سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نرگس موسوی پس از آزادی: من، فرزند میرحسین موسوی، مصمم تر از قبل پیگیر حق پدر و مادرم...
» جزئیات رفتار زشت و خشن ماموران در گفت و گوی کلمه با دختر کوچک میرحسین

نرگس موسوی پس از آزادی: من، فرزند میرحسین موسوی، مصمم تر از قبل پیگیر حق پدر و مادرم خواهم بود

چکیده :یکی از مردها که من قبلا سر کوچه اختر هم دیده بودمش، دستش را بلند کرد که بزند زیر گوش من. اصلا رعایت نمی کرد که چون مرد است تماس فیزیکی نداشته باشد. مردها دست های من را گرفتند و بردند... یکی از ماموران به من گفت جای تو اینجا نیست، اگر دست من بود از همین ساختمان پرتت می کردم پایین. این را جلوی پسر من گفت. که من آنجا شروع کردم داد و بیداد کردن و گفتم تو بیجا می کنی....


کلمه – زهرا صدر: نرگس موسوی، فرزند میرحسین و رهنورد، که صبح امروز با حضور ماموران امنیتی در منزلش بازداشت و پس از بازجویی چند ساعته آزاد شده بود، در تشریح اتفاقات امروز می گوید: صبح امروز من با پسر چهار ساله ام داشتیم می رفتیم سر کار که ناگهان جلوی ماشینم آمادند. چهار – پنج مرد درشت هیکل و یک زن بودند که من را وادار کردند به خانه ام برگردیم تا آنجا را تفتیش کنند.

فرزند نخست وزیر دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه ماموران امنیتی در هنگام بازداشت با خشونت غیر قابل انتظاری با او برخورد کرده و حتی تهدید به کشتن کرده اند، در ادامه به کلمه می گوید: من از آنان حکم خواستم که نشانم دادند، به نظرم از دادگستری بود.

وی با بیان اینکه که رفتارهای ماموران خشونت آمیز بوده است، گفت: یکی از آن مردها که من قبلا سر کوچه اختر هم دیده بودمش، دستش را بلند کرد که بزند زیر گوش من. اصلا رعایت نمی کرد که لااقل چون مرد است تماس فیزیکی نداشته باشند. یعنی مردها دست های من را گرفتند و بردند. به طرز وحشتناکی خانه را بازرسی کردند. همه چیز را به هم ریختند و حتی به اتاق بچه هم رحم نکردند.

نرگس موسوی با تاکید بر اینکه اگر بتوانم حتما عکس از اتاق ها و خانه ی به هم ریخته ام ارسال خواهم کرد، ادامه می دهد: پسر من خیلی وحشت زده شده بود. چون مرتب بحث و تنش ایجاد می شد. من که دیگر کسی را ندارم. پدر و مادرم در زندان هستند و فکر کنید یک زن تنها و یک بچه چهار ساله در خانه و ۸ تا مرد با یک زن. یک تنش کلامی بینمان ایجاد شد و بعد از آن یکی از ماموران به من گفت جای تو اینجا نیست، اگر دست من بود از همین ساختمان پرتت می کردم پایین. این را جلوی پسر من گفت. که من آنجا شروع کردم داد و بیداد کردن و گفتم تو بیجا می کنی. تمام لوازم الکترونیکی من، مثل لپ تاپ، آی پد، موبایلم و MP4 ام، همه را بردند. یک سری کاغذ و نوشته های خصوصی من را هم برداشتند.

وی با تکرار این جمله که رفتارها با او و پسرش در بازرسی بسیار توهین آمیز و خشن بوده، می گوید: هم مرا تهدید به زدن کرد و دستش را برد بالا که بزند و هم تهدید به کشتن کرد. عکس های بدون حجاب ما جلوی دستش بود، و وقتی من اعتراض کردم که عکس های بی حجاب من و خواهرهایم را نگاه نکن، با بی توجهی و تمسخر آن ها رو به رو شدم.

نرگس موسوی در ادامه می افزاید: مرا به دادسرای اوین بردند. دو ساعتی منتظر نگه ام داشتند. بعد آمدند سوال ها را روی کاغذ می نوشتند و جواب می خواستند. از روی عمد معطل می کردند. تا ساعت ۴ هم که ما در دادسرا بودیم، هیچی برای خوردن نبود و تشنه و گرسنه نگه داشتند.

