سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ممانعت معاون امنیتی دادستان تهران از ملاقات فائزه هاشمی با مادرش...

ممانعت معاون امنیتی دادستان تهران از ملاقات فائزه هاشمی با مادرش

چکیده :رشته احمدی در حالی مانع ملاقات فائزه هاشمی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین با مادرش شده است که طی ۵ ماه حضورش در زندان همواره از ملاقات حضوری با خانواده‌اش هم محروم بوده و آن‌ها را به صورت کابینی ملاقات کرده است. ...


معاون امنیت دادستان تهران رشته احمدی در دو هفته اخیر از ملاقات فائزه هاشمی، دختر دربند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با مادرش جلوگیری کرده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، رشته احمدی در حالی مانع ملاقات فائزه هاشمی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین با مادرش شده است که طی ۵ ماه حضورش در زندان همواره از ملاقات حضوری با خانواده‌اش هم محروم بوده و آن‌ها را به صورت کابینی ملاقات کرده است.

زندانیان بند زنان حق دارند با اجازه رسمی دادستان هر از گاهی به صورت حضوری خانواده درجه یک شان را در زندان ملاقات کنند اما دختر کوچک آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکنون از این حق قانونی محروم بوده و تنها می‌توانسته عفت مرعشی، مادر ۷۶ ساله و بیمار خود را به همراه یکی دیگر از اعضای خانواده در دادسرای اوین ملاقات کند که این ملاقات نیز از دو هفته گذشته به دستور معاون امنیتی دادستان لغو شده است.

با اینکه فقط یک ماه تا پایان حکم شش ماهه فائزه هاشمی باقی مانده این سوال باقی است که چرا معاون دادستان با چنین اقداماتی به آزار و اذیت این خانواده و زندانی سیاسی می‌پردازد و دنبال چه مقاصدی است؟ پیش از این نیز معاون دادستان تهران رشته احمدی به فائزه هاشمی گفته بود تا وقتی زنده است اجازه نمی‌دهد وی پایش را از زندان اوین بیرون بگذارد.


2 پاسخ به “ممانعت معاون امنیتی دادستان تهران از ملاقات فائزه هاشمی با مادرش”

  1. آق مرتضا گفت:

    اگر روز ملاقات بوده است و ایشان میخواستند فائزه را ملاقات کنند و زندانبانان مانع شده اند، خیلی بیجا کرده اند و باید علیه این افراد خودسر شکایت کنند ودیگر این گونه رفتار ها نسبت به سایر زندانیان پیش گرفته نشود. اما اگر خانم هاشمی میخواسته اند خارج از نوبت و به صرف اینکه همسر علی اکبرهاشمی هستند و بطور فوق العاده به او اجازه دهد که فائزه را ملاقات کنند و آنها اجازه نداده اند اصلا جای گله نیست و حتا این خبر را انتشار هم نبایست داد.

  2. عبدالله گفت:

    در کشوری که ادعای حمهوری اسلامی می کند این رفتار های غیر اسلامی چندان دور از انتظار نیست . این آقای احمدی باید از اینکه توانسته مانع ملاقات مادری با دخترش شود به خود و اربابانش ببالد و افتخار کند . مطمئناً نام این شخص در اذهان تاریخ و مردم می ماند . شاید در آینده همانند مزدوران ساواک لازم باشد از ایشان برای کارهای انقلابیش تقدیر و تشکر گردد .