سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تحصن خانواده یک رزمنده دفاع مقدس جلوی زندان اوین، برای احقاق حق پدر اسیرشان + عکس...
» پرونده سازی جدید وزارت اطلاعات برای جلوگیری از آزادی مهدی خزعلی

تحصن خانواده یک رزمنده دفاع مقدس جلوی زندان اوین، برای احقاق حق پدر اسیرشان + عکس

چکیده :محمدصالح خزعلی، فرزند مهدی خزعلی زندانی سیاسی می گوید از ساعت ده صبح و بعد از ملاقات با پدرش به همراه خانواده تصمیم گرفتند در مقابل زندان بنشینند تا شاید پاسخی از مسئولان دریافت کنند. اما باز هم کسی خود را مسئول نمی بیند تا پاسخ این خانواده را بدهد. ...


 کلمه- زهرا صدر: پنجاه و چهار روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی می گذرد و خانواده ی این رزمنده دوران دفاع مقدس در اعتراض به وضعیت بلاتکلیفی او در مقابل زندان اوین تحصن کردند.

محمدصالح خزعلی، فرزند این زندانی سیاسی به کلمه می گوید از ساعت ده صبح و بعد از ملاقات با پدرش به همراه خانواده تصمیم گرفتند در مقابل زندان بنشینند تا شاید پاسخی از مسئولان دریافت کنند. اما باز هم کسی خود را مسئول نمی بیند تا پاسخ این خانواده را بدهد.

به گفته ی فرزند خزعلی پس از دو ساعت با حضور و درخواست محمد نوریزاد، خانواده ی وی ان جا را باز هم دست خالی ترک کردند.

محمدصالح خزعلی با بیان اینکه پدرم قرار بود دیروز آزاد شود می گوید: قاضی احمد زاده اذعان داشته که پدرم از تاریخ 10/10 با قید وثیقه بایستی آزاد میشدند که در طی این مدت مادرم چندین بار به مراجع قضایی و امنیتی مراجعه کردند ولی این خبر را از ما و خانواده پنهان کردند تا به امروز که حدود دوماه از بازداشت غیر قانونی پدر میگذرد، دیروز نامه ی آزادی ایشان را از دادگاه انقلاب فرستادند زندان. ولی دیشب هرچی ما ایستادیم آزاد نشدند. امروز هم ملاقات داشتیم با پدر که خبر دادند ساعت ۴ دیروز نامه آزادی آمده اما همان ساعت که نامه آمده وزارت اطلاعات سریعا یک پرونده ی دیگر تشکیل داده و فرستاده بازپرس شعبه ۶.

وی در ادامه می افزاید: آقای ناصری که مسئول شعبه و پرونده است گفته اند که از طرف خانواده خودشان یعنی برادر خودشان تشکیل شده یعنی وزارت اطلاعات با همکاری خانواده پشت قضیه اند.

فرزند مهدی خزعلی، این بسیجی خیبر محبوس در زندان اوین همچنین می گوید: البته آقای ناصری با تمام این تفاسیری که وزارت اطلاعات گفته که باید بازداشت ادامه پیدا کند، پاسخ داده که نگهداری ایشان در زندان هم اکنون غیر قانونی بوده و به گفته ی آقای ناصری هیچ وجه قانونی برای ادامه بازداشت وجود ندارد و همه ی این اتهامات واهی است و کارهای غیراخلاقی خود بازجویان وزارت اطلاعات است.

وی با ابراز نگرانی از ادامه ی اعتصاب غذا می گوید: ما تا دقایقی پیش آنجا بودیم و منتظر آزادی. قانونا پدر من باید آزاد می شد اما جلوی آزادی او را گرفته اند و ما نگران وضعیت او هستیم، اما دستمان از همه جا کوتاه است و نمی دانیم باید چه کنیم. آقای نوریزاد آمدند و از ما خواستند که تحصن را ادامه ندهیم و ما به احترام ایشان آنجا را ترک کردیم.

