سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شاگرد مصباح یزدی: اصلاح طلبی یعنی مبارزه برای سرنگونی نظام...

شاگرد مصباح یزدی: اصلاح طلبی یعنی مبارزه برای سرنگونی نظام

چکیده : شاگرد مصباح یزدی می گوید که ما به دولت فعلی انتقاد داریم زیرا شبیه اصلاح‌طلبان شده است و مطالبی چون کوروش و مکتب ایرانی را طرح می‌کند....


قاسم روانبخش مدعی است اگر معنای اصلاح‌طلبی را آشتی دادن بدانیم، اصلاح‌طلب امروز می‌خواهد آمریکا و ایران را آشتی دهد، اصلاح‌طلبی امروز یعنی مبارزه تدریجی برای سرنگونی یک نظام در برابر انقلاب و یا کودتا.

شاگرد مصباح یزدی می گوید که ما به دولت فعلی انتقاد داریم زیرا شبیه اصلاح‌طلبان شده است و مطالبی چون کوروش و مکتب ایرانی را طرح می‌کند.

قاسم روانبخش وقتی که دولت هفتم و هشتم با مجلس ششم هماهنگ بودند، چقدر با فساد اقتصادی مبارزه شد؟ واقعا تورم و گرانی را حل کردند؟ مهم‌ترین وعده‌ای که به مردم داده شد، انجام اصلاحات بود اما متاسفانه پس از گذشت دو سال از مجلس ششم، انتظارات برآورده نشد و اهداف اصلاحات عملی نشده و این موجب سردی افکار عمومی شده است.

وی که با مصطفی کواکبیان مناظره می کرد، در ادامه افزود: آیا در دولت‌های گذشته در کشور اختلاس اتفاق نیفتاده است؛ واقعیت این است که اصلاح‌طلبان می‌خواستند کاری کند که اسم باشد اما محتوا تغییر پیدا بکند.

شاگرد مصباح یزدی بدون اشاره به غیبت متهمان اصلی در اختلاس بزرگ ادعا کرد که پول اختلاس شدهدر حال برگشت به بیت‌المال است و باید ساز و کاری درست شوند که این اتفاقات نیفتد.


9 پاسخ به “شاگرد مصباح یزدی: اصلاح طلبی یعنی مبارزه برای سرنگونی نظام”

 1. علی گفت:

  این رژیم اصلاح پذیر نیست

  • kaveh گفت:

   اصلاح طلبی یعنی روشنگری یعنی ازادی بیان یعنی مبارزه با استبداد تحجر خرافات اختلاس رانت خوری و رشوه خوری و سرکوبگری اصلاح طلبی یعنی پاسخگو بودن به مردم . که این ها با منش خا منه ای قدرت طلب و پایمال کردن اخلاق و اخوند های واپسگرا و رانت خوردر قدرت جور در نمی اید

 2. زهرا گفت:

  شما کار رو به اینجا کشوندین زمانی که نقدها و پرسش ها رو ممنوع کردین و مقام معظم شد خدا که نه میشه ازش سوال کرد نه اون جواب میده شما اوضاع رو طوری کردین که پرسش ها فریاد خشم شد شما با کشتن آدم ها و حبس افراد باعث شدین اوضاع این بشه که بسیاری فقط به سقوط شما فکر کنن و حتی حرفهای اصلاح طلبانی چون خاتمی رو که حتی خود شما هم میدونین به فکر براندازی نیست رو نپذیرن . شما مسئول وضع موجودین و باید در پیشگاه خدا جواب خون کشته شدگان این نظام استبدادی رو بدین .

 3. Amir گفت:

  اینها بعد از انتخابات شمشیر رو از رو بستن. زبونشون هم زبون تیر و چاقو و زنجیره. با این جماعت مسالمت آمیز به نتیجه رسیدن به نظر غیر ممکن میاد.

 4. Yasmen گفت:

  مصباح شخصا می داند که دروغ میگوید و اصلاح طلبان اهل سرنگونی نظام نیستند و نمیخواهند نظام سرنگون شود اما اصلاح طلبان میخواهند به قول اقای خمینی نظام ادم شود و به قانون برگردد و البته برگشت به قانون اساسی ملازم با اجرای مواد قانون اساسی از جمله ازادیهای مصرح در قانون است . ازادی باعث اگاهی مردم میشود و به مردم اگاه هیچگاه نمیتوان گفت خر شوید در نتیجه مردم اگاه هیچ وقت امثال مصباح را به نمایندگی انتخاب نمی کنند و انروز مرگ تفکر مصباحی است و به همین دلیل با اصلاح طلبان مخالفت میکنند اما مخالفت خود را در پناه دین تحریف شده وسرنیزه سپاه استبداد از خط اسلام و انقلاب خارج شده در پناه ولایت متوهم عرضه میکنند .

 5. khosrow گفت:

  اتفاقا اصلاح طلبان ثابت کرده اند که به فکر بر اندازی نظام نیستند، ولی‌ اینکه خامنه‌ای باید کنار زده شود یا نه مردم تصمیم میگیرند، من که می‌گویم خامنه‌ای کفایت ندارد، علی‌ خامنه‌ای نه فقیه هست و نه مجتهد، و این را در حمایت از احمدی نژاد و اینکه نظرش به او نزدیک است ثابت کرده است، او یک مستبد است و باید کنار زده شود.

 6. داداش - باجی گفت:

  خیلی دوست دارم ببینم برای دور بعدی ریاست جمهوری ، چه کسی افکارش به شما نزدیک تره که بهش رای بدهیم این یکی ( آقامحمود ) که پس از آنهمه کرامت آسمانی و زمینی تبدیل شده به قول شما به اصلاح طلب
  امیدوارم
  یکی بهتر ازین توی جعبه سک سک تان پیدا بشه . چشم انتظاریم

 7. سیاوش گفت:

  به قول حجت الاسلام کدیور: بله….اگر داستان اینست ما براندازیم..میخواهیم شما را براندازیم که نه حرف گوش میکنید نه حرف کسی را قبول دارید و نه به کسی اجازه اعتراض میدهید….دوست گرامی مطمئن باش نتیجه چنین نظامی سقوط است..

 8. Asad گفت:

  احمدی نزاد اگر خودش رو اصلاح هم بکند باز شبیه اصلاح طلبان نمی شود. اختلاف ما با احمدی نژاد در جهان بینی امان است. شما با اون قشون کشی هاتون به دانشگاه مگه گذاشتید اصلاحات وعده بده که بعد بخواد عملی کنه؟ همه اش دولت آقای خاتمی باید گندکاری شمارو جمع و جور می کرد اما با اینهمه چالشی که بر سر راه اصلاحات ایجاد کردید باز هم این مرد نجیب وضعیت اقتصادی ایرانی را بهبود بخشید و ایرانی را در جامعه بین الملل به صورت ملتی متمدن و صلح جو معرفی کرد.افتخاری که دولت اصلاحات برای ایران کسب کرد را ملت فراموش نمی کند! شما هم زحمت نکش. پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان خیلی محکم است.