سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدی خزعلی درخواست پدرش برای اعلام برائت از موسوی و کروبی را رد کرد...
» پس از 36 روز اعتصاب غذا؛ فشار بر خانواده خزعلی

مهدی خزعلی درخواست پدرش برای اعلام برائت از موسوی و کروبی را رد کرد

چکیده :بیش از سه ماه است که مهدی خزعلی در بازداشت هستند و به جز دو هفته اول که دو جلسه بازجویی داشتند دیگر هیچ بازجویی ای نداشته اند. بازجو (مامور اطلاعات) چندین بار گفته است که ما با ایشان دیگر کاری نداریم و پرونده دست قوه قضائیه است و از طرفی قوه قضائیه می گوید دست ما نیست، دست وزارت اطلاعات است. تا به حال هیچ گونه اتهامی به خودشان و یا به ما اعلام نشده است....


کلمه-زهرا صدر: فرزند مهدی خزعلی، زندانی سیاسی که بیش از سی و شش روز است که در بند امنیتی 209 در اعتصاب غذای تر به سر می برد می گوید: بیش از سه ماه است که ایشان در بازداشت هستند و به جز دو هفته اول که دو جلسه بازجویی داشتند دیگر هیچ بازجویی ای نداشته اند. بازجو (مامور اطلاعات) چندین بار گفته است که ما با ایشان دیگر کاری نداریم و پرونده دست قوه قضائیه است و از طرفی قوه قضائیه می گوید دست ما نیست، دست وزارت اطلاعات است. تا به حال هیچ گونه اتهامی به خودشان و یا به ما اعلام نشده است.

حدود دو هفته ی پیش کلمه خبر داده بود که آیت الله ابوالقاسم خزعلی به همراه همسر و دخترش با فرزند زندانی خود مهدی خزعلی در زندان اوین دیدار کردند. و حالا فرزند مهدی خزعلی می گوید که آیت الله خزعلی از پسرش خواسته که از میرحسین و کروبی و جنبش سبز مردم ایران اعلام برائت کند تا آزاد شود. درخواستی که ظاهرا مورد پذیرش فرزند زندانی قرار نگرفته، زیرا وی همچنان در زندان و در اعتصاب غذای اعتراضی خود به سر می  برد.

مهدی خزعلی متولد ۱۳۴۴ در قم، پزشک متخصّص چشم پزشکی، فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسه فرهنگی انتشاراتی اباصالح است. او که تاکنون شش بار بازداشت شده است، نهم آبانماه سالجاری در جلسه سرای اهل قلم که بمنظور سالگرد تسخیر سفارت امریکا برگزار شده بود بازداشت و تاکنون در بازداشت بسر می برد. وی نزدیک به دو ماه است که به انفرادی بازگردانده شده است.

گفت و گوی کلمه با فرزند مهدی خزعلی را با هم می خوانیم:

آخرین خبری که از پدر دارید چیست؟

آخرین ملاقاتی که با ایشان داشتیم هفته پیش بود که به شدت نحیف شده بودند و توان راه رفتن هم به خوبی نداشتند.

آیا همچنان در اعتصاب غذا هستند؟

بله. در تماس اخیری که داشتند، گفتند که همچنان در اعتصاب غذا هستند، در این سی و شش روز، بیش از بیست کیلو از وزن خود را از دست داده اند. و گرچه از لحاظ روحی همچنان مثل همیشه قوی بودند اما از لحاظ جسمی به شدت ضعیف شده بودند. تا به حال پدر را آنقدر نحیف و تکیده ندیده بودیم.

خبر دارید که ایشان تحت نظر پزشک هستند یا خیر؟

اصلا رسیدگی به ایشان وجود ندارد. نه به بهداری می برند و نه رسیدگی پزشکی می کنند. پدر ما را در سلولی انداخته اند و کاری با وی ندارند و حتی برای غذا دادن هم در سلول را باز نمی کنند.

