سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد دوباره ابوالفضل قدیانی از رهبری: ضد انقلاب حاکم مستبد است نه من...
» باز هم جلسه دادگاه به صحنه محاکمه غاصبان انقلاب تبدیل شد

انتقاد دوباره ابوالفضل قدیانی از رهبری: ضد انقلاب حاکم مستبد است نه من

چکیده :بازپرس به این مبارز رژیم ستم شاهی گفت: چرا همسو با ضد انقلاب، خطاب به رهبری، وی را مستبد خوانده است. که وی با تاکید بر اینکه رهبری مستبد است و حکومتی استبدادی را اداره می‌کند، گفته است: "کسی که می‌گوید آقای خامنه‌ای مستبد است، ضد انقلاب نیست. کسی که با مدیریتش کشور را به اینجا رسانده، ضد انقلاب است. کسی که با حمایت از تقلب در انتخابات باعث روی کارآمدن آدم بی‌لیاقتی همچون احمدی‌نژاد و دلسردی دوستداران انقلاب شده است. کسی که دلسوزان نظام را به زنجیر و حبس و حصر کشیده و یا وادار به سکوتشان کرده، ضد انقلاب است." ...


ابوالفضل قدیانی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اول اسفند سال جاری جهت تفهیم اتهام برای ششمین پرونده ی خود با همان اتهام پرونده های قبلی، یعنی نگارش نامه های سرگشاده به رهبری، به بازپرسی مقدسی اوین احضار شده بود ضمن امتناع از پاسخگویی به سوالات بازپرس تاکید کرده است که ضد انقلاب کسانی هستند که کشور را به این روز انداخته اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، “اجتماع و تبانی نا‌نوشته”، “نشر اکاذیب”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” چهار اتهام جدید این مبارز سیاسی پیش و پس از انقلاب است که به خاطر نگاشتن نامه‌های انتقادی به رهبری به وی تفهیم شده است.

بر اساس این گزارش این زندانی سیاسی در بازپرسی اعلام کرده که به دلیل نا‌مشروع و غیرقانونی دانستن دادگاه‌های امنیتی هیچ دفاعی از خود نخواهد کرد.

در این جلسه بازپرسی، بازپرس به این مبارز رژیم ستم شاهی گفت: چرا همسو با ضد انقلاب، خطاب به رهبری، وی را مستبد خوانده است. که وی با تاکید بر اینکه رهبری مستبد است و حکومتی استبدادی را اداره می‌کند، گفته است: “کسی که می‌گوید آقای خامنه‌ای مستبد است، ضد انقلاب نیست. کسی که با مدیریتش کشور را به اینجا رسانده، ضد انقلاب است. کسی که با حمایت از تقلب در انتخابات باعث روی کارآمدن آدم بی‌لیاقتی همچون احمدی‌نژاد و دلسردی دوستداران انقلاب شده است. کسی که دلسوزان نظام را به زنجیر و حبس و حصر کشیده و یا وادار به سکوتشان کرده، ضد انقلاب است.”

این زندانی سیاسی وقتی با پافشاری بازپرس برای نوشتن دفاعیاتش روبه رو شد خطاب به وی گفت: “مگر دفاعیات من تاثیری هم در محتویات کیفرخواست دارد؟ شما هم که در عمل بازجو هستید نه بازپرس. شما مطیع و گوش به فرمان نهادهای امنیتی هستید، چه کاری به دفاعیات من دارید؟‌‌ همان گونه که به شما دستور داده‌اند پرونده تشکیل داده و به دادگاه ارسال کنید.”

او همچنین افزود: “قضات دادگاه‌های امنیتی تبدیل به مزدوران نهادهای امنیتی شده‌اند پس به احضار امثال من نیازی وجود ندارد هر حکمی که به شما دستور داده‌اند صادر کنید.”

ابوالفضل قدیانی در انتها از امضای برگه‌های قضایی امتناع کرده و به زندان بازگشته است.

این فعال سیاسی که به طور غیر قانونی و بدون هیچ حکم قضایی به زندان قزل حصار تبعید شده است در حال حاضر به خاطر نارسایی قلبی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان پارس بستری است.

ششمین پرونده ی ابوالفضل قدیانی به دلیل نگارش نامه هایی به رهبری از داخل زندان در شرایطی ادامه دارد که وی یک سال محکومیت خود را آذر ماه سال 90 به پایان رسانده بود و همان زمان باید آزاد می شد.

وی اردیبهشت سال جاری، وقتی به شیوه ای فریب کارانه و به بهانه ی اعزام به بیمارستان و به دلیل انتشار نامه 9 دی خطاب به رهبری، به دادگاه برده شده بود با اعلام این مطلب که دادگاه شما غیر قانونی است و تحمل زندان شما نیز تغییری در عقاید من ایجاد نخواهد کرد، به قاضی گفته بود: “بزرگترین مبلغ علیه جمهوری اسلامی آقای خامنه ای است. هم ایشان که در شهر قم مردم ایران را میکروب دانست. اوست که با عملکرد خود بزرگترین ضربه را به نظام وارد کرده است. اوست که کشور را ویران کرده و در دوران رهبری و مدیریتش دزدی ۳ هزار میلیاردی رخ داده اما به جای پذیرش اشتباهش در حمایت از دولت مستقر، از معترضین دزدی ۳ هزار میلیاری می خواهد که قضیه را کش ندهند.”

