سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر شهید همت: ادبیات آقای طائب اشاعه فتنه و انحراف است...
» در واکنش به سخنان رییس قرارگاه عمار

همسر شهید همت: ادبیات آقای طائب اشاعه فتنه و انحراف است

چکیده :امیدوارم که این برخوردها از جهلشان باشد نه چیز دیگر. وگرنه اصل این بحث که ما قرار باشد بین خوزستان یا سوریه و لبنان را خاکی را انتخاب کنیم یک انحراف بزرگ است. اینکه چرا حالا ایشان این مساله را باز کرده اند و برخی از این آقایان دامن می زند فقط می توانم بگویم خدا به خیر کند. ...


کلمه- سپند میریوسفی: همسر شهید محمدابراهیم همت با ابراز تاسف از اظهار نظر مهدی طائب در خصوص خاک خوزستان و اولویت داشتن خاک سوریه می گوید که ادبیات خشونت و جنگ در سخنان آقایان جاری است و نگران کننده است، صحبت های ایشان اشاعه فتنه و انحراف است. اگر برای این آقا دفاع از خاک سوریه خیلی اولویت دارد، بسم الله همین الان تشریف ببرد و همانجا به شهادت برسد.

به گزارش کلمه، مهدی طائب، رئیس “قرارگاه راهبردی عمار” که از نهادهای تازه‌تاسیس برای به اصطلاح «مقابله با جنگ نرم» است، روز پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در جمع گروهی از دانشجویان عضو بسیج گفته است: “سوریه استان سی و پنجم و یک استان استراتژیک برای ماست. اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم.”

شب گذشته نیز همسر شهید باکری در گفت و گو با کلمه گفته بود: من نمی دانم آقای طائب چطور فکر کرده که این حرف از دهانش در می آید. من واقعا اینها را نمی فهمم ولی فکر می کنم شیطان هم بهشان کمک می کند. انسان وقتی که خیلی منیت داشته باشد بالاخره یک جاهایی اشتباه می کند. ولی خب برخی اشتباه ها مانند این اشتباه مردم را اذیت می کند. البته همه ی این ۸ سال با حرف زدن هایشان همه را اذیت کردند. چه با دروغ گفتن های شان، چه با هم دعوا کردن هایشان، چه تهمت زدن هایشان. کار خداست که امثال مهدی طائب با حرف هایش طوری عمل کنند که مردم آن ها را بهتر بشناسند.

اکنون ژیلا بدیهیان، همسر شهید محمدابراهیم همت در گفت و گو با کلمه با ابراز تعجب از تفکری که در پس این جریان کل عملکرد آن ها وجود دارد می گوید: به خصوص بعد از جنبش سبز که همه در جریانند که متاسفانه دیگر همه کاره ی این مملکت هستند.

مطرح کردن این مساله در این شرایط بحرانی کشور چه ضرورتی دارد؟

وی با تاکید بر اینکه سوال اصلی من این است که می خواهم ببینم مطرح کردن این مساله در این شرایط بحرانی کشور و مقایسه خاک خوزستان و خاک سوریه و لبنان چه ضرورتی دارد؟ می گوید: من صحبت های شان را یک جور اشاعه فتنه و انحراف می دانم. این آقا اگر خیلی اصرار است و دفاع از خاک سوریه برایش اولویت دارد، بسم الله همین الان تشریف ببرد و همانجا به شهادت برسد. مثل شهدای عزیز ما سن کمی هم ندارد که ما بگوییم در عنفوان جوانی است.

می گویند شناسایی پیکر بی سر و یک دست حاج همت 28 ساله کار سختی نبوده است. صبح روز 18 اسفند سال 62 در همان عملیاتی که سرداران دیگری را هم در خاک مجنون جا گذاشته بود. شهید باکری، شهید کارور، شهید اکبر زجاجی. همان عملیاتی که صدام برای نخستین بار گسترده ترین حملات شیمیایی را برای در هم شکستن پیشروی رزمندگان ما به کار گرفت. عملیات خیبر.

همسر شهید عملیات خیبر در ادامه می افزاید: چیزی که در این جریان انحراف خیلی دل من را می سوزاند این است که ادبیات این ها به طوری کلی ادبیات خصومت و ادبیات جنگ است. در حالی که ما معتقدیم که پیغمبرمان رحمت للعالمین بوده است.

