سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حداد عادل: فکر نکنید همه با هم در جنگ و جدال هستند/ در مسایل اجرایی و مدیریتی اختلاف...

حداد عادل: فکر نکنید همه با هم در جنگ و جدال هستند/ در مسایل اجرایی و مدیریتی اختلاف نظر وجود ندارد

چکیده :هر چند حداد عادل از بگو مگوی روسای قوه مقننه و مجریه گلایه می کند اما مدعی می شود که در مسائل اجرایی و مدیریت کشور کمترین زمینه اختلاف وجود ندارد و نباید فکر نکنیم همه با هم در جنگ و جدال هستند....


هر چند حداد عادل از بگو مگوی روسای قوه مقننه و مجریه گلایه می کند اما مدعی می شود که در مسائل اجرایی و مدیریت کشور کمترین زمینه اختلاف وجود ندارد و نباید فکر نکنیم همه با هم در جنگ و جدال هستند.

برنامه تلویزیونی دیروز، امروز و فردا پنجشنبه شب با حضور غلامعلی حداد عادل نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس با موضوع وحدت در جامعه و همچنین اشاره ای به گفتگوهای اخیر روسای دو قوه در صحن مجلس، برگزار شد.

حداد عادل در پاسخ به این سئوال که چطور می شود مرز اختلاف نظرها با درگیری ها و گریبانگیری ها را تنظیم کرد، گفت: ما قانون داریم و قانون اساسی حدود و ثغور وظایف مسئولان قوا و دیگر مسئولان را مشخص می کند هر کس باید بداند مرز کار او تا کجاست. از همه بالاتر ولایت فقیه و رهبری را داریم که عامل نیرومندی در جامعه است. کلام او فصل الخطاب است و سخن او سخن ملت است. وقتی اختلاف پیش می آید اختلاف نظر را نزد رهبری می بریم و ایشان بر اساس موازین اسلامی نظر می دهد و ما نظر او را رعایت می کنیم.

وی تاکید کرد: تا وقتی که ولایت فقیه را داریم بن بستی نداریم. تصور می کنم با اهرم هایی که در اختیار داریم راهکارهای خروج از اختلاف نظر را هم داریم. اختلاف نظرها را باید مسیر رشد قرار دهیم نه نزاع، که باعث توقف می شود، مردم هم دچار حیرت می شوند و خدایی ناکرده یاس و ناامیدی ایجاد می شود.

ابوترابی نیز در این نشست مدعی شد که در مسائل اجرایی و مدیریت کشور کمترین زمینه اختلاف وجود ندارد. قانون به صورت شفاف راههای برون رفت از اختلاف نظرهای احتمالی را تبیین کرده است.

حداد عادل نیز با اشاره تلویحی به اتفاق بین دولت و مجلس در روز استیضاح گفت: یک جنبه بداخلاقی سیاسی که اتفاقا در این روزها اتفاق افتاد این بود که این رخداد در دهه فجر بود.

وی گفت: اگر کسی یا کسانی این را رعایت نکردند بداخلاقی مضاعف کرده اند. حرف تفرقه انگیز همیشه بد است به خصوص در دهه فجر بسیار نابجا و نابهنگام است و مردم نمی بخشند کسانی که این موضوع را رعایت نکنند و موقع شناس نباشند.

حداد عادل در برابر این سئوال که آیا هوشیاری لازم برابر توطئه ها در بین مسئولان وجود دارد، گفت: اتفاقاتی که گاهی رخ می دهد به نظرم عمومیت ندارد نباید فکر کنیم که همه با هم در جنگ جدال هستند اتفاق بدی افتاد اما نباید تصور کنیم که همه با هم در حال دعوا هستند.

نماینده تهران در مجلس ادعا کرد: یک ماه در مسائل اقتصادی و مشکلات مردم دیدیدم که در این مسیر اختلافی با فراکسیون رهروان نداریم بنابراین جلسه مشترکی برگزار کردیم که اثرات مثبتی هم داشت. این اتفاقات به نظرم گذارا است. به بی بی سی و صدای آمریکا و برخی داخلی ها عرض می کنم مطمئن باشند خوشحالی آنها دوامی نخواهد داشت و همین مردم با حضور در راهپیمایی آنچنان جلوه ای از وحدت را به نمایش بگذارند که مثل همیشه نا امید شوند.

حداد عادل در خصوص تبلیغات اخیر برای مذاکره با آمریکا و تلاش برای بر هم زدن وحدت داخل، گفت: خود آمریکایی ها می گویند تحریم اقتصادی را اعمال کردیم تا مردم به خیابانها بریزند و از نظام جدا شوند. مردم هم می فهمند که آمریکا می خواهد دوباره به این کشور برگردد و استقلال ما را بگیرد و به جای آن وعده رفاه بدهد. اما مردم به علت هوشیاری و داشتن استقلال، در برابر سلطه ایستاده اند. مردم از دستاوردهایی که داشته اند پشیمان نمی شوند و حاضر نیستند این گوهر را با مذاکره عوض کنند.


17 پاسخ به “حداد عادل: فکر نکنید همه با هم در جنگ و جدال هستند/ در مسایل اجرایی و مدیریتی اختلاف نظر وجود ندارد”

 1. بابک گفت:

  آقای حداد عادل تشت رسوایی شما از کجا بیافتد قبول می کنید که از سروکول هم بالا می پرید؟

 2. ناشناس آشنا گفت:

  مردم سوال میکنند کدام سلطه بهتر است؟

  سلطه ولایت مطلقه یا سلطه امریکا؟

  از کدام میتوان راحت تر آزاد شد و به استقلال رسید؟

  و مردم میدانند که سلطه به هر شکل و طریقی خواست انقلاب ۵۷ نبود!