آقای قدیانی در آن زمان نیز بی‌اعتنا به حیرت و عصبانیت شدید قاضی مقیسه، جلسه دادگاه را به جلسه محاکمه متقابل دستگاه قضایی و مسئولان حاکمیت فعلی، و تریبونی برای اعتراض مجدد به عملکرد رهبری تبدیل کرده و گفته بود: این دادگاه غیر قانونی است، شما هم غیر قانونی و قانون شکن هستی و با برگزاری این دادگاه مرتکب فعل مجرمانه شده ای و مطمئن باش روزی به همین جهت محاکمه خواهی شد.”

وی ادامه داده بود که من ۵۰ سال عمر خود را مبارزه نکرده ام که امروز آقای خامنه ای این گونه با خودکامگی سلطنت کند. آیا امروز دستگاه قضایی که قاضی القضاتش خود را فرمان‌بر رهبری می داند، می تواند آقای خامنه ای را به دادگاه بیاورد و به شکایت من از او رسیدگی کند؟”

آقای قدیانی زندانی سیاسی 67 ساله که در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود، از مبارزان سیاسی قبل از انقلاب بوده که در دوران ستمشاهی نیز ۴ سال زندان و شکنجه را تحمل کرده است.

 


13 پاسخ به “انتقاد دوباره ابوالفضل قدیانی از رهبری: ضد انقلاب حاکم مستبد است نه من”

 1. مهمان گفت:

  تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم
  واقعاً به ایمان و آگاهی ایشان غبطه میخورم.کسی که جان خود را در راه عقده اش نثار میکند قابل احترام است اما کسی که میماند و هر روز جان نثاری میکند،کارش مشکل تر است

 2. مهمان گفت:

  تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم،تعظیم
  واقعاً به ایمان و آگاهی ایشان غبطه میخورم.کسی که جان خود را در راه عقده اش نثار میکند قابل احترام است اما کسی که میماند و هر روز جان نثاری میکند،کارش مشکل تر است

 3. Farhad گفت:

  کاشکی همه جنبش سبز و همه اصلاح طلبان … راه این مبارز رو می رفتند …

 4. زهرا گفت:

  پیر مجاهد، سرو استوار برای ما دعا کنید شما که عین اجابتید دعا کنید که شهامت پیدا کنیم دعا کنید که ترس و طمع از وجودمان رخت ببندد . ای آزاد دعا کن از حبس عقایدمان برهیم .
  ای مرغ گرفتار بمانی و ببینی
  آن روز همایون که به عالم قفسی نیست

 5. anyone گفت:

  درود بر تو مرد آزاد.. اگر در ایران و فرهنگ ایرانی از دیرباز افتخار و خجستگی بوده هماره از آنِ همچون شمایی بوده ورنه عامه را در تاریخ این سرزمین جز ننگِ ستم کشی چیزی بر جبین نیست.. کاش ما هم چون تو از این قفسِ تنگِ ننگ آزاد شویم.

 6. حسین گفت:

  یک سوال از وبسایت کلمه دارم:
  برام جداً سواله که این زندانیای سیاسی از چه طریقی بیانیه های اینچنینی رو به بیرون منتقل می کنن؟ یعنی زندانبانها نمیتونن جلوشو بگیرن؟

  • Yasmen گفت:

   چرا اگر قرنطینه کامل باشند امکان انتشار وجود ندارد ولی بحث این است که اقای خامنه ای بصورت علنی و فاحش نمیتوانددر مقابل روحانیت و مرجعیت قانون را نقض کند و از انتشار سخنان جلوگیری کند اقای خامنه ای نمی تواند بگوید که نسبت به من اعتراض نکنید این سخن بسیار متوهمانه و غیر اخلاقی و غیر اسلامی است .اگر اقای خامنه ای میتوانست دادگاه هم برای این قهرمانان تشکیل نمی داد ولی او مجبور است ظاهر قانون را رعایت کند و این نامه ها جزیی از ظاهری است که نمیتواند از ان جلوگیری کند

  • رضا گفت:

   سوال خیلی خوبی کردی منم مدتهاست ذهنم با این مساله درگیره…!؟

 7. Payam گفت:

  قوه قضاییه زیر نظر رهبری است پس آیا می توان از او شکایت کرد؟ پاسخ چیست؟

 8. Javid گفت:

  فقط می تونم بگم : درود بر شرفت ….

 9. Delavartehrani گفت:

  بااحترام به آقای قدیانی عرض شود که ایشان 30 سال دیر تر از بازرگان و امیرانتظام و بنی صدر و خیلی های دیگر دریافتند که روندهای سیاسی در کشور به سمت استبداد می رود. شما که امروز به کواکبیان و عارف مرگ حواله می کنی اجازه بده شاید آنها هم چند صباح دیگر به حرف امروز قدیانی و حرف 30 سال پیش بازرگان برسند.

  • schahi1 گفت:

   اگر اینها هم به آقای بازرگان و دیگر همرزمانشان نزدیک بشوند که غیرممکن است، برای من قابل احترام هستند. “مرگ بر” از طرف من با “مرگ بر” از طرف خامنه ای و کاسه لیسانش فرق داره. مرگ بر چنین “اذهانی” است.

 10. Bahramtarsa گفت:

  فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله فقد استمسک بالعروه وثقی …… راه ابوالفضل قدیانی امروز عروه الوثقی است