وی با ابراز نگرانی از اینکه با این اظهار نظر من بعید می دانم که ایشان حتی از کشته شدن ملت ما آزار هم ببینند، خاطرنشان می کند: من یقین دارم که امثال ما که متعلق به جنبش سبز و بازمانده شهدای دوران دفاع مقدس هستیم، خیلی بیشتر از اینها حرمت برای خاک و مردم سوریه قایل هستیم. مثال ساده ی همین خوزستان خودمان است، ببینید اگر برای خوزستان ما حرمتی قائل بودند این همه سال قدمی برای آبادانی آن برمی داشتند. اینها نه قدمی برداشتند و نه کار مثبتی انجام داده اند.

والله قسم همت از کشته شدن سربازان عراقی هم گریه می کرد

همسر شهید محمدابراهیم همت با تاکید بر اینکه از همه بعد انسانی به این اظهار نظر نگاه می کنم می گوید: من همسر مردی بودم که “مرد” بود. والله قسم همت از کشته شدن سربازان عراقی هم گریه می کرد. کسی بود که برای نفس انسان حرمت قایل بود. در این حالی است که خودش خط مقدم بود و در ۲۸ سالگی هم به شهادت رسید. او همیشه زندگی طوری جریان یافته که در جنگی حضور یافته که باعث شده صحنه های تلخی ببیند ناراحت بود. بلاهایی که خصوصا سر زن ها و دختران خوزستان آمده بود در راه دفاع از خاکشان. یادم می آید آخرین باری که ایشان را دیدم والله قسم گریه می کرد و می گفت دیگر الان بحث نه اعتقاد شده نه بحث زمین است نه بحث خاک است اینقدر مساله جنگ حاد شده که ما به خاطر دفاع از ناموس و جان زنان و بچه هایمان باید برویم این جنگ را تکلیفش را معلوم کنیم.

ژیلا بدیهیان در ادامه می افزاید: من زن مردی بودم که سر تا پا لطافت و اخلاق مداری بود. من زن مردی بودم که از انحراف و سقوط انسان ها زجر می کشید. در عین حال خودش را هم آدم هدایت یافته حساب نمی کرد. من خودم در ایام زندگی با او به این نتیجه رسیدم که ملاک انسانیت ها، تقوا و اخلاق و بعد انسانی افراد است.

فقط می توانم بگویم خدا به خیر کند

همسر شهید همت همچنین تصریح کرد: من امیدوارم که این برخوردها از جهلشان باشد نه چیز دیگر. وگرنه اصل این بحث که ما قرار باشد بین خوزستان یا سوریه و لبنان را خاکی را انتخاب کنیم یک انحراف بزرگ است. اینکه چرا حالا ایشان این مساله را باز کرده اند و برخی از این آقایان دامن می زند فقط می توانم بگویم خدا به خیر کند.

از ادبیات رایج برخودی این ها که خشن و جنگ زده است

وی در ادامه می افزاید: این رفتار ها برای من مصداق این است که یک دیوانه یک سنگ را انداخت در چاه هزار تا عاقل نتوانستند در بیاورند. کل جریان احمدی نژاد و این آقایان برای من فقط همین است. من سعی می کنم بیشتر از این خودم را آزرده روحی و روانی نکنم در فکر کردن به رفتارهای اینان و فقط دعا می کنم و به شهدا و به اهل بیت متوسل می شوم که انشا الله خدا آن چیزی را که صلاح ما و بشریت است رقم بزند.

همسر سردار 28 ساله ی خیبر در پایان تصریح می کند: من دلم می سوزد از ادبیات رایج برخودی این ها که خشن و جنگ زده است. مگر من چند ساله بودم که همسرم را از دست دادم؟ دو تا یتیم شهید بزرگ کردم که هر کار هم که می کنم همچنان احساس می کنم عمر ما بدهکار این فرزندان شهدا است و در عین حال می گویم اگر یک آسمانی هم روی سر ما مانده صدقه سر مظلومیت بچه های شهدای ماست.


