سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تماس تلفنی و دلجویی آیت الله بیات از دختران موسوی: حیف! حکومت قدر میرحسین را ندانست...

تماس تلفنی و دلجویی آیت الله بیات از دختران موسوی: حیف! حکومت قدر میرحسین را ندانست

چکیده :آیت الله بیات زنجانی در تماس تلفنی با دختران موسوی و رهنورد، از ایستادگی آنها در مواجهه با سختی ها تقدیر کرد و افزود: میرحسین موسوی نیروی پاکی است که مثل او پیدا نمی شود و حکومت می توانست از خوبی و پاکی او بهره زیادی ببرد. اما حیف و افسوس که قدر او را ندانستند و اینگونه برخورد می کنند....


آیت الله بیات زنجانی در تماس تلفنی با دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، به دلجویی از آنها پرداخت و از اینکه سران حاکمیت قدر نیروی پاکی مثل میرحسین موسوی را ندانست، ابراز تاسف و افسوس کرد.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید که با کوکب موسوی فرزند ارشد میرحسین گفت و گو می کرد، ضمن احوالپرسی از موسوی و رهنورد و دختران آنها، درباره حوادث هفته گذشته سوال کرد که کوکب موسوی به شرح کامل ماوقع و برخوردهای تند و خشونت آمیز ماموران امنیتی با خواهران خود پرداخت.

آیت الله بیات نیز ضمن محکوم کردن این برخوردها، از ایستادگی فرزندان موسوی و رهنورد در مواجهه با سختی ها تقدیر کرد و گفت: شما هم فرزند آن پدر و مادر شجاعید.

ایشان در عین حال گفت: میرحسین موسوی نیروی پاکی است که مثل او پیدا نمی شود و حکومت می توانست از خوبی و پاکی او بهره زیادی ببرد. اما حیف و افسوس که قدر او را ندانستند و اینگونه برخورد می کنند.

این مرجع تقلید مقیم قم همچنین ابراز تمایل کرد که در سفر به تهران، با خانواده موسوی ملاقات کنند و حضورا به احوالپرسی بپردازند.

پیش از این هم آیت الله دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز، در تماس تلفنی به دلجویی از فرزندان موسوی پرداخته بود و با ابراز تاسف شدید از ادامه آزارها و فشارها به خانواده میرحسین موسوی، گفته بود: نمی دانم اینها کی به خودشان می آیند؟ کی دست از سر مردم بر می دارند؟ چرا تا این حد ظلم می کنند!

همچنین حجت الاسلام عبدالله نوری نیز در تماس با فرزندان موسوی، از آنها احوالپرسی کرده و نسبت به پایان حصر ابراز امیدواری کرده بود.

وی در گفت و گو با دختران موسوی ضمن تاثر بسیار از آنچه در حمله ماموران امنیتی به منزل ایشان روی داده، ابراز امیدواری کرد که ظلم در کشور هرچه زودتر از بین برود.

حمله ماموران امنیتی و برخوردهای خشونت بار و توهین آمیز آنها با دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با واکنش های گسترده ای در داخل و خارج همراه شد و علاوه بر مراجع تقلید و فعالان و گروههای سیاسی داخلی، حتی اعتراض گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری مستقل را نیز برانگیخت.

با این حال حاکمیت همچنان به آزار و اذیت خانواده موسوی ادامه می دهد و پس از هجوم به منزل و بازداشت چند ساعته نرگس و زهرا موسوی، آنها و دیگر خواهرشان کوکب موسوی را به دادسرای اوین احضار کرده اند.

بر اساس آخرین گزارش، صبح امروز نرگس موسوی که تلفنی احضار شده بود، به دادسرای اوین مراجعه کرد که یکی از مسوولان پرونده وی که این بار رفتار مودبانه و ملایمی داشت، پس از گفت و گویی کوتاه، بازجویی را به زمان دیگری موکول کرد.


2 پاسخ به “تماس تلفنی و دلجویی آیت الله بیات از دختران موسوی: حیف! حکومت قدر میرحسین را ندانست”

 1. Seddighmb گفت:

  جناب آقای مرجع تقلید و یا مراجع تقلید نمی اندیشید که به جای دلجویی کردن که دردی را هم دوا نمی کند به رفتارهای ضد انسانی دیکتاتور با صدای بلند اعتراض نمود بیشترین دلجویی را از نه تنها فرزندان این انسان راستین بلکه مردم در بند ایران زمین به عمل آورده اید.متاسفانه اغلب بزرگانی همانند جنابعالی این روز ها به حاشیه می پردازید تا به متن.خود بهتر از هر کسی واقفید که مشکل اصلی کجاست و چه کسی است اما همچنان به حواشی می پردازید.>می دانم آیا مراجع تقلید در آن دنیا یارای پاسخ دادن به حق تعالی را خواهند داشت؟

 2. Mohammad-sadegh گفت:

  جناب بیات زنجانی و مراجع محترم اصلاح طلب توجه داشته باشند. مشکل امروز این کشور چاره نخواهد شد مگر اینکه بزرگان دینی و صاحبنظران مردمی ، در اقدامی جمعی میر حسین موسوی را رسما رهبر سیاسی کشور معرفی نمایند و از مردم بخواهند وی را مورد تایید قرار دهند.
  این امر زمینه صیانت سیاسی ایشان و همفکرانش را فراهم می آورد.
  در طی نزدیک به چهار سال است که آیات عظام ، فقهای گرام ، اندیشمندان و سیاسیون ملی و مذهبی از خردمندی ، صیانت نفس، نجابت ، مردم دوستی ،کفایت و تدبیر منتخب مردم سخن گفته اند . و آینده نگری و صدق کلام و پایمردی موسوی را در حق طلبی و مجاهده در راه دین و انقلاب اسلامی و پایبندی به آرمان های راستین امام و امت ستوده و تجربه کرده اند. موسوی شخصیتی است که در آزمون های مختلف سرافراز بیرون آمده است و در عداد معدود رجال دینی و سیاسی است که رنگ نباخته و پاک نهادی و امانت و صداقت خود را به اثبات رسانیده است. نمونه آشکار آن ، تحمل رنج زندان و حصر و تن ندادن به سازش ننگین و کشور بر باد ده ظالمین می باشد. پس آقایان منتظر چه شخصیتی هستند که هم دین و درد دین داشته باأ، هم آزاد ومستقل باشد، هم با تجربه و پخته و صاحب نظر باشد، هم مقبول و محبوب مردم باشد، هم مورد تایید بنیان گزار انقلاب باشد و هم بی رغبت به دنیا و گریزان از ثروت اندوزی و دست درازی به حقوق مردم. ! اگر اندکی استقلال رای درجامعه بزرگان مردمی ودینی مانده است ،شایسته است تا دیر نشده آن را برای خداوند خرج کنند.و تنها از خدا پروا کنند و از غیر او نترسند و خدا وند و ارواح طیبه معصومین و حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداه آنان را ناصر آنان می باشند . حرکت آنان اظهار کلمه حق می باشد که افضل الجهاد است بی آنکه در میدان های نبرد وارد گردیده باشند. آقایان مطمئن باشند مردم نظر آنان را دنبال خواهندکرد.و انشاالله امت اسلامی از یوغ و اسارت طاغوت ، به دست مصلحان دین رها خواهند گردید. آن وقت دنیا شاهد هجوم گروهی مردم در دین خداوند خواهند بود.انشاالله . یا حســـــــــین میر حسین