سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محکومیت یک استاد دانشگاه به علت مصاحبه با رسانه ها و دفاع از یک پایان نامه + سند...
» رفتاری همچون طالبان با استادان و دانشگاهیان

محکومیت یک استاد دانشگاه به علت مصاحبه با رسانه ها و دفاع از یک پایان نامه + سند

چکیده :یک استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با 23 سال سابقه هیات علمی و درجه دکتری تخصصی، به علت ارائه یک پایان نامه دانشگاهی و همچنین مصاحبه با رسانه ها، به انفصال از عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران محروم شد....


کلمه – گروه اجتماعی: رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حیوانات به علت ارائه یک پایان نامه دانشگاهی و همچنین مصاحبه با رسانه های داخلی و خارجی، به انفصال از عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران محروم شد.

به گزارش کلمه، دکتر سید جاوید آل داود در حکمی که توسط هیات انتظامی هیات علمی دانشگاه تهران صادر شده، به جرم مصاحبه با رسانه ها! به سه ماه انفصال از خدمت محکوم شده است. وی در هیات بدوی به شش ماه انفصال محکوم شده بود که در هیات تجدید نظر به سه ماه تقلیل یافت.

مصاحبه های این استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران درباره حمایت از حیوانات، حقوق آنها و نیز مسائل زیست محیطی بوده است؛ که ظاهرا در کمیته انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه تهران جرم شناخته شده است.

وی چندی قبل هم از سوی وزارت کشور برای عضویت در هیات مدیره جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک، رد صلاحیت شده بود. آن هم در حالی که خود از مؤسسان این تشکل مدنی و رئیس هیات مدیره آن بود.

آل داود همچنین متهم شده که چند سال قبل با ارائه پایان نامه ای با عنوان «بررسی نجاست سگ از دیدگاه علمی و دینی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد، می خواسته «عدم نجاست سگ» را مطرح کند و به این خاطر عامل «توهین به مقدسات اسلامی» شناخته شده است.

مسئولان جمهوری اسلامی بارها ادعا کرده اند در داخل دانشگاه ها فضای آزاداندیشی و انتقاد برقرار است و آنها تنها به علت نگرانی از تشویش اذهان مردم اجازه نمی دهند مباحث علمی به طور آزادانه در سطح جامعه و برای عموم مردم طرح شود. این در حالی است که بنا به شواهد متعدد، سانسور حتی به تخصصی ترین محافل علمی اعم از حوزوی و دانشگاهی هم راه یافته است و انگیزه آن هم بیش از آنکه دینی باشد، سیاسی است.

مشخص نیست اگر از نگاه متصدیان حکومتی، یک استاد دانشگاه با 23 سال سابقه هیات علمی و درجه دکتری تخصصی نه تنها حق مصاحبه با رسانه را ندارد بلکه حق ندارد در تحقیقات دانشگاهی هم به بررسی مسائل مبتلابه جامعه بپردازد و اگر به موضوعات جدی روز وارد شود به مقدسات توهین کرده و باید مجازات شود، بین رفتار حاکمیت فعلی جمهوری اسلامی با حکومت طالبان چه تفاوتی وجود دارد.

انجمن حمایت از حیوانات، مستندات محکومیت دکتر آل داود را منتشر کرده است، که در زیر مشاهده می کنید:


7 پاسخ به “محکومیت یک استاد دانشگاه به علت مصاحبه با رسانه ها و دفاع از یک پایان نامه + سند”

 1. Homa گفت:

  برای اقای دکترمنتظر قائم که برادر شهید میباشند و مرد بسیار فاضلی هستند هم در دانشکده علوم قضایی تهران مشکلات فراوانی ایجاد میکنند و اصولا اگر این رفتارها را انجام ندهند جای تعجب دارد

 2. گالیله گفت:

  یاد داستان گالیله افتادم که برای یک نتیجه علمی، در دادگاه قرون وسطی محکوم شد

 3. شوالبه پارسی گفت:

  زیادجدی نگیرید تمام رژیم های درپایان عمرشان ازاین کارها می کنند همه این زحمات وخسارات بزودی با تغییرحکومت جبران می شود

 4. Nastaran گفت:

  :)))) دیوونه هستن بکنن هرچی میتونن از اینکارا تا رسوا تر شن

 5. Fred گفت:

  البته این آقای آل داوود یادم میاید در دوران اصلاحات هم انتقادات بسیار تند و حتی خارج از انصاف نسبت به سازمان محیط زیست مطزح میکرد ولی هرگز مورد پیگرد و انهام قرار نگرفت. یعنی انگار ما هم قدر دوران اصلاحات را ندانستیم.

 6. صادق گفت:

  “می خواسته «عدم نجاست سگ» را مطرح کند و به این خاطر عامل «توهین به مقدسات اسلامی» شناخته شده است.”؟!!!
  یاللعجب!
  اینا دیگه روی طالبان رو هم سفید کردن!

 7. Asad گفت:

  خداجون! مگه ما چه کرده بودیم که این دیوانه هارو بر ما مسلط کردی؟؟؟ این چه دین من درآوردی از نوع مصباحیه است که بررسی نجس بودن یا نبودن سگ به اعتقادات اون توهین می کنه؟؟!!!!! والا جوانها حق دارن که از کل دین ببرن!