16 پاسخ به “همسر شهید همت: ادبیات آقای طائب اشاعه فتنه و انحراف است”

 1. در فردا چنانچه خدای ناکرده انسان هایی مثل همین طائب آمدند و جنگی بر ایران ما تحمیل کردند دیگر از کدام جوان ایرانی انتظار دارند که به جنگ برود و فرزندانش را چون همت ها یتیم کند و دست اینان به امانت بسپارد؟ وقتی اینگونه رفتار می کنند؟ این مستی زدگان قدرت چرا حتی به فرزندان شهدا رحم نمی کنند؟ آقایان وقتی به جای اینکه بگویند ما نان خور شهدا هستیم می گویند ما نان خور امام زمان هستیم اینگونه می شود دیگر… مگر امام زمان بیچاره به حساب کسی پولی می ریزد؟ یا به کسی نان می دهد که اینها شده اند نانخور حضرت؟ اینان ای اش می فهمند که نان خور شهدا و فداکارانی هستند که امروز با دهان های گشادشان به آنها توهین می کنند

 2. Jamal گفت:

  آقا بخدا و بخود امام زمان امثال طائب به امام زمان هم اعتقاد ندارند و اگر امام زمان ظهور کند همین طائب ها هستند که بجنگ او میروند و اما اینکه طائب و دارو دسته اش وطن ندارند و کلمه وطن برایشان کلمه زشتی است شکی نیست ولی یه چیز ساده میخواهم بگویم .البته خطاب به طائب ! اقای طائب شما دارید با درامدهای نفت همین خوزستان ارتزاق میکنید ! با پول نفت خوزستان به آلاف و الوف رسیدید ! بزور همین دلارهای نفتی .نفت خوزستان پایه های حکومتتان را نگهداشته اید ! اگر خوزستان از دست برود شما که اولین متضرر خواهید بود چه خاکی بسرخودتان میکنید !؟و اینهمه بر طبل جنگ نکوبید بخدا دود جنگ. اول چشمان شما را کور میکند

 3. سید ابوذر گفت:

  درود بر شرفت ای زن مومنه درود بر شهیدت و درود بر همتت
  سید ابوذر فرزند شهید صفوی

 4. Asad گفت:

  طائب! یالا برو سوریه و در کنار بشار اسد ملت سوریه رو بکش. ایران را ویران کردید و سوریه را نیز…. اوف بر شما یاران شیطان!

 5. Sorme2024 گفت:

  از ۵۴ تا ۵۸که جنگ و جدال انقلاب بود و مردم در استرس و ناآرامی از ۵۹..۸ سال امثال پدران( حتی مادران ما) ما از آرامش ،خوشی ،خانه و زندگی،درس و تحصیل خود گذشتند و هشت سال آزگار سرشان گلوله و خمپاره ریخت..و چه هااااا کشیدند هموطنان ساکن شهرهای مرزی ایران ،مخصوصا مردمان نامی و غیور خوزستان……..شهدا که رفتند….جانبازان هم هنوز با تکه پاره های جنگ که در بدنشان به یادگار مانده بی هیچ گرامیداشتی در آلونک های خود غبار پیری رویشان نشسته…..مردم عادی هم چه فقیر چه غنی در مشکلات جسمی و روحی و مالی خود غوطه ورند،بدون هیچ رسیدگی……..و دریغ از کمی حال خوب و خوشی و سرگرمی و سرزندگی در این سال ها……و روز به روز هم اوضاع بدتر و بدتر می شود! و یکسری بار و توشه می بندند و از شکم سیری حاضرند حتی خاک و ناموس این مرز و بوم را نیز فدای اهداف خود کنند…..کم نبودند امسال ناصرالدین شاه و احمد شاه و طايب هاااا(…) که تکه های این سرزمین بزرگ و غنی را پاره پاره کردند..جهل و تعصب و خرافات را در این سرزمین رواج دادند…. .
  گرگ ها به اسم دین سال هاست روی شادی را به روی این مردم مظلوم سیاه کردند.سطح دانش مردم را پایین آوردند تا سطح توقعشان پایین بیاید و آمده…..! به چه می توان افتخار کرد؟ به دانشجویان و نخبه ها و جوان های خسته ی فراری؟ به پاسپورتی که ارزش یک تکه نان را هم ندارد و با آن هیچ جای این دنیا جایی نداریم و سفر ناممکن است؟(سفر نمی توان رفت،پس نمی توان دنیای پیشرفته ی خارج از این مرزها را دیدو مقایسه کرد و به وضوح دید که روز به روز همه چیز اینجا بد و بدتر می شود). به زنان ورزشکاری که اجازه ی حضور در مسابقات بین المللی را ندارند؟ به ورزشکارانی که هر روز به کشور های دیگر پناهنده می شوند؟ به کتاب های درسی دانش آموزان که تمام تاریخ و واقعیت این مرز بوم در آن ها حذف شده؟ به انسان های جامعه که از فرط افسردگی و ناراحتی مثل زامبی ها به جان هم افتاده اند؟ به نا امنی و تجاوز؟ به رشته های انسان شناسی حذف شده از دانشگاه ها؟ به شهرستان های کثیف و فقیر؟ به کتاب هایی که اجازه ی چاپ ندارند و جلوگیری علنی از خوانش کتاب؟
  ما از کوچکترین حقوق انسانی که در تمام دنیا جاریست برخوردار نیستیم.

