سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » قطع ناگهانی پخش زنده مصاحبه تلویزیونی احمدی نژاد...

قطع ناگهانی پخش زنده مصاحبه تلویزیونی احمدی نژاد

چکیده :مصاحبه تلویزیونی شنبه شب احمدی نژاد که با هدف اعلام پرداخت عیدانه 85 و 100 هزار تومانی دولت به بخشی از مردم و همزمان اعمال فشار بر مجلس برای تن دادن به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها صورت گرفت، پس از حدود یک ساعت پخش زنده، اگهان قطع شد و در توجیه آن، صداوسیما در زیرنویس اعلام کرد که ادامه مصاحبه بعد از پخش یک سریال انجام خواهد شد....


کلمه – گروه خبر: صدا و سیما در اقدامی بی سابقه، مصاحبه زنده تلویزیونی احمدی نژاد را قطع کرد؛ اقدامی که سایت وابسته به روزنامه دولت آن را به «شائبه برانگیز» توصیف کرد و کار «مخالفان رئیس جمهور» دانست. شبکه یک سیما ساعتی پس از این اقدام غیر منتظره، ادامه مصاحبه احمدی نژاد را به صورت غیر زنده پخش کرد.

به گزارش کلمه، مصاحبه تلویزیونی شنبه شب احمدی نژاد که با هدف اعلام پرداخت عیدانه 85 و 100 هزار تومانی دولت به بخشی از مردم و همزمان اعمال فشار بر مجلس برای تن دادن به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها صورت گرفت، پس از حدود یک ساعت پخش زنده، اگهان قطع شد و در توجیه آن، صداوسیما در زیرنویس اعلام کرد که ادامه مصاحبه بعد از پخش یک سریال انجام خواهد شد.

در مدت پخش زنده مصاحبه، صرفا مرتضی حیدری مجری همیشگی مصاحبه های تلویزیونی احمدی نژاد به طرح سوالات خود پرداخت و احمدی نژاد نیز وعده های مکرری را برای افزایش حقوق کارمندان، پرداخت عیدانه و یارانه، استخدام های جدید، کاهش سختگیری در گزینش ها، کاهش قیمت مسکن و … مطرح کرد.

اما به محض اینکه نوبت به طرح سوالات دیگر خبرنگاران رسید، پخش زنده متوقف شد و سریال تلویزیونی «صدر اعظم» پخش شد تا مشخص شود که رئیس دولت محبوب رهبری هم دیگر خودی محسوب نمی شود و قرار نیست بدون محدودیت به طرح وعده های بی حاصل خود ادامه دهد.

اما این حرکت بی سابقه صدا و سیما، واکنش تند رسانه های نزدیک به احمدی نژاد را نیز به دنبال داشت. شبکه ایران وابسته به روزنامه دولت در این باره نوشت: «اقدام شائبه برانگیز صدا و سیما در حالی اتفاق افتاد که قبل و در حین برنامه هیچ توضیحی درباره پخش قسمت دوم مصاحبه رئیس جمهور بعد از نمایش سریال داده نشد. با توجه به رویکرد یک طرفه رسانه ملی طی روزها گذشته در برخورد با دولت، مشخص نیست این اقدام صدا و سیما شیطنتی است رسانه ای یا ناشی از یک بد سلیقگی در برنامه ریزی است. رفتار غیر حرفه ای و عجیب صدا و سیما شائبه فرصت سازی با هدف ایجاد حاشیه توسط مخالفان رئیس جمهور را تقویت می کند.»

خبرگزاری ایسنا هم که مواضعی نزدیک به دولت دارد، در این باره نوشت:‌ «برنامه گفت‌وگوی زنده رییس‌جمهور با مردم همواره از سوی تلویزیون بطور کامل و زنده پخش شده است اما این‌بار که برای اولین بار علاوه بر مجری صداوسیما تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های دیگر نیز برای این برنامه به ریاست جمهوری دعوت شده بودند، صداوسیما در اقدامی غیرحرفه‌ای، بخش پرسش این خبرنگاران و پاسخ‌های رییس‌جمهور را به بعد از پخش سریال شبکه یک موکول کرد.»


6 پاسخ به “قطع ناگهانی پخش زنده مصاحبه تلویزیونی احمدی نژاد”

 1. حسن آقا گفت:

  خاک برسرحکومتی که رئیس جمهور منتخبتش که ادعا می شود 63درصد آراء رای دهندگان را به دست آورده نتواند با آزادی در تلویزیون ملی!!!! آن آزادانه و بدون سانسور صحبت کند. چه کسی بالاتر از رئیس جمهور دراین کشور قراردارد که مانع پخش پیام زنده رئیس جمهور میشود؟ ننگ براین رژیم باد

 2. میرزا فتح الله گفت:

  دوستان من هر سه بخش این مصاحبه را با دقت در لنزایران تماشا کردم. قطع ناگهانی روی نداد و او تا آخر به مصاحبه خود ادامه داد. آیا من اشتباه می کنم یا شما؟

 3. میرزا فتح الله گفت:

  البته این نکته را هم اضافه کنم، از قرار این آقای حیدری که یک سازمان رادیوتلویزیون پشت او قرارداشت، فکر میکرد این مصاحبه اختصاصا برای او ترتیب داده شده است یعنی از سه بخش مصاحبه دوبخش را او به خود اختصاص داد و درحالیکه عده زیادی از خبرنگاران رسانه تشنه پرسش بودند، آنقدر صبرکردند تا بالاخره نوبت کوتاهی به آنها رسید و تنها چند تن از آنها توانستند پرسش های خود را مطرح کنند. اگر این مصاحبه با رسانه ها بود، حق آن بود که خبرنگار تلویزیون هم به اندازه بقیه رسانه ها فرصت داشته باشد. اما این آقای حیدری تصورکرده بود که دارد به طور اختصاصی با احمدی نژاد مصاحبه می کند. به عبارت دیگر عدالت را اینها مراعات نکردند و این درست نبود. درحقیقت او از موقعیت خود سوء استفاده کرده و سبب خشم خبرنگاران دیگر شد.

