سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » موارد متعدد آزار و اذیت زندانیان توسط قاضی صلواتی؛ از محروم کردن زندانیان بیمار از...
» تعطیلی قانونی، شرع و اخلاق در دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی

موارد متعدد آزار و اذیت زندانیان توسط قاضی صلواتی؛ از محروم کردن زندانیان بیمار از درمان تا پیشنهادهای غیر اخلاقی

چکیده :در یکی دیگر از موارد مشابه، در رابطه با زندانیان غیر سیاسی که معمولا کمتر امکان اعتراض و انعکاس رسانه ای ظلم های رفته بر خود را دارند، صلواتی شخصا همسران جوان این زندانیان را به صورت غیرقانونی احضار و آنها را ترغیب به طلاق از شخص زندانی کرده است. در بعضی موارد وی مطالب فساد آلودی را نیز با آنها مطرح کرده است....


قاضی صلواتی، قاضی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران، در مدت اخیر در پرونده های تحت قضاوت خود دست به هر گونه اقدام خودسرانه وغیرقانونی می زند وهیچ برخورد قانونی و یا محدودیتی برای وی صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار کلمه، قاضی صلواتی که در پرونده های فعالان مدنی و سیاسی در چند سال اخیر به صورت خارج از روال قانونی و عرف قضایی احکام سنگینی را برای متهمین صادر کرده است، در مدت اخیر در پرونده ها و تصمیمات خود اقدامات خودسرانه و تصمیمات خارج از روال و نظارت اتخاذ می کند.

بر اساس این گزارش وی در چندین مورد به مسوولین بهداری زندان اوین دستور داده که برخی زندانیان سیاسی را که به دلیل بیماری حاد در بیمارستان بستری بوده اند را به زندان برگردانند. وی عاملان قضایی و امنیتی را تهدید کرده اگر در این مورداقدام نکنند آنها را بازداشت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که طبق قوانین جاری تشخیص بیماری زندانیان و ضرورت یا عدم ضرورت بستری شدن آنها با پزشکی قانونی است و قاضی حق دخالت در این موارد را ندارد.

علاوه بر این، در چند مورد از جمله در مورد تعدادی از زندانیان سیاسی، از جمله حمیدرضا مرادی از درویش های زندانی و مصطفی دانشجو وکیل دراویش دربند که در بیمارستان میلاد بستری بوده اند و نماینده پزشکی قانونی نظر بر بستری بودن آنها داشته است، صلواتی قبل از اتمام دوره درمان آنها، به صورت خودسرانه، دستور بازگرداندن آنها به زندان داده که پس از مخالفت پزشک معالج با ترخیص آنها، وی رئیس بیمارستان را تهدید به بازداشت کرده و وی ناچار به ترخیص بیماران شده است.

در رابطه با دراویش زندانی که بیش از یکسال در بند 350 زندان اوین نگه داری شده اند، صلواتی حدود دوماه قبل بدون هیچ مجوز قانونی دستور انتقال آنها به بند 209 که تحت مدیریت وزارت اطلاعات است را داد. در این مدت آنها تحت شکنجه های جسمی و روحی بوده و از ملاقات و تماس تلفنی آن ها با خانواده نیز ممانعت شده است. گفته می شود اعمال فشار به آنها به دستور شخص صلواتی انجام شده است.

در یکی دیگر از موارد مشابه، در رابطه با زندانیان غیر سیاسی که معمولا کمتر امکان اعتراض و انعکاس رسانه ای ظلم های رفته بر خود را دارند، صلواتی شخصا همسران جوان این زندانیان را به صورت غیرقانونی احضار و آنها را ترغیب به طلاق از شخص زندانی کرده است. در بعضی موارد وی مطالب فساد آلودی را نیز با آنها مطرح کرده است.

پیش از این ابوالفضل قدیانی، عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در یکی از نامه های خود به رییس قوه قضاییه به فسادهای مختلف صلواتی و معروف بودن وی به فساد در میان قضات اشاره کرده بود. این قاضی دادگاه انقلاب به دلیل تخلفاتش پرونده های متعددی در دادگاه انتظامی قضات دارد که از رسیدگی به آنها جلوگیری شده است.