  حکیم ابوالقاسم فردوسی (که تازگی ها جزو شاعران مترود به شمار می آيد) می گوید:

  در این خاک زرخیز ایران زمین
  نبودند جز مردمی پاک دین
  همه دینشان مردی و داد بود
  وز آن کشور آزاد و آباد بود
  چو مهر و وفا بود خود کیششان
  گنه بود آزار کس پیششان
  همه بنده ناب یزدان پاک
  همه دل پر از مهر این آب و خاک
  پدر در پدر آریایی نژاد
  ز پشت فریدون نیکو نهاد
  بزرگی به مردی و فرهنگ بود
  گدایی در این بوم و بر ننگ بود
  کجا رفت آن دانش و هوش ما
  که شد مهر میهن فراموش ما
  که انداخت آتش در این بوستان
  کز آن سوخت جان و دل دوستان
  چه کردیم کین گونه گشتیم خار؟
  خرد را فکندیم این سان زکار
  نبود این چنین کشور و دین ما
  کجا رفت آیین دیرین ما؟
  به یزدان که این کشور آباد بود
  همه جای مردان آزاد بود
  در این کشور آزادگی ارز داشت
  کشاورز خود خانه و مرز داشت
  گرانمایه بود آنکه بودی دبیر
  گرامی بد آنکس که بودی دلیر
  نه دشمن دراین بوم و بر لانه داشت
  نه بیگانه جایی در این خانه داشت
  از آنروز دشمن بما چیره گشت
  که ما را روان و خرد تیره گشت
  از آنروز این خانه ویرانه شد
  که نان آورش مرد بیگانه شد
  چو ناکس به ده کدخدایی کند
  کشاورز باید گدایی کند
  به یزدان که گر ما خرد داشتیم
  کجا این سر انجام بد داشتیم
  بسوزد در آتش گرت جان و تن
  به از زندگی کردن و زیستن
  اگر مایه زندگی بندگی است
  دو صد بار مردن به از زندگی است

 6. Yaser گفت:

  آخه خواهر من ، طائب یک …ی بیش نیست من خودم چندین و چند بار پای منبرش نشستم و دیدم دری وری زیاد میگه. الان دیگه … رو به کل از دست داده . این … چه میفهمه جنگ چیه . شهید چیه . جبهه کجاست … یک… مثل خامنه ای به این بها داده این هم فک کرده چه خبره

 7. Mohamd گفت:

  نازنین آب از سر ولایت گذشته ولایت برای ماندن در قدرت دست به کار بدکاری خواهد زد

 8. Reza Hojat گفت:

  از سایت محترم کلمه می خواهم که از لفظ همسر سردار همت یا باکری استفاده نکرده بلکه همسران سابق را انتخاب نماید به هر حال این عزیزان در حال حاضر همسر افرادی در قید حیات هستند و ما در درجه ی اول بحث شرعی و دینی هر نقل قولی را رعایت کنیم و من الله التوفیق امیدوارم نظر بنده فیلتر از جانب شما نشود خواستم صادقانه عرض کنم

 9. DARIUSH گفت:

  آقای طائب شما دمشق را بچسب ، بگذارآبادان برای ایران وایرانی باشد.
  مارا به خیرتوامیدنیست ، شرمرسان!

 10. محمدرضا کرمی فرد گفت:

  با سلام . به ساحت با عظمت تک تک خانواده عزیز شهداء دورود می فرستم . خانواده های ارجمند و گرانقدر شهدا ء بدانید که در این وانفسا مطمئن باشید که عموم ملت هنوز به شما و عزیز شهیدتان احترام می گذارند و امثال طائب و دار ودسته ا ش برای بقای چند روزه در این دنیای فانی خود را به آب واتش می زنند اما این سنت الهی است که ماهیت اینها برای مردم بیش ازپیش آشکار شود .
  خواهر عزیزم دغدغه ونگرانی شما قابل احترام ولی بدان که دنیا محل گذر است . دورود به روح شهید همت عزیز و سپاس از خانواده گرانقدرش و البته همه شهدا و خانواده های آنان . دورود . دورود . دورود .

