک گفت: این اتهام تفهیم شده ولی هنوز دفاعی انجام نشده است.

با غیرعلنی شدن جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه قاضی برکنار شده کهریزک، قرار بود محسنی اژه ای گزارش این دادگاه را بدهد که تاکنون این گزارش ارائه نشده است.

به گزارش مهر، غلامحسین محسنی اژه ای صبح پنجشنبه در حاشیه دیدار رئیس قوه قضائیه با علمای استان گلستان گفت:این اتهام تفهیم شده ولی هنوز دفاعی صورت نگرفته است. در جلسه اخیر شكات شكایت خود را مطرح كردند و دفاع در جلسه بعدی انجام می شود.

وی در مورد زمان اجرای حكم پرونده فساد مالی گفت: قاضی سراج پرونده را برای اجرای حكم به دادسرا داده كه متهمان باید رد مال و جزای نقدی را پرداخت كنند و بعد احكام دیگر اجرا می شود. در مورد اینكه گفته می شود برخی از احكام نقض شده باید بگویم نقض احكام بیشتر در بحث تطمیع محرومیت ها و پرداخت برخی جریمه ها بوده است.

دادستان كل كشور در مورد نامه آیت الله نوری همدانی و مكارم شیرازی مبنی بر اینكه ما استفتائی در مورد متهمان فساد مالی ندادیم، گفت: این خبر درست منتشر نشده بود ما از مراجع در مورد افراد استفتاء نكردیم موضوع بر سر این بود كه آیا محارب یا مفسد می تواند توامان با هم باشد و نام كسی را نبردیم كه البته بحث مفسد فی الارض كاملاً در قانون مشخص است.

محسنی اژه ای در مورد پرونده جدید فائزه هاشمی گفت: این پرونده تشكیل شده و به دادگاه رفته ولی هنوز تعیین تكلیف نشده است. در مورد پرونده مهدی هاشمی هم اگر مقدمات فراهم شود به زودی دادگاه تشكیل می شود.


یک پاسخ به “محسنی اژه ای: اتهام معاونت در قتل به سعید مرتضوی تفهیم شد”

  1. Asad گفت:

    گمون نکنم تفهیم شده باشه. مرتضوی نفهم تر از اونه که چیزی رو بشه بهش تفهیم کرد!!!!