پس بازجویی ندارند، خب چه دلیلی را برای نگهداشتن عنوان کرده اند؟

خیر هیچ بازجویی ندارند. الان بیش از سه ماه است که ایشان در بازداشت هستند و به جز دو هفته اول که دو جلسه بازجویی داشتند دیگر هیچ بازجویی ای نداشته اند. بازجو (مامور اطلاعات) چندین بار گفته است که ما با ایشان دیگر کاری نداریم و پرونده دست قوه قضائیه است و از طرفی قوه قضائیه می گوید دست ما نیست، دست وزارت اطلاعات است. تا به حال هیچ گونه اتهامی به خودشان و یا به ما اعلام نشده است.

از ملاقات آیت الله خزعلی با مهدی خزعلی بگویید.

در این ملاقات که پدرم با پدر بزرگم داشتند و در مقابل دوربین ها هم بوده، پدربزرگم از پدر خواسته اند که از آقایان موسوی و کروبی و جنبش سبز اعلام برائت کنند و پدر را نصیحت کرده اند.

پیش از این گفته شده بود که بر خانواده ی شما فشارها زیاد شده، آیا این فشارها همچنان وجود دارد؟

بله برای سه نفر از اعضای خانواده (همسر، دختر و پسر مهدی خزعلی) پرونده درست کرده اند. چند روز پیش محمد صالح را چندین ساعت در وزارت اطلاعات بازجویی و تهدید کرده اند.

بازجویی و تهدید در باره ی چی؟

بازجویی درمورد خبرهایی که منتشر شده بود و تهدید کردند که نباید مصاحبه ای انجام شود. محمدصالح را احضار کرده اند به وزارت اطلاعات.

برای این احضار چه دلیلی آوردند؟

در ظاهر که خبرهایی بود که در رسانه ها به خصوص کلمه و روز آنلاین منتشر شده بود و در آخر هم اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی وارد کردند که او تاکید کرده که “من معتقد به نظام و ولایت فقیه هستم و این اتهامات را قبول ندارم”. طی این مدت هیچ ابلاغی به پدر منوط بر تمدید بازداشت موقت نشده و حتی از دادن کاعذ و خودکار به پدر برای اعتراض به بازداشت خودداری میکنند.همین شده که بیش از دوماه است که مهدی خزعلی بدون هیچ گونه حکم قانونی بازداشت هستند و ما بسیار نگران وضعیت ایشان هستیم.


6 پاسخ به “مهدی خزعلی درخواست پدرش برای اعلام برائت از موسوی و کروبی را رد کرد”

 1. حامد گفت:

  شما رهبر بمان :

