سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علاقه مفرط به اخبار اسرائیل، کار دست شریعتمداری داد/ شوخی صهیونیست ها تیتر یک کیها...

علاقه مفرط به اخبار اسرائیل، کار دست شریعتمداری داد/ شوخی صهیونیست ها تیتر یک کیهان شد

چکیده :شیفتگی و علاقه وافر حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به اسراییل و اخبار آن، باز هم کار دست رسانه مرتبط با رهبری داد، به طوری که دیروز (پنجشنبه) این روزنامه تیتر یک خود را به خبر طنز یک شبکه تلویزیون خصوصی اسراییل داد و با فونت درشت نوشت: پرواز جنگنده هاي سوريه بر فراز تل آويو اسرائيل را به لرزه درآورد....


کلمه – گروه خبر: شیفتگی و علاقه وافر حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به اسراییل و اخبار آن، باز هم کار دست رسانه مرتبط با رهبری داد، به طوری که دیروز (پنجشنبه) این روزنامه تیتر یک خود را به خبر طنز یک شبکه تلویزیون خصوصی اسراییل داد و با فونت درشت نوشت: پرواز جنگنده هاي سوريه بر فراز تل آويو اسرائيل را به لرزه درآورد.

به گزارش کلمه، روزنامه کیهان به مدیرمسوولی حسین شریعتمداری در اشتباهی کم سابقه، در گزارشی با عنوان «دمشق: پاسخ ما در راه است/ پرواز جنگنده های سوریه بر فراز تل آویو اسرائیل را به لرزه درآورد» نوشت که این جنگنده‌ها که ارتفاع پایین پرواز می‌کردند اعلامیه‌هایی را بر فراز تل‌آویو پخش کردند که در آن نوشته شده بود: پاسخ ما در راه است.

این در حالی بود که منبع کیهان که سایت خبری دام‌پرس سوریه ذکر شده، در واقع کانال ١٠ تلویزیون اسراییل است که به قصد مورد تمسخر قرار دادن سوریه و تهدید ارتش سوریه علیه اسراییل، در برنامه طنزی به پرواز جنگنده‌های سوری بر فراز شهرهای تل‌آویو و حیفا و پخش اعلامیه توسط آن‌ها پرداخته بود.

کیهانیان اما با جدی گرفتن این شوخی و اختصاص تیتر یک! روز پنج شنبه خود به آن نوشتند: پرواز غيرمنتظره جنگنده هاي سوريه بر فراز تل آويو نشان دهنده توان هوايي ارتش سوريه است و به اين معني است كه دمشق هر آن بخواهد مي تواند حمله اخير تجاوزكارانه اسرائيل را پاسخ دهد.

این روزنامه مرتبط با دفتر رهبری، با اعلام اینکه همان طور كه در اعلاميه ارتش سوريه آمده، دمشق گفته است كه در زمان مناسب اين حمله را تلافي خواهد كرد، خبر دروغ را با تحلیل خود نیز درآمیخت و نوشت: به عقيده تحليلگران رژيم صهيونيستي با حمله خود به سوريه گامي ديگر به سوي فروپاشي و نابودي گذاشته است چرا كه اين اقدام باعث شد عزم و اراده جنبش هاي مقاومت و كشورهاي حامي مقاومت براي نابودي اسرائيل مصمم تر شود.

بررسی های بیشتر نشان می دهد که این خبر شوخی را ابتدا خبرگزاری «دام پرس» نزدیک به دولت سوریه جدی گرفته و به نقل از کانال ١٠ تلویزیون اسراییل در یک پاراگراف گزارش کرده است. اما در رسانه های اقتدارگرای وطنی، مثل بسیاری از موارد مشابه، اینگونه خبرهای متوهمانه با استقبال بی نظیر مواجه شده و «خبرگزاری فارس» وابسته به سپاه و «سایت صدا و سیما» دیگر ارگان منسوب به رهبری نیز علاوه بر کیهان به این خبر پرداختند.

کیهان همچنین با ادعای اینکه پدافند هوايي رژيم صهيونيستي نتوانسته اند اين هواپيماها را سرنگون كنند چرا كه شبيه به جنگنده هاي اسرائيلي بودند، به خبر خود پر و بال هم داده و سپس نوشته است: اين حركت غافلگيركننده مقامات صهيونيستي را در بهت فرو برده است.

روزنامه وابسته رهبری در نهایت توپ را هم در زمین اسرائیل انداخته! و آورده است: هنوز مقامات اسرائيلي به اين خبر واكنشي نشان نداده اند و حركت شجاعانه جنگنده هاي سوري نشان داد كه رژيم صهيونيستي به رغم تبليغات فراوان بسيار پوشالي است و گنبد آهنين هم كارايي لازم را براي مقابله با حملات خارجي ندارد.

به نظر می رسد اگر کیهانیان قدری از توهم پروری های خود در خصوص مسائل داخلی و خارجی دست بردارند و مدام چشمشان به دست و دهان اسرائیل هم نباشد که صهیونیست ها چه می گویند و چه می کنند، هم قدری کمتر دروغ به خورد مخاطبان خود می دهند و هم جلوی خطاهای اینچنینی خود را می گیرند تا مایه تمسخر ناظران نشوند.


6 پاسخ به “علاقه مفرط به اخبار اسرائیل، کار دست شریعتمداری داد/ شوخی صهیونیست ها تیتر یک کیهان شد”

 1. قلم فرانسه گفت:

  دست خودش نيست, اين هميشه از حول حليم مي افته تو ديگ ! ببخشيدش. قلم فرانسه

 2. گلمکانی گفت:

  این ها مانند شریعت مداری شکنجه گر و بنگاه دروغ و تهمت و جریان مصباح ایزم و تلوزیون مصادره شده به دست رهبر فاشیست از صبح تا شب دروغ می گویند و عوام می فریبند و از مردم پنهان کاری می کنند . هر وقت هم گند می زنند رو که ندارند سنگ پای قزوین است . دو باره راست راست در چشم مردم نگاه می کنند و باز دروغ و عوام فریبی وتهمت می زنند و می گویند . این است اخلاق ولایت وقیه و مزدوران اطرافش و اسلام ناب محمدی

 3. MOJ1346 گفت:

  این بنده خدا حسین بازجو را می گم ، فکر می کنه هر کی کلاش پشم داره باباشه ! آقای شریعت نداری ، آقای حسین بازجو : دلم برات می سوزه که آب داره سر بالا می ره و تو مجبوری برای یه لقمه نونی که مقام وقاحت می اندازه جلوت اینقدر حقیر و خاک تو سر بشی . بیچاره بدبخت فلک زده : آدم گشنه بخوابه ولی مثل تو و امثال تو نون نخوره . به خدا گدایی کنار خیابون شرف داره به این کاری که تو می کنی .

 4. Ali گفت:

  طنز هم نبود کسی باور نمیکرد !

 5. Hosseinarabahmadi گفت:

  تازه مجله خبری اخبار ساعت 7 شبکه 1 هم یه گزارش 5 دقیقه ای پخش کرد و کلی گنبد اهنین اسراییل را مسخره کرد!!

 6. Ghanaatgar110 گفت:

  اشتباه کی نداره؟ شما؟
  یک کم منصف باشید. در کارهای مطبوعاتی این اشتباهات طبیعی است.