پیش از این کلمه خبر داده بود که آیت الله ابوالقاسم خزعلی به همراه همسر و دخترش با فرزند زندانی خود مهدی خزعلی در زندان اوین دیدار کردند که در این دیدار که در مقابل دوربین های آماده وزارت اطلاعات انجام شد، آیت الله خزعلی از پسرش خواسته که از میرحسین و کروبی و جنبش سبز مردم ایران اعلام برائت کند تا آزاد شود. درخواستی که ظاهرا مورد پذیرش فرزند زندانی قرار نگرفته است.

مهدی خزعلی متولد ۱۳۴۴ در قم، پزشک متخصّص چشم پزشکی، فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسه فرهنگی انتشاراتی اباصالح است. او که تاکنون شش بار بازداشت شده است، نهم آبانماه سالجاری در جلسه سرای اهل قلم که بمنظور سالگرد تسخیر سفارت امریکا برگزار شده بود بازداشت و تاکنون در بازداشت بسر می برد. وی بیش از دو ماه است که به انفرادی بازگردانده شده است.

محمدصالح خزعلی نیز شعری را که پدرش در سلول برای فرزندانش سروده و در ملاقات امروز برایشان خوانده را نوشته است: پدر عزیزم، پنجاه و چهار روز است که لب به غذا نزده ای و بی دلیل تو را در سلولی تنگ نگاه داشته اند. چه لاغر و استخوانی شده ای، چشم هایت گواه رنج هایی است که کشیده ای. چه زیبا برایم خواندی از سوز درونت. به من می نگریستی و می خواندی با لبخندی به لب که از صورتت محو نمی گشت. تو را همچو شیری در قفس کرده دیدم که می خروشید و می غرید و می خواند:

دلم گرفته از این همه درد و از این همه بیداد ،از این همه ظلم و از این همه شداد/دلم گرفته از این همه خفته ،وزین همه مرده که سر بر نیاورد فریاد/دلم گرفته از این همه غصه که ز ترس،همه شده غمباد/دلم گرفته از این همه رنگ و از این همه تزویر/دلم گرفته از این همه مکر و از این همه شیاد/دلم گرفته از این همه دام و از این همه حیله/دلم گرفته از این همه صیاد…

دکتر مهدی خزعلی

بند ٢٠٩ سلول ١٠٤

 


15 پاسخ به “تحصن خانواده یک رزمنده دفاع مقدس جلوی زندان اوین، برای احقاق حق پدر اسیرشان + عکس”

 1. Hgfd گفت:

  انا لله و انا الیه راجعون
  این ظلمهادر کجای تاریخ اسلام وایران با نام جانشین علی (ع) به مردم شده؟؟ولله نبوده چنین چیزی حتی در کربلا هم طرف مقابل امام حسین (ع) یعنی یزید به دشمنی خود با امام علی (ع) اعتراف واصرار داشت ! لعنت وعذاب ابدی بر این جنایتکاران بی مانند تاریخ

 2. آرش گفت:

  درود بر آقای نوریزاد عزیز! درود بر آقای خزعلی و خانوادۀ عزیزش! کجایند مردمی که این مردان مبارز و آزاده بخاطر آنها در زندان هستند؟ کجاستند تمام به اصطلاح همرزمان دکتر؟ آقای خزعلی و همرزمان واقعی ایشان شاید به تنها کسانی که فکر نمیکنند خانوادۀ عزیز ایشان هستند اونهم فقط بخاطر آزادی دیگران! و ما بر عکس! خاک بر سر ما کنند! درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود بر مبارزان واقعی راه آزادی آقای خزعلی، نوریزاد، قدیانی، تاجزاده ووووووو….!!!!!!!!!!!

 3. javid گفت:

  دکتر مهدی خزعلی خاری به چشم نظام و اعوان وانصار.

  درود به شرافت مرد اسیر در دست مکر وحیله ونیرنگ و رنگ و…

 4. بابک خرم دین گفت:

  مرگ بر دیکتاتور . زندانیان سیاسی را آزاد کنید.