  انتخابات آزاد جواب است،

 3. az diar fars گفت:

  حداد عادل: فکر نکنید همه با هم در جنگ و جدال هستند بلكه پاي … و وا… همه يك صدا و همدل ويالون مي نوازيم و صداي جلز و ولز سيخ مان هشدار به كوردلاني ست كه فكر مي كنند ما با هم اختلاف داريم و يا گرفتار تشتت آراء هستيم ! درست است منابع ملي و منافع مردم و كشور ايران كمترين اهميتي براي ما ندارد و ما براي قدرت با هر كس بر سر آن معامله مي كنيم ولي در اين نكته كه حاضر نيستيم براي يك لحظه قدرت را به ديگران واگذار كنيم متفق القول هستيم و در اينجا بدانان كه فكر مي كنند از طريق اصلاحات و انتصابات آزاد مي توانند به اهداف خود برسند مي گويم كه مهندسي پيشرفته ي سپاه هرگز اجازه ي عرض اندام به هيچ كس را نخواهد داد و …

 4. khosrow گفت:

  ولی‌ واقعیت این است که خامنه‌ای خودش در میدان جنگ قدرت است، و خودش از حامیان خامنه‌ای است، به همین خاطر حرفاش فقط میان حامیانش خریدار دارد. البته خامنه‌ای سعی‌ دارد که خودش را فرا جناحی وانمود کند ولی‌ کسی باور ندارد، و باور نخواهد کرد، همچون اواخر زمان شاه سابق. خامنه‌ای به مردم پشت کرده است و افکارش به احمدی نژاد نزدیکتر است. اکنون جناح‌های مختلف به جان یکدیگر افتاده‌اند و و زیر یکدیگر را خالی‌ میکنند. و چون کسی نیست که اتحاد بین این جناح‌ها را فراهم کند، همینطور خواهد ماند. اگر انتخابات آزاد برگزار شود، این وضعیت بهبود خواهد یافت در غیر این صورت تداوم جنگ بر سر قدرت به خاطر اینکه پشتوانه مردمی ندارد ادامه خواهد داشت.

  • کیوان گفت:

   جواب این سخن حداد نا عادل را باید این جوری گفت که ازهاری بیچاره بازم می گی نواره

 5. Motagh_1330 گفت:

  بله اختلاف نظر وجود دارد.بخور بخور هم وجود دارد.زیر لوای مرگ بر انگلیس همسر و فرزند را بانجا فرستادن هم وجود دارد.

 6. masod گفت:

  چقدر جالبه حرفاشون رو برعکس کنی اصل مطلب میاد بیرون

 7. قلم فرانسه گفت:

  اولا, فكر ما بيشتر ازآن ارزش دارد كه به امثال شما فكر كنيم.
  ثانيا, اين اراجيف را تحويل كسي بده كه از بد اخلاقي هاي شما دلخور شده و “در آينده به آن خواهد پرداخت”!
  و در نهايت اينكه همتون سر و ته يك كرباسيد ! عرضم تمام. قلم فرانسه

 8. محق گفت:

  الحق و الانصاف بر سر خالی کردن جیب مردم و هدر دادن منابع و معادن هیچ اختلافی وجود ندارد .

  ابوترابی نیز در این نشست مدعی شد که در مسائل اجرایی و مدیریت کشور کمترین زمینه اختلاف وجود ندارد.

  حداد عادل ………نباید فکر کنیم که همه با هم در جنگ جدال هستند اتفاق بدی افتاد اما نباید تصور کنیم که همه با هم در حال دعوا هستند.

 9. کیوان گفت:

  د ر سخنان این ادم حداد عادل از لحاظ روانشناسی فردی .می توان یک ترس از اینده خودش و خا نواده اش دید
  او همیشه می خواهد مشکلات را پنهان از مرد م بکند و شرایط را خوب عالی نشان دهد . او از اینده به شدت می ترسد
  مکانیزم دفاعی او می خواهد همیشه شرایط را مطلوب نشان دهد . غافل از این که این مکانیزم دفاعی او کاملا او را دارد گمراه می کند شرایط اینده برای دا مادش و خا نواده او بسیار خطر ناک است

 10. mani گفت:

  akheh shoma az siyasat chi saret misheh ke in harfo mizani .noon be nerkhe rooz khor

 11. آرش گفت:

  تو که دروغ نمیگی. لعنت بر دروغگو. خاک بر سر ما که این حداد ناعادل بیسواد یکی از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری در ایران خواهد بود!

 12. درسته تا رهبر هست هیچ بن بستی نیست خدا رهبر رو محا فظت کنه برای شما ها دزدی میکنیند میگه بسه دیگه بیشتر از این کشش ندین هر خلافی میشه میگه رسوا نکنیند همدیگه رو تا انتخابات گندکاریهاتون رو مخفی کنید .خا به سر ماست با این رهبر فرزانه و با بصیرتی که ما داریم

 13. Massoud گفت:

  اقای حداد درست می فرمایند: همه باهم درجدال نیستند. بعضی ها با بعضی های دیگر در جدال هستند. از کرامات شیخ ما اینست ………

 14. آق مرتضا گفت:

  حداد شما از این همه ….شرمنده نشده ای؟ ول کن بابا اختلاف بین سردمداران نظامی و غیر نظامی و مقننه و مجریه و قضاییه اظهر من الشمس است، حالا شما یک ماله به دست گرفته ای و هی مشغول ماله کشی و مرمت هستی؟ مگر اینهمه اختلافات گوناگون را می شود پوشاند؟

 15. MOJ1346 گفت:

  ملت هیچ شکی در اتحاد شما برای چپاول دارایی خود ندارند و همه می دانند که در این راه هم قسم و کاملا متحد هستید .