سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فرمانده کل سپاه: فتنه ۸۸ خطرناک‌تر از جنگ ۸ساله بود...

فرمانده کل سپاه: فتنه ۸۸ خطرناک‌تر از جنگ ۸ساله بود

چکیده :این ادعاها در حالی مطرح می شود که در حال حاضر تعدادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به خاطر حمایت از خواسته های قانونی مردم در حبس هستند و میرحسین موسوی نخست وزیر محبوب امام که مدیریت اجرایی کشوررا در طول هشت سال جنگ با موفقیت به عهده داشت، بطور غیرقانونی در حصر خانگی...


فرمانده سپاه پاسداران برای چندین بار مدعی شد: فتنه 88 را نباید دست کم گرفت چراکه بسیار خطرناک‌تر از جنگ هشت ساله بود.

وی پیش از این نیز در آستانه نه دی گفته بود: ماجرای فتنه 88 واقعاً یک امتحان بزرگ الهی برای مردم مومن ایران اسلامی و خطر آن از خطر جنگ 8 ساله برای انقلاب و اسلام بسیار بیشتر بود.

بعد از این بود که تنی چند از سرداران و روحانیون چنین ادعایی کرده بودند.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که در حال حاضر تعدادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به خاطر حمایت از خواسته های قانونی مردم در حبس هستند و میرحسین موسوی نخست وزیر محبوب امام که مدیریت اجرایی کشوررا در طول هشت سال جنگ با موفقیت به عهده داشت، بطور غیرقانونی در حصر خانگی است.

سرداران سپاه که چنین ادعایی را در خصوص اعتراضات مردم به نتایج انتخابات مهندسی شده مطرح می کنند، در جریان هستند که هزینه این جنگ هشت ساله علاوه بر خسارت های بی شماری که به رقم و آمار نمی آید فقط ۶۲۷ میلیارد دلار هزینه در برداشت. این در حالی است که بیش از ۲۵۰ هزار نفر در این جنگ به شهادت رسیدند و صدها هزار نفر زخمی و اسیر شدند.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در جمع بسیجیان استان بوشهر اظهار داشت: وظیفه ما توصیه به حق و صبر است و تنها ایمان داشتن کافی نیست و انجام عمل صالح هم بسیار مهم است و ایمان بدون عمل صالح نزد خدا ارزش چندانی ندارد.

وی عنوان کرد: این عمل صالح در کمک به مردم و اخلاق نیکو و صبر و استقامت نمود پیدا می‌یابد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دلاوری و رشادت شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیامی که خون شهید برای ما دارد مربوط به جوانان و تمام مردم غیور ایران اسلامی است.

جعفری تصریح کرد: اکنون سایه اسلام، نظام و قدرت اسلامی بر سر مردم است و همه این‌ها مدیون هدایت‌های الهی است و ما نیز باید قدردان باشیم و بدانیم که حق خدا و شهیدان را ادا کنیم.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: مردم انقلابی ایران تمام فشارهای دشمن را تحمل می‌کنند و این استقامت باید استمرار داشته باشد.

وی گفت: جنگ هشت ساله نعمت بود چراکه در آن حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی به جهان معرفی و صادر شد و اکنون باید کمک کنیم انقلاب اسلامی در جهان بیش از گذشته به اهدافش نزدیک شود و در کره خاکی گسترش یابد.

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران بدون نقش رهبری و ولایت نمی‌تواند به اهدافش برسد، گفت: خدا را شکر می‌کنیم که مردم از فتنه 88 سربلند بیرون آمدند و پیامی که در 9 دی برای جهان صادر کردند پیامی ارزشمند و دانستن حق ولایت فقیه در جمهوری اسلامی بود.

وی اظهار داشت: شهدا، جانبازان، خانواده شهدا و بسیجیان و کسانی که دل در گرو انقلاب دارند با نیت خالص پای انقلاب مانده و خواهند ماند و سختی‌ها و فشارهای دشمن را تحمل می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: باید آگاهی، بصیرت، تحلیل، آینده‌نگری خود را از آینده انقلاب و اسلام عمیق‌تر کنیم تا ایمان خود را بالاتر برده باشیم.


6 پاسخ به “فرمانده کل سپاه: فتنه ۸۸ خطرناک‌تر از جنگ ۸ساله بود”

 1. نوبت سید علی گفت:

  در دفاع مقدس مردم برای آزادی کشورشون جنگیدند اما در سال 88 برای آزادی خودشان این نشان میدهد مردم به حدی از شعور رسیده اند که نامشروعیت نظام را بفهمند خامنه ای و سپاهیان چه بخواهند چه نخواهند باید به خواست حق مردم تن دهند چون خامنه ای از معدود دیکتاتور های باقی مانده درجهان است و ما شاهد دومینوی ساقط شدن دیکتاتور ها هستیم و دیر یا زود او هم سقوط خواهد کرد پس بهتر است قبل از اینکه نوبت او شود بصورت مسالمت امیز کنار برود .

 2. No گفت:

  حالا ایشالا فتنه محمود که خرمن رو از ته سوزوند میفهمه فتنه چیه و بصیرت تعریفش چیه

 3. Asad گفت:

  به گمونم این جعفری در زمان جنگ مسئول تدارکات بوده.سردار! بلدی تفنگ دستت بگیری؟؟!!! یادم میاد تو جزیره مجنون یک جوانکی بود که هر روز صبح یک بادگیر نارنجی می پوشید و می رفت بالای یه تپه خاک می نشست . شاید جعفری همون باشه!!!

 4. محق گفت:

  میدانید چرا فتنه ۸۸ خطرناک‌تر از جنگ ۸ ساله بود ؟

  برای اینکه شما برادران سپاه , فتنه ای را دامن زدید که محصول نامبارکش تحمیل ریاست احمدی نژاد بر مردم بود . او جزء رجال سیاسی نبود و بی تجربگی , بی کفایتی و عدم صلاحیت او بیش از پیش بر مآل اندیشان هویدا گشته بود . سرانجام با تأییدات بی دریغ شما و رهبری رساند کشور را به اینجا :

  خسارتی بالاتر از این نیست که ما و شما که خدایمان یکی است _ پیغمبرمان یکی است _ دینمان یکی است _ قبله مان یکی است _ امامانمان یکی است _ منافع دینی و ملی مان یکی است , بی جهت نسبت به هم احساس دشمنی داریم و نعوذ بالله من شرور أنفسنا و سیئات أعمالنا .

 5. خسرو 1 گفت:

  بله ببالید به خودتان که مردم خود از از نظام و انقلاب اسلامی دور نمودید و سرکوب نمودید .

 6. reza گفت:

  دفاع مقدس دفاع از ایران بود فتنه 88 علیه منافع اخوند های حکومتی رانت خور و سرداران حرام خور سپاه و دستگاه های امنیتی بود