 5. Asad گفت:

  واقعا آدم شرمنده می شه. چطور مردم بیگناه که در حفظ یکپارچگی این کشور نقش مستقیم داشته اند را سرگردان کرده اند!اوف بر مامور اطلاعاتی خائن…

 6. Mohamad Nemati گفت:

  درود بر تمامي زندانيان سياسي ما شما عزيزان را فراموش نكردهايم واز رنج شما رنجوريم خدا كند قبل از اينكه در ايران نيز جنگ داخلي شروع شود حاكمان سر عقل بيايند و تمام زندانيان سياسي را كه دلسوزان واقعي كشور هستند ازاد كنند

 7. Azad Iran گفت:

  شرمنده ی همه آزادگان و رزمندگانیم آیندگان در مورد ما چه خواهند گفت …..

 8. Azad Iran گفت:

  شرمنده ی همه آزادگان و رزمندگانیم آیندگان در مورد ما چه خواهند گفت …..

 9. Vahidpeihani گفت:

  اگر بخواهم به دين اسلام روى آورم،خدايى را مى پرستم،كه اين انسانهاى پاك آن خدا را مى پرستند.در برابر شما سر تعظيم دارم.

 10. Vahidpeihani گفت:

  اگر بخواهم به دين اسلام روى آورم،خدايى را مى پرستم،كه اين انسانهاى پاك آن خدا را مى پرستند.در برابر شما سر تعظيم دارم.

 11. MIR2012 گفت:

  متاسفم از کسانی که موقع انتخابات دم از مردم می زنند و حالا حتی حاضر نیستند که کمی از خود برای این عزیز و دیگر آزادگان دربند خرج کنند. اگر یکی از همین ها بگوید ما هم برای همراهی به این خانواده می پیوندیم مردم هم می روند. متاسفم که دکتر و سایرین که در زندانند برای ما مردمی در زندانند که لحظه ای روزمرگی زندگی آنها را رها نمی کند.
  از دوستان سبز کسانی که می توانند لطفا مانند قبل کمپینی در جهت آزادی ایشان راه اندازی کنند برای آگاهی و فشار افکار عمومی برای آزادی ایشان.
  بعضی ها هم که نام آیت ا… را یدک می کشند غافل از اینکه آیت الشیطان هستند. واقعا خدا حجت را بر پدر و برادران این عزیز آزاد اندیش ما جناب دکتر خزعلی تمام کرده است. ایشان تمام قد در مقابل بتان زر و زور و تزویر جانانه تا پای چان ایستاده است و به زودی روسیاهی برای پدر و خانواده پدری اش به دلیل ایجاد عسر و بی کسی و غربت و زندان دکتر و خانواده اش می ماند. نمی دانم چرا داستان ابراهیم بت شکن و پدرش آذر یادم می آید و این آیه در مورد این عزیز و خانواده محترمشان (همسر و فرزندانشان) که نور چشم همه ما هستند در ذهنم دایما مرور می شود که: ” إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ : بى‏گمان، كسانى كه گفتند: پروردگار ما خداست، سپس ايستادگى كردند، فرشتگان بر آنها نازل مى‏شوند كه بيم مداريد و غمگين مباشيد و مژده باد شما را به بهشتى كه وعده داده مى‏شديد. ”

 12. Asir گفت:

  دعا میکنم شما رو به خدا با سوز دل بخونید و آمین بگید. اللهم فک کل اسیر، اللهم رد کل غریب. اللهم لا تسلط علینا من لا یرحمنا. اللهم اشغل الظالمین باالظالمین، آمین رب العالمین.

 13. ali گفت:

  از ولایت اشعری زمان…تا اشعریون زمان ما…
  راستی تاریخ چه جالب تکرار میشود ..
  اشعری زمان دلخوش به جمعی اوباش شعبون بی مخ…

 14. محق گفت:

  قدرت سیاسی با کفر باقی می ماند اما با ظلم نمی ماند .

  (( الدنیا یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم ))

 15. hamid گفت:

  سلام. ایکاش از دستم کاری بر میومد .
  به امید روزی که همه ی ما مثل آقای نوری زاد بشیم . نه مثل ایشون تنها بلکه همه با هم