دختر کوچک میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خاطرنشان می کند: مرتب می پرسیدند چطور با سایت کلمه ارتباط داشتید؟ و مشخص بود که با این مسئله مشکل داشتند و حساس اند. من هم گفتم که از طریق ایمیل و گاهی هم تلفن می زنند. من آنجا هم تاکید کردم که سایت کلمه و اخبار آن کاملا مورد قبول ما است.

نرگس موسوی با اشاره به جزییات بازجویی های خود می گوید: به من گفتند چرا شما می گویید حبس پدر و مادرتان غیر قانونی است؟ اصلا غیر قانونی نیست. مراجع ذی ربط این را تایید کردند. من نوشتم وقتی که هیچ ارگانی پاسخگو نبوده و همه مجامع بین المللی و جامعه داخلی همه و همه انتقاد کردند از این وضعیت و هیچ کس پاسخگو نبوده، این یعنی غیر قانونی است. هم از نظر من، هم از نظر مردم، هم از نظر خدا و هم از نظر همه.

وی با بیان اینکه در آخر هم با آرامش ما را بدرقه کردند، می گوید: ولی بازرسی از خانه خیلی تنش دار بود و داخل دادسرا هم من با یکی از این آقایان بحثم شد و او من را پرت کرد از اتاق بیرون و من را برد در یک اتاق دیگر و روی یک صندلی تکی نشاند. رفتار بسیار تحقیرآمیز و پر از عقده و کینه داشتند گرچه بعد از مدتی آمد و معذرت خواهی کرد.

نرگس موسوی در پایان با بیان اینکه یکی از مواردی که خیلی باعث ناراحتی من شد این بود که آنجایی که ما را بردند معتادهایی را می آوردند که مثلا از یکی از آنها ۲ کیلو شیشه گرفته بودند، تصریح می کند: یعنی ما کنار آنها بودیم. یعنی من را در کنار مردی قرار می دادند که صبح ۲ کیلو شیشه ازش گرفتند.

نرگس موسوی همچنین تاکید کرد که به عنوان فرزند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد مصمم تر از قبل پیگیر حقوق از دست رفته ی پدر و مادر خود خواهد بود.

ظهر امروز نیز فرزند ارشد نخست وزیر 8 سال دفاع مقدس، کوکب موسوی، در گفت و گو با کلمه  تصریح کرده بود که هنگام بازداشت هیچ دلیلی عنوان نشده اما از نظر ما مشخص است و در واقع می خواهند آبروریزی های اخیر حاکمیت را تحت الشعاع این خبر قرار دهند که در آستانه ی ۲۵ بهمن و آغاز سومین سالگرد حصر تشدید اقدامات غیر قانونی حاکمیت قابل پیش بینی بود.


70 پاسخ به “نرگس موسوی پس از آزادی: من، فرزند میرحسین موسوی، مصمم تر از قبل پیگیر حق پدر و مادرم خواهم بود”

 1. Aa گفت:

  در این شرایط هیچ حرکتی از سوی هیچ کس لازم نیست. سنتهای زشتی که در این چند ساله به وجود آمده دارد دامن گیر خودشان می شود. در این شرایط دنبال وضعیتی هستند که با یک بهانه کوچک رد پایی از اصلاح طلبان در کثافتکاریهای اخیر خودشان پیدا کنند.
  اللهم اشغل الظالمین بالظالمین

 2. Maraj B82 گفت:

  از قدیم گفتندهر وقت شخصی یا حاکمی از حد مجاز جهت سرکوبمردم و خاموش نگه داشتنشانتجاوز کند خودش احساس میکند پایه های حکومتش در حال فرو پاشی است وبخاطر ان دست به هر اقدامی میزند و این را بدانید که نزدیک است خبرهای شادی بخش

 3. حامد گفت:

  خواهر م نرگس بااشکانم می نویسم،ازماست که برماست سکوت مرگبارمان راشماتاوان میدهید .
  امابرخورداین ناپاکان یاد آورعمه اسیرتان زینب کبر که یزدیان به نام اسلام مسلمانی شدیدترین و بدترین برخوردها و توهینها رارواداشتند و ان شیرزن همه را به جان خریدتا اصل بماند پس صبورباشیدصبح امید خواهددمید..

 4. صادق گفت:

  نتنها دين ندارند بلكه آزاده هم نيستند.
  انتظاري بيش از كاري كه كرده اند از آنها ندارم.
  در عجب اين مردمم كه تا كي ميخواهند سكوت اختيار كنند.
  نميدونم.
  كاري با مردم كرده اند كه ديگر كسي اصلا به اين چيزها فكر نكند.
  طرف فقط فكر سير كردن شكم خودشو خانواده اش باشه.
  حقم داره.
  ولي ميخوام بگم آقاي خامنه اي بترس از اين فنري كه روز به روز داري فشرده ترش ميكني.

