سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاکید هاشمی رفسنجانی بر ضرورت پذیرش خطاها و بازگشت به راه درست...

تاکید هاشمی رفسنجانی بر ضرورت پذیرش خطاها و بازگشت به راه درست

چکیده :رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با تأكيد بر لزوم پذيرش خطا و اشتباه و بازگشت به راه درست، فرافكني و انداختن تقصيرها به گردن يكديگر را راهگشا ندانست و تصريح كرد: امروز لازم است با وحدت و همدلي و پرهيز از ايجاد تفرقه و نيز در پيش گرفتن سياست درست صنعتي، اقتصادي، فرهنگي و سياست خارجي فعال، همراه با همزيستي مسالمت‌آميز با دنيا مشكلات را به‌تدريج حل كنيم....


رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار اعضاي شوراي مركزي خانه كشاورز، درد دل‌ها و گله‌هاي بيان شده از سوي جمع حاضر را در مورد مشكلات كشاورزي رنج‌آور خواند و با بيان لزوم ايجاد رسانه و ارگاني براي انعكاس مشكلات به مسئولان و آگاهي از وضعيت صنعت توليد، صنعت و كشاورزي كشور گفت: كشاورزان و كساني كه به نوعي با اين رشته سروكار دارند از پرتلاش‌ترين و در عين حال كم‌توقع‌ترين اقشار جامعه هستند چرا كه اخبار و مسائل اين قشر كمتر در معرض آگاهي مردم و مسئولان قرار مي‌گيرد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با بيان اينكه اطلاعات و اخبار حاكي از اين است كه به دليل برخي سوءمديريت‌ها، آب، خاك، محيط زيست و توليدات كشاورزي كشور دچار مشكلاتي شده است كه تداوم اين امر براي آينده و امنيت غذايي كشور مضرّ است.

به گزارش آفتاب؛ عضو مجلس خبرگان رهبري، بنيان و اساس معضلات و مشكلات در بخش كشاورزي يعني سوءمديريت و برنامه‌ها را گريبان‌گير ساير بخش‌ها اعم از فرهنگ، سياست، اجتماع و مراكز علمي كشور نيز دانست و افزود: بايد به دور از روزمرگي، در جهت اصلاح سياست‌ها حركت كنيم.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با تأكيد بر لزوم پذيرش خطا و اشتباه و بازگشت به راه درست، فرافكني و انداختن تقصيرها به گردن يكديگر را راهگشا ندانست و تصريح كرد: امروز لازم است با وحدت و همدلي و پرهيز از ايجاد تفرقه و نيز در پيش گرفتن سياست درست صنعتي، اقتصادي، فرهنگي و سياست خارجي فعال، همراه با همزيستي مسالمت‌آميز با دنيا مشكلات را به‌تدريج حل كنيم.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، جمهوري اسلامي ايران را داراي امكانات بالا از لحاظ طبيعي، مادي، انساني و پشتوانه تمدني و ديني متكي به مكتب غني اهل بيت(ع) دانست و گفت: در يك دوره مديريت اجرايي شايسته‌سالار، مي‌توانيم با همدلي مسئولان، همراهي مردم و تعامل ثمربخش با دنيا به مسير صحيح توسعه و پيشرفت و تعالي كشور باز گرديم.

عضو مجلس خبرگان رهبري، حفظ اميد و پرهيز از يأس و نااميدي را لازمه عبور صبورانه از مشكلات مرحله كنوني خواند و تأكيد كرد: استفاده از استعداد بزرگ انساني كشور، مديران باتجربه و دلسوختگان انقلابي از همه طيف‌ها و جريان‌هاي وفادار به نظام و انقلاب، مي‌تواند ما را در عبور از مرحله حساس كنوني ياري رساند.

در ابتداي اين ديدار دكتر عيسي كلانتري، دبيركل خانه كشاورز با تشريح مسائل و مشكلات بخش كشاورزي كشور، وضعيت اين بخش را نگران‌كننده خواند و گفت: با ادامه روند كنوني و سوءمديريت‌ها، مشكلات بخش كشاورزي بيشتر خواهد شد.

وزير اسبق كشاورزي وضعيت سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي كشور نسبت به ساير بخش‌ها را نامناسب خواند و گفت: با افزايش نگران‌كننده شوري آب‌هاي كشاورزي در آينده، زمين‌هاي حاصلخيز به شوره‌زار تبديل و توليدات كشاورزي كاهش خواهد يافت.

دبير كل خانه كشاورز تحقق توليد زير ۷ ميليون تني گندم نسبت به پيش‌بيني ۵/۱۴ ميليون تني ابتداي سال را گوياي روشن وضعيت توليدات كشاورزي عنوان كرد و گفت: بايد صادقانه بپذيريم كه در اين بخش حياتي كشور مشكلات اساسي و جدّي وجود دارد تا بتوانيم با اين معضلات برخورد درست داشته باشيم.

همچنين تعدادي از حاضران در جلسه به نمايندگي از بخش‌هاي مختلف مرتبط با كشاورزي از شرق، غرب، شمال، جنوب و مركز كشور به بيان معضلات و مشكلات حال حاضر اين بخش پرداختند.


یک پاسخ به “تاکید هاشمی رفسنجانی بر ضرورت پذیرش خطاها و بازگشت به راه درست”

  1. آق مرتضا گفت:

    آقای هاشمی توبه گرگ مرک است. اینها آدم بشو نیستند. با دیکتاتوری حکومت کرده و فکر میکنند اختیاردار مردم اند. اگر قرار است حکومت و جمهوری اسلامی هم باقی بماند اما قطعا تمام اینها ازآن رهبر بی تدبیر گرفته تا سطح روسا و نمایندگان همه بزنند کاراژ و خون تازه دراین حکومت بدمد. مردم هم از دیکتاتور و خفقان به جان رسیده اند. اجباری ها باید برداشته شود. نه دین اجباری است، نه حکومت آخوند اجباری است نه حجاب اجباری است. مگر ما تنها کشور مسلمان دنیا هستیم. از پنجاه چند کشور مسلمان دنیا چندکشور چادر را اجباری کرده اند؟ چند کشور مثل ما کاسه داغتر از آش شده اند. حالا دیگر کشورما میخواهد سرمشق کشورهای اسلامی بوده و به آنها شیوه اسلامی یاد دهد؟ اصلا کشورهای اسلامی ما را به عنوان مسلمان قبول ندارند. بهتر است تا دیر نشده به نحوی رضایت مردم جلب شود تا کاسه صبرشان سرنیامده و باز این مملکت را به روز سیاه نیانداخته اند.