ابوالقاسم صلواتی معروف به قاضی صلواتی قاضی و رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و دادرس علی‌البدل دادگاه‌های عمومی تهران است. وی در سال‌های اخیر قاضی دادگاه‌های حساسی بوده است. از مهمترین پرونده های واگذار شده به وی می توان به پرونده فائزه هاشمی، پرونده محمدتوسلی (محکوم شده به 11 سال زندان)، پرونده ابراهیم یزدی(به اتهام شرکت در نماز جماعت) و… اشاره کرد. ریاست دادگاه های نمایشی در سال 88 که اعترافات تعدادی از زندانیان سیاسی نیز در آن اجرا شد نیز بر عهده ی وی بوده است.


11 پاسخ به “موارد متعدد آزار و اذیت زندانیان توسط قاضی صلواتی؛ از محروم کردن زندانیان بیمار از درمان تا پیشنهادهای غیر اخلاقی”

 1. Asad گفت:

  به امید خدا بعد از مرتضوی نوبت مقیسه و صلواتی است. می تونن تا آخر عمر دور هم توی زندان خوش باشن. احمدی نژاد و مشایی رو هم می فرستیم ور دستشون تا احساس غربت نکنن.

 2. Bodytalk گفت:

  range rokhsareh khabar midahad az serre zamir

 3. Gharib گفت:

  به رهبر جمهوری اسلامی ورئیس قوة قضائیه برای داشتن چنین قضات عادلی تبریک می گوئیم .

 4. ناشناس گفت:

  این فرد در سلهای دهه ی ۶۰ نیز در استانهای غربی کشور مرتکب فجایع و جنایات بیشماری شده که به موقع خود میبایست به آنها رسیدگی شود.

 5. سبز گفت:

  خدا خیرت نده

 6. صادق گفت:

  خوب معلومه وقتی الان مرتضوی رو میبینه میخواد خودشو به اون برسونه و هیچ ترسی هم نداره!
  آخه مگه با مرتضوی چه کردند که درس عبرت دیگران بشه؟
  اینا میخوان تو بدی و کثافت بازی هم از هم سبقت بگیرند.
  حالا میخوام بگم آقای صلواتی این وضع اونقدری دوام نداره که شما هم بخوای به مرتضوی برسی.
  برو یه فکری به حال اون دنیات بکن بنده خدا.

 7. ali گفت:

  با سپاس فراوان از مدیران محترم سایت کلمه .تشکر از این مطلب یکی از دوستان که آزاد شده بود میگفت این شریح قاضی متهمین رو با فحش و بد و بیرا دادگاهی میکنه پس با توجه به این مقاله معلوم میشه تازه دو سه مورد از جنایات این جانی رو شده بیشتر باید نوشت تا برکناری این نامرد روسی.

 8. ارش گفت:

  با درود بر شما یادم هست اول انقلاب سا وکی های شکنجه گر و مزدوران ریزیم شاه و قاضی های مزدور
  و رانت خوران ان رژیم را به داد گاه های انقلاب که ان وقت مردمی بود می اوردند . همه اظهار پشیمانی و بخشش از مردم را می کردند و می گفتند مامور بودند و معزور و سر شکسته از جنایت هائی که کرده بودند بیشترشان اعدام شدند بعضی ها هم قبل از تشکیل داد گاه به دست مردم نابود شدند . حالا روزی را می بینم که شکنجه گران و مزدوران و دزدان و رانت خوران و قاضی های بی اختیار و خشن وسرکوب گر این رژیم دجال مانند قاضی صلواتی هابه دستو پای مردم بیفتند و اظهار پشیمانی و نفهمیدم و مزدور بودم بکنند ولی ان وقت دیگر دیر است

 9. Aaaccc گفت:

  با این ریخت چندش اورش پیشنهاد بی شرمانه هم میده

 10. Gharib گفت:

  یُعرَف المجرمون بسیماهم

 11. kaveh گفت:

  عجب روزگاری است ای عزیز . و عجب جهلی و استبدادی و سرکوبی عزیزان