  جناب آقای آیت الله خامنه ای رهبرجمهوری اسلامی باتقدیم احترام که ادب هرمسلمان است و آرزوی توجهات الهی برای آن شخص اول ایران ،بیست و سه سال سپری شد خود،ما ، و جهانیان شاهد اوضا ع انقلاب وایران می باشیم خدا وکلیلی ما دوست داریم شماعزیزباشید،مکرم و بزرگوار باشید ،شاهدهتک حرمتتان در کوچه و بازار وکوی و برزن نباشیم ، بخدا ازتوهین های غیر خودی ها وآنانی که دردامن اجانب ارتزاق می کنند نگران نیستیم ، به همان خدایی که هر روز به پیشگاهش نماز می گزاری شاهد اهانت های نمازگزاران هرهفته نمازجمعه ها آن هم وقیهانه اش می باشیم ، آقای خامنه ای مجزگویان حائل بین شما و دوستداران دلسوزت شده اند ،دیوار ها رابشکاف ، اعتمادهای از دست رفته را باز یاب ….
  بیاو یک کاری کارستان انجام ده که هم در پیشگاه خدا و هم تاریخ انقلاب عزیز باشی وانهم سپردن عنان اداره جامعه به اهلش ، شما رهبر بمان اما باتفعیض اختیارات به دلسوزان واقعی انقلاب .شما رهبرب مان اّما شریک کردن اصحاب انقلاب در مدیریت بحران زده ،شماعزتّ دو باره یاب اما با یک تقسیم کار متفکرانه و عالمانه …
  ما می خواهیم شما را رهبر بدانیم آنگونه که باید باشی نه آنگونه که تحمّیل گردید .ای بزرگوار دیروز همگان ، بیاوبزرگی را برای بار دیگر به این سنگرواقعی انقلاب باز گردان ،دیدید دیروز دست پروده ات که نظرش به شما نزدیکتر بود ماهیتّ ضداصول اخلاق و مرّوت ومردانگی را به کمال رسانید …
  آقای خامنه ای بزرگوار همانقدر که احمدی نژاد با ندانم کاری و نادانی وجهالتش به این نظام ضررو زیان غیرقابل جبران وارد کرد لاریجانیها با آگاهی و کیاست می کنند ولی همانگونه که برای موسوی نمی پسندیدیم برای دیگران هم نمی پسندیم . آیا دفاع جاهلانه محمد جواد لاریجانی را در مجامع بین المللی گواه بر این ادعا نیست ؟!! ما با سیاست های اینان انگشت نمای جهانیان شده ایم آیا بس نیست ؟!!
  دیروز این مردک بی محتوا سنگ تمام گذاشت آن هم در خانه ی ملت و در حضور پاپتهای ( مترسک های بوستان برا ی پراندن کلاغ ها ) به اسم نمایند ه و وکیل بی اراده .همگان را سنگ روی یخ کرد . او به لاریجانی نتاخت بلکه فقط و فقط به شخص شما تاخت و ما تا این حد راضی نیستیم پس بیا و یک کار کارستانی کن …
  از قدرت حکم حکومتی بهره برده و با یک خط آن هم کوچکتر از حکم میرزای شیرازی و این جرسومه تباهی را برکن و فراقانونی یک ادم منصف را تا انتخابات بنشان و …..
  اما، آن آدم مورد پذیرش دلسوزان چپ و راست باشد و آنگونه که بر میآید حجت الاسلام ناطق نوری مقبول تر است و با آزاد کردن موسوی وکروبی دلجویی از این سید خدا دل مردم را بدست آور بخدا شدنی است و با این کارآب رفت به جوی باز خواهد گشت .
  مادوست داریم سپاهیان موشک بسازند ، هواپیما ساخته و میمون هواکنند ، درتنگه ی هرمز واترپلو بازی کنند و خاتمی و رفسنجانی ها دلار چهار هزار تومانی را سرجایش بنشانند …
  رهبرا با درنگی در گفتارو نوشتار مهدی خزئلی ومحمد نوریزاد ها این رزمندگان دلسوزدیروز و نگرانان امروز بیفکن و برای مدتی نیز کیهان و سیما ضرغامی را به آنان بسپار آنگاه نسیم خوش آزادی و محبت و مهرورزی واقعی را در فضای التهاب زده جامعه را ببین …..
  ما تعهد می کنیم هیچ ایرانی به سوی شبکه های خارجی وبیگانه روی نکند اگر افکارجمودگرفته وفسیل شده دست نشاندگانت از سر مراکز فرهنگی و رسانه ای برچیده شود …
  رهبرا ، اماما ، …. وقت ذیق است و هوا پس اماّ ازدست نرفته ازخفتگان ببر و به بیداران و دلسوزان پیوند تا جاودانه مانی حال خود دانی .

  • بنده ی خدا گفت:

   آه بله ممنون
   حیف که چنین بی وجودی را حامی شدید ،حضرت آقا
   این افراد کثیف و فرصت طلب و بی وجدان را از دور خود پراکنده کنید

 2. بنده ی خدا گفت:

  شرم آورست
  یعنی انسان ها به خاطر عقایدی که دارند باید حبس شوند؟
  این کجای دین مبین اسلام آمده ؟
  یا رسول الله!!

 3. schahi1 گفت:

  درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود……!
  مرگ بر ستمگر!

 4. navid azadi گفت:

  خدایا عزیز ما را تو سلامت دارش

 5. یار میر حسین گفت:

  دنیای وارونه ای شده شما آیت الله خزعلی باید از خامنه ای برایت جوید .کسی که اسلام و دین را بازیچه ای برای قدرت طلبی خودکرده .ستمی که خامنه ای به دین اسلام کرده . به ایران آباد ومردم کرده .بن گوریا پایه گذار اسرئیل نزده غفلت تا به کی .مرگ نزدیک است .دورد بر دکتر خزعلی انسان شجاع و مسلمان واقعی .