سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 15 روزنامه نگار بازداشت شده ممنوع الملاقات شدند...

15 روزنامه نگار بازداشت شده ممنوع الملاقات شدند

چکیده :پنج شنبه روز ملاقات زندانیان بندهای 209 و 240 است و در حالی که امروز خانواده 15 روزنامه نگار بازداشت شده براساس اظهارنظر بازپرس پرونده مبنی بر اینکه روزنامه نگاران ممنوع الملاقات نیستند، به زندان اوین مراجعه کردند که از ملاقات آنها ممانعت به عمل آمد....


بعد از نزدیک به دو هفته بی خبری، خانواده های روزنامه نگاران بازداشت شده امروز برای دیدار، با مهر ممنوع الملاقاتی مسوولان اوین مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، پنج شنبه روز ملاقات زندانیان بندهای 209 و 240 است و در حالی که امروز خانواده 15 روزنامه نگار بازداشت شده براساس اظهارنظر بازپرس پرونده مبنی بر اینکه روزنامه نگاران ممنوع الملاقات نیستند، به زندان اوین مراجعه کردند که از ملاقات آنها ممانعت به عمل آمد.

بی خبری خانواده ها از وضعیت روزنامه نگاران بازداشت شده باعث نگرانی آنها شده است، این در شرایطی است که اتهام روزنامه‌نگاران بازداشت شده در هیچ دادگاهی بررسی و اثبات نشده است. تنها خبر خانواده روزنامه نگاران بازداشت شده تماس های محدودی است که صورت گرفته است.

از جمع بازداشت شده ها تنها مطهره شفیعی دبیر سرویس سیاسی روزنامه آرمان و علی دهقان دبیر سرویس اقتصادی روزنامه بهار آزاد شده اند.

با گذشت نزدیک به دو هفته از بازداشت شبانه و ناگهانی روزنامه نگاران هنوز هیچ مقام قضایی در این باره اعلام موضع نکرده است. نه علت و انگیزه واقعی بازداشت آنها مشخص است و نه توجیه قانونی موجهی برای این کار ارائه شده است. تنها موضع رسمی یکی داستان سرایی های وزارت اطلاعات در دو بیانیه اخیر است و یکی هم خبرسازی های بی محتوای رسانه های امنیتی که همانند بیانیه های وزارت اطلاعات که مملو از توهم و ضد و نقیض است.

با آزادی علی دهقان شمار بازداشت شدگان به ۱5 نفر به این شرح می رسد: جواد دلیری (سردبیر روزنامه اعتماد)، نسرین تخیری (دبیر اجتماعی روزنامه اعتماد)، ساسان آقایی (دبیر گروه بین‌الملل روزنامه اعتماد)، پژمان موسوی (دبیر رسانه روزنامه بهار)، امیلی امرایی (خبرنگار فرهنگ و هنر روزنامه بهار)، پوریا عالمی (طنز نویس روزنامه شرق)،نرگس جودکی (دبیر اجتماعی روزنامه آرمان)، اکبر منتجبی (دبیراجرایی و سیاسی هفته‌نامه آسمان)، حسین یاغچی (دبیر ادبیات هفته‌نامه آسمان)، صبا آذرپیک (خبرنگار سابق روزنامه اعتماد)، کیوان مهرگان (دبیر سیاسی روزنامه توقیف شده روزگار)، سلیمان محمدی(دبیر سرویس حوادث روزنامه بهار) و میلاد فدایی اصل(دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایلنا)، فاطمه ساغرچی (سایت جماران) و ریحانه طباطبایی (روزنامه بهار)

ارزیابی علی مطهری از بازداشت روزنامه نگاران: هدف، کنترل انتخابات است

واکنش مردم به بازداشت روزنامه نگاران: بگیر و ببندها انتخاباتی است؛ از قلم می ترسند

 

 


2 پاسخ به “15 روزنامه نگار بازداشت شده ممنوع الملاقات شدند”

  1. Mahsa Balaghi گفت:

    این ها فقط از قلم و قدرت قلم می ترسند و نمیخواهند حالا که نزدیک انتخابات مسخره شان است کسانی باشند که اندکی بیشتر حالیشان هست و زبانشان دراز و قلمشان برنده

  2. کیوان گفت:

    ننگ بر خا منه ای که راه استبداد را رفت همان راهی را که هرکس رفت به ظلت و سیاهی و بد بختی گرفتار شد