 5. Safavi Soheyl گفت:

  من بعنوان یک ایرانی که به مهندس موسوی رای دادم و مخالف خشونت در قبال ایشان و خانواده ایشان هستم از یک نکته که خانم موسوی به آن اشاره کردند :
  “نرگس موسوی در پایان با بیان اینکه یکی از مواردی که خیلی باعث ناراحتی من شد این بود که آنجایی که ما را بردند معتادهایی را می آوردند که مثلا از یکی از آنها ۲ کیلو شیشه گرفته بودند، تصریح می کند: یعنی ما کنار آنها بودیم. یعنی من را در کنار مردی قرار می دادند که صبح ۲ کیلو شیشه ازش گرفتند”

  دلیل ناراحتیم اینه که یکی از ارکان نظام پدر ایشان بود و دلیل معتاد شدن خیلی از جوان ها همین نظامیست که پدر ایشان درش دخیل است

 6. Amir Yousef گفت:

  المک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم ……. اگر سرزمینی به کفر ماند به ظلم نمی ماند …. این وعده و قول حق تعالی در قرآن کریم است و این وعده دروغ نیست. والسلام

 7. Saeed گفت:

  من متعجب مانده ام که این حکومت چرا خودش را با حکومت علی(ع) مقایسه میکند. همه این رفتار ها که در زمان خلافت معاویه و یزید و هارون و … بود.
  علی(ع) تمام هستی را با به ناحق گرفتن دانه ای از دهان مورچه عوض نمیکرد.

 8. Iranbiakhond گفت:

  با سلام
  تمام کامنتها رو خوندم و هنوز فکر میکنم که این بلاها که به سرمان میآید حقمان است. هنوز ما یک ملت معتقد به اسلام هستیم. یادمان باشد که جمهوری اسلامی یک رژیم بسیار مدرن اسلامی و اعتقادی است، که هنوز بسیاری از قوانین اسلامی را اجرا نمیکنه(مثل اعدام مرتدها، قوانین حجر اسلامی بر علیه زنان، دست و پا بریدن خلافکارها به اندازه کافی، وهزاران جنایتی که مرتضی علی علیه مخالفین خود انجام داد). نه من دوست دارم که این رژیم بیشتر سرکوفت این ملت را بزند. چون این اسلام راستین به معنای واقعی است. و این ملت هنوز لایق این چنین برخوردی است.

 9. ایران داد عمارلویی گفت:

  در پاسخ به اقای محمد احمدی:دوست عزیز به دلایلی چند با نوشته شما موافق نیستم که فقط یکی از انها را خدمت شما و سایر عزیزان مینویسم.اگر کلمه بخواهد در این مورد اقدام کند با نفرات فراوانی که ساعتی 70000 ریال میگیرند رو در روی قرار خواهد گرفت.قدیم 7000 تومان بود؛دلار انوقت 1100 تومان بود.اکنون دلار 4000 تومان میباشد کانهو مواجب انها افزون است؟ بقیه بماند به وقتش؟

 10. Hassansafari1254 گفت:

  البته که درود بر شما خانم موسوی ولی یک نکته را فراموش نکن که همان کسی که 2 کیلو شیشه دارد هم اسیر این ظلم است بدان حکومت مشتاق شیشه ای شدن جوانان است پس از این بابت نگران نباشید ختی همان بازجوی بیچاره هم اسیر …………………..است

 11. masod گفت:

  از دست شیر مردی چون میرحسین و دامان مادری چون بانــو ،چنین دُختی میباید
  تبریک

 12. داود گفت:

  درد و بلاتون بخوره توي سر مردهاي بي‌غيرت و اصلاح طلبان بي‌غيرت تر حكومتي كه از نامزدي پدرت حمايت كردند و حالا ددوباره مي‌خواهند در اين نمايش عفن شركت كنند.

 13. ali گفت:

  مير حسين موسوي يعني ازادي

 14. Ahmaddamha298987 گفت:

  خامنه‌ای، مجتبی‌ پسرش، احمدی‌نژاد، طائب، شریعتمداری، مرتضوی، رادان، جنّتی، و دو شکنجه‌گر یا قاتل (همزمان با خامنه‌ای)، نه بیشتر، همین تعداد کافی‌ است – یعنی‌ برای همیشه کافی‌ است.

 15. Payam گفت:

  براستی آقای نوری زاد به زیبایی این گونه افراد را به مردم شناساند (شعبون بی مخ ها)