سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاکید جمعی از نمایندگان پارلمان سوئد بر آزادی رهبران جنبش سبز...
» در دیدار با مشاور ارشد میرحسین موسوی

تاکید جمعی از نمایندگان پارلمان سوئد بر آزادی رهبران جنبش سبز

چکیده :جمعی از نمایندگان کمیته بین الملل پارلمان سوئد در دیدار با اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی از ادامه حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ابزار تاسف کرده و حمایت خود را از رهبران جنبش سبز اعلام کردند. تشریح موارد نقض حقوق بشر به ویژه دستگیری های اخیر روزنامه نگاران و همچنین احضار و تهدید فعالان جنبش سبز و اصلاح طلبان در ایران طی ماه ها و هفته های اخیر از دیگر موارد مطرح شده در این دیدارها...


جمعی از نمایندگان کمیته بین الملل پارلمان سوئد در دیدار با اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی از ادامه حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ابزار تاسف کرده و خواستار آزادی رهبران جنبش سبز شدند.

به گزارش کمپین جهانی برای آزادی رهبران جنبش سبز ایران، مشاور ارشد میرحسین موسوی روز های چهارشنبه و پنج شنبه در دیدارهای جداگانه ای با جمعی از نمایندگان کمیته بین الملل پارلمان سوئد متشکل از نمایندگان احزاب چپ گرا، لیبرال و سوسیال دموکرات به بررسی آخرین وضعیت نقض حقوق بشر در ایران پرداخت.

در این دیدارها هانس لینده از حزپ چپ گرای سوئد به همراه خانم کریستین لوندگرین از حزب لیبرال و اوربان آلین از حزب سوسیال دموکرات سوئد به بررسی شرایط حبس خانگی رهبران جنبش سبز پرداخته و بر لزوم آزادی فوری آنها تاکید کردند. آنها همچنین برگزاری انتخابات آزاد در ایران را امری لازم و ضروری برای مردم ایران و منطقه دانستند.

از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدارها می توان به تاکید اردشیر امیرارجمند بر مخالفت با تحریمهای اقتصادی به جهت فشار بر مردم ایران، مشکلات موجود در کشور در زمینه دارو بر اثر تحریم ها و عملکرد بانکهای اروپایی در این زمینه و همچنین هشدار نسبت به هر گونه عملیات نظامی علیه ایران اشاره کرد. همچنین امیر ارجمند ضمن تاکید بر تمامیت ارضی و استقلال سیاسی کشور هر گونه مواجهه نظامی را برای ایران و جهان دموکراتیک فاجعه بار توصیف کرد.

تشریح موارد نقض حقوق بشر به ویژه دستگیری های اخیر روزنامه نگاران و همچنین احضار و تهدید فعالان جنبش سبز و اصلاح طلبان در ایران طی ماه ها و هفته های اخیر از دیگر موارد مطرح شده در این دیدارها بود.

در همین راستا خانم مونا سالین دبیر کل سابق حزب سوسیال دمکرات سوئد در ملاقات با مشاور ارشد میرحسین موسوی، به بررسی شرایط ایران و منطقه پرداخت و بر لزوم آزادی رهبران در حصر جنبش سبز تاکید کرد.


2 پاسخ به “تاکید جمعی از نمایندگان پارلمان سوئد بر آزادی رهبران جنبش سبز”

  1. Mzare گفت:

    هیهات منا الذله!

  2. khosrow گفت:

    به نظر شما مردم باید بر اساس قانون تصویب شده بروند و دلار‌ها و یورو‌های خودشان را به حلقوم حکومت ایران بریزند یا بهتر است که در خانه خودشان نگه دارند ؟ به نظر شما این درست است که سپاه در چنین موقعی که مردم با مشکلات معیشتی روبرو هستند ، ولخرجی کند ؟