 4. Behzad گفت:

  این نشون میده حاکمیت احمدی نژاد رو تهدیدی برای خودش میدونه. چون اصولا با کسایی اینکارو انجام میده که حس میکنه وجودشون خطرناکه. بنظر میاد احمدی نژادم قصد کوتاه اومدن نداره. تا 2 سال پیش سیاستاشو تشویق میکردند. حالا که مملکت داره نابود میشه همشون کنار کشیدنو مسئولیتشو انداختن گردن احمدی نژاد.

 5. Asad گفت:

  چه حوصله ای دارن اونهایی که می شینن و این برنامه هارو نگاه می کنن. مثل سریال تکراری می مونه!! من معتقدم احمدی نژاد یک سی دی مصاحبه توزیع کند تا طرفدارانش هرازگاهی بذارن و تماشا کنن. حرف جدیدی که نمی زنه و همیشه حرفهای قدیمی است.

 6. aya گفت:

  گفتگوی تلویزیونی مطرح شد؛
  متن کامل سوال خبرنگار مهر از رئیس جمهور/ حاشیه های یک سوال انتقادی
  سوال خبرنگار مهر از رئیس جمهور که از سوی رسانه ملی پخش نشد حاوی انتقاداتی نسبت به وعده های گذشته رئیس جمهور و عملکرد وی در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم بود.
  به گزارش خبرگزاری مهر متن کامل سوال خبرنگار این خبرگزاری از رئیس جمهور در گفتگوی تلوزیونی وی با رسانه ها را در زیر می خوانید:

  تشکر می کنم از اینکه به حضور رسانه های مکتوب هم حسن توجه داشتید و تلاش کردید تا گفتگوهای تلویزیونی از حالت غیرمنعطف و یکطرفه خود خارج شود.

  بحثی که خدمت شما دارم ناظر به مباحث اقتصادی والبته انتقادی است. مباحثی است که دغدغه ذهن مردم است.

  در ابتدای دولت فرمودید پول نفت را سر سفره مردم می آورید در حالیکه امروز شاهد این هستیم که ارزش پول و دارایی مردم به یک سوم کاهش پیدا کرده است. وعده دادید 3 میلیون شغل ایجاد می کنید، اما امروز نمایندگان در مجلس شاهد مراجعات مکرر مردم هستند که بیشترین دغدغه شان افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانجات است.

  شما در ماجرای هدفمندی یارانه ها مدعی شدید که با اجرای این طرح می خواهید پول در جیب مردم بگذارید اما نظرسنجی که از طریق تلویزیون هم پخش شد نشان داد که بیش از 80 درصد مردم می گویند پول یارانه ها را نمی خواهند و خوستار بازگشت قیمت ها به گذشته هستند.

  این در حالی است که دیوان محاسبات نیز در گزارشی تاکید کرده است که نیمی از پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است از منابع غیرقانونی بوده است. با این حال اصرار دارید مرحله دوم را هم اجرا کنید و تصمیم داشتید در یک قلم بنزین را به 2500 تومان برسانید که البته مجلس جلوی آن را گرفت.

  مهمترین شعاری که شما دادید مبارزه با مفاسد اقتصادی بود و گفتید که می‌خواهید با فساد اکبر مبارزه کنید، حال آنکه بزرگترین پرونده فساد اقتصادی یعنی همان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در دوران شما اتفاق افتاد. قوه قضائیه را تهدید کردید که کابینه و اطرافیان شما خط قرمز هستند و حتی اجازه رسیدگی به اتهامات آنها را نمی دهید. گفتید پاک ترین دولت بعد از انقلاب هستید در حالیکه بودجه که از مهمترین اسناد انضباطی و مالی کشور است با بالاترین تاخیر در طول تاریخ انقلاب هنوز به مجلس ارائه نشده است .در مورد تحریم ها به درستی گفتید که کاغذ پاره هستند اما امروز همه مشکلات اقتصادی را گردن تحریم ها می اندازید.

  همه این وعده ها و عملکرد ها در شرایطی است که امروز رفتارها و گفتارهایی دارید که وحدت شکن است. رفتارهایی که آخرین آنها از سوی رهبر انقلاب غیراخلاقی، غیرقانونی و غیر شرعی اعلام شد. مردم معتقدند که در این وضعیت این نوع رفتارها یک نوع طفره رفتن از پاسخ به مشکلات و مسائلی است که مردم با آن درگیر هستند. مردم می گویند مشکل ما الان معیشت و گرانی است اما از طرفی می بینند که شما مراسمات چند میلیاردی همچون جشن اخیر را در بندرعباس برگزار می کنید. خواهش می کنم به این انتقادات افکار عمومی پاسخ روشن دهید.

  به گزارش خبرنگار مهر، این سوال انتقادی از رئیس جمهور و پاسخ احمدی نژاد به آن از سوی رسانه ملی پخش نشد.