سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت الله امجد: دشمنان میرحسین هم به صداقتش اذعان دارند، اما حتی به اندازه معاویه شه...
» "برای پرسش مردم از این وضع ظالمانه، جوابی ندارم"

آیت الله امجد: دشمنان میرحسین هم به صداقتش اذعان دارند، اما حتی به اندازه معاویه شهامت ابراز ندارند

چکیده :آیت الله امجد، استاد اخلاق، در ایام سالروز حصر همراهان جنبش سبز مردم ایران، با انتقاد شدید از وضعیت جاهلانه و ظالمانه ی امروز و با اشاره به بازداشت چند ساعته ی دختران میرحسین و فرزند ارشد کروبی، گفت: حتی دشمنان میرحسین هم به صداقت‌اش اذعان دارند. ...


آیت الله امجد، استاد اخلاق، در ایام سالروز حصر همراهان جنبش سبز مردم ایران، با انتقاد شدید از وضع موجود و جاهلانه و ظالمان خواندن آن، و با اشاره به بازداشت چند ساعته ی دختران میرحسین و فرزند ارشد کروبی، گفت: حتی دشمنان میرحسین هم به صداقت‌اش اذعان دارند. ولی متاسفانه حتی شهامت ابراز معاویه را هم ندارند که رغم دشمنی با علی (علیه السلام) در مدح‌اش سروده بود: شهد الانام بفضله حتی العدی/ والفضل ما شهدت به الاعداء.

به گزارش چمران نیوز، این استاد اخلاق همچنین تصریح کرده است:  برای این پرسش مردم که “اگر این آقایان جرمی مرتکب شده‌اند چرا در یک دادگاه قانونی محاکمه نمی‌شوند و اگر جرمی مرتکب نشده‌اند چرا این وضعیت ظالمانه ادامه دارد؟”جوابی ندارم.

آیت الله محمود امجد با ابراز شرمساری این وضعیت ظالمانه را بیشتر متوجه روحانیانی دانسته که علی الادعاء لباس پیامبر رحمت بر تن دارند.

به گزارش کلمه، این استاد اخلاق که پیش از این نیز در مقاطع مختلف انتقادهای صریح خود را ابراز کرده بود سال گذشته و در سالگرد شهادت هاله سحابی در مراسم تشییع پدرش در میان جمعی از مردم تهران، با بیان اینکه اگر تا حالا پشت سر امثال بنده نماز خواندید و حالا سر کش شدیم و ظلم کردیم دیگر نماز نخوانید و استغفار کنید گفته بود: همه ما باید استغفار کنیم اما باید بر مردم عادی خوش بین باشیم.

وی پیش از آن در پیامی خطاب به علما و فضلای اسلام با اشاره به ظلم و عوام فریبی و دروغ و نفاق گفته بود: بنده که طلبه ی ناچیزی در این جامعه هستم، خیلی برایم مشکل است، نمی دانم بر علما چه می گذرد. علما و فضلا به داد مردم برسند.

وی با بیان اینکه اگر علما ساکت باشند جوابی نداریم به مردم بدهیم، اظهار امیدواری کرده بود که به صداقت برگردیم و علما حمایت کنند.

آیت الله امجد ماه گذشته نیز با بیان اینکه اسلام این نیست که با این لباس و محاسن بگوییم با مخالفین باید بی رحمانه برخورد شود تاکید کرده بود که اسلام و مسلمین از اینگونه تعابیر بیزارند. اسلام دین رحمت و رأفت است.

وی پیش از این نیز با انتقاد از شرایط موجود گفته بود: وهمه ما مسئول هستیم و اگر مردم نتوانند طبق فرمایش امیر المومنین بدون لکنت زبان با حاکمان و بالاتر از خودشان صحبت کنند، جامعه دچار انحطاط و سقوط می شود.

این استاد اخلاق معتقد است: دشمن واقعی اسلام اعمال و گفتار زشت ماست. عقل و دانش و علم و همه چیز را زیر پا گذاشته ایم و معلوم نیست که کجا داریم می رویم. (أین تذهبون أنی توفکون) اسم خود را مسلمان گذاشته ایم. ای کاش اسم خود را مسلمان نمی گذاشتیم.

وی که در مراسم اربعین حسینی سخنرانی می کرد، افزوده بود: عمامه و علم وقتی ارزش دارد که نماد حمایت از مردم باشد. خدای تعالی ما را به اسلام برگرداند.


3 پاسخ به “آیت الله امجد: دشمنان میرحسین هم به صداقتش اذعان دارند، اما حتی به اندازه معاویه شهامت ابراز ندارند”

 1. Hoseyn Moghadasi گفت:

  ایشان اگرواقعادلش به حال مردم میسوزد چرابعد دستگیری پسرش صداش در امد.

 2. Bohlol گفت:

  اذافسد العالم فسد العالم…اگر عالم دین فاسد شد گیتی فاسد خواهد شد!!!!!!!!!!!!!والساکت علی الظلم شیطان اخرس……کسی که دربرابر طلم ساکت باشد بسان شیطانی لال است!!!!!!!!!!!!

 3. بسیجی سبز گفت:

  خداوند امسال شما عاملان عامل دین راحفظ کند انشالله…ما دل شکستگان اتقلاب ودین واسلام از دست این ظالمان بی دین وبی هویت به شما پناه می اوریم.خداوند شما راحفظ نماید…