 11. بسیجی سبز گفت:

  خانواده شهدا چشم وچراغ این اب وخاکند /امام خمینی /.من خودم شخصا به عنوان یک زن شیعه اثنی اشعری وخواهر شهید وجانباز از صحبتهای ایشان استفاده نمودم وبرای ایشان دعا مینمایم که رهروی حضرت زهرا وزینب هستند ….من هم هر وقت اقتضا نمود در صحنه حق بودم وخواهم بود وخودم زندگیم وفرزندانم را فدای راه وصراط مستقیم مینمایم وبا غسل شهادت می ایم…خداوندا این جان نا قابل رابپذیر…یا حسین میر حسین…

 12. Mr Hekayati گفت:

  هنوز خاطره اونهایی که واسه این سرزمین جونشونو دادن، دارن نفس می کشن. و اگر شما فراموش کرده اید مطمئن باشید که ما خاطرمان هست. هرکس هم خیلی عجله دارد، همین الان در سوریه جنگ است.آقای طائب چرا که نه؟ اسلحه دستت بگیر و برو. عین آن ها که برای وطنشان، برای عقیده شان، برای آنکه در آینده فرزندانشان و نسل های بعد بتوانند سر بلند کنند و زیر پرچم بیگانه نباشند. شما هم از کیسه خلیفه خرج نکن. بسم الله. اگر یک جو مردانگی زیر عبا و عمامه شما هست، اگر عقیده تان و حرف هایتان یکی است، پس چرا همین الان در سوریه نیستید؟ خونتان از آنها پررنگ تر است یا ایمان و تقواتان؟ یا چنان به این دنیا چنگ زده اید که دیگر خدا را هم بنده نیستید؟ می گویند اوضاع طوری می شود که سگ صاحبش را نمی شناسد را به چشم ندیده بودیم که دیدیم.

 13. خسرو 1 گفت:

  همسران شهدا شما هم حالا شده اید همراهان فتنه ! قطعا بدانید اگر شوهرانتان شهید نشده بودند به آنها القا میکردند که شما در گمراهی بسر می برید و باید طلاقتان را بدهند مگر همین (احتمالا) امام جمعه مشهد علم الهدی نبود که خطاب به آقای احمدی نژاد که جهت تحمیل آقای وزیر اطلاعات به کابینه اش ، چند روزی قهر کرده بود و سر کار حاضر نشده بود ، گفتند که اگر آقا ( خامنه ای ) فتوای دهند میتوانند زن تان را به شما حرام کنند و باید طلاقش دهید !!!

 14. Arash_std گفت:

  آقا / خانم گرامی
  من یک هموطن هستم که چند سالیست دور از وطن به سر میبرم. به علت گرانی بلیط نتوانسته ام در این مدت سری به ایران بزنم تا بالاخره وجهی پس انداز شد و تصمیم داشتم این تابستان به دیدن بستگان بروم اما دیدم جناب طایب برای دیدن وطن خود بسیار بیتاب هستند بطوریکه این دوری مشاعر ایشان را تحت تاثیر قرار داده.
  بهمین دلیل پا کمال میل حاضرم برای ایشان ۱عدد بلیط یکسره تهران- دمشق (بیزنس کلاس) فراهم نمایم.

 15. Raminxx00 گفت:

  با اين همه
  اي قلب در به در
  از ياد مبر
  كه ما
  من و تو
  عشق را رعايت كرده ايم
  از ياد مبر كه ما
  من و تو
  انسان را رعايت كرده ايم
  خود اگر شاهكار خدا بود
  يا نبود

  – احمد شاملو –

 16. Khar- گفت:

  ماازکجامیتوانیم متن کامل صحبت های آقای طائب راپیداکنیم گفتید فارس! رفتیم نبود ازبروبچه های بسیج پرسیدیم خبرنداشتند توسایت ها گشتیم اصلاسخنرانی به این اسم ومتن نبود !!!ماراازاین سرگردانی نجات دهید