سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه محمدامین هادوی به رئیس مجلس؛ نمایندگان را بار دیگر با علی مطهری بفرستید...
» کاش نمایندگانتان در بازدید از زندان امانتداری، عدالت و تقوای سیاسی داشتند

نامه محمدامین هادوی به رئیس مجلس؛ نمایندگان را بار دیگر با علی مطهری بفرستید

چکیده :نمایندگان پس از این بازدید در مصاحبه‌ها و گفته های ضد و نقیض خود مطالبی عمدتا خلاف واقع اظهار داشتند که با واقعیات زندان خیلی متفاوت بود و کاش آنقدر امانتداری، رعایت عدالت و تقوای سیاسی به عنوان نمایندگان و وکلای ملت می‌داشتند که دقیقا آنچه را که شنیده بودند حتی اگر علیه خودشان یا همفکرانشان و یا روشنگری پیرامون بی‌عدالتی‌ها و قانون شکنی‌ها و متجاوزان به حقوق مردم بود را عینا بازگو می‌کردند. همانگونه که خداوند در آیه ۳۵ سوره نسا فرموده است "یا ایها الذین امنو کونو قوامین بالقسط شهدا ءالله ولو علی انفسکم اوالوالدین والا قربین ان یکن غنیا او فقیرا فالله اولی بهما فلا تتبعوا الهوی ان تعدلوا وان تلؤا اوتعرضوا فان الله کان بما تعلمون خبیرا."...


محمدامین هادوی زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین، در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نمایندگان بازدیدکننده از اوین توجه مجلس را به وضعیت نامساعد دراویش گنابادی در این زندان جلب کرده است.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی که فرزند اولین دادستان کل انقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی است، در نامه ی خود نوشته است: نمایندگان پس از این بازدید در مصاحبه‌ها و گفته های ضد و نقیض خود مطالبی عمدتا خلاف واقع اظهار داشتند که با واقعیات زندان خیلی متفاوت بود و کاش آنقدر امانتداری، رعایت عدالت و تقوای سیاسی به عنوان نمایندگان و وکلای ملت می‌داشتند که دقیقا آنچه را که شنیده بودند حتی اگر علیه خودشان یا همفکرانشان و یا روشنگری پیرامون بی‌عدالتی‌ها و قانون شکنی‌ها و متجاوزان به حقوق مردم بود را عینا بازگو می‌کردند.

محمدامین هادوی در مهرماه ٨٩ به علت انجام فعالیت‌هایی همچون مراجعه به منزل شهدای جنبش سبز و ارتباط و ملاقات با فعالان و رهبران جنبش سبز بازداشت و از سوی قاضی پیرعباسی به تحمل شش سال حبس محکوم شد. او در دوران بازداشت به مدت ۶٠ روز دست به اعتصاب غذای‌تر زد، در اعتراض به اینکه ماموران امنیتی جهت تحت فشار قرار نهادن وی، فرزندش را نیز بازداشت کرده بودند.

چند روز گذشته کلمه خبر داده بود که در پی انتقال دراویش گنابادی از بند ۳۵۰ به بند ۲۰۹ به دلیل عدم حضور در دادگاه قاسم صلواتی با آنان رفتار غیر انسانی داشته‌اند و با ضرب وشتم موهای سر وصورتشان را کوتاه کرده و در سلول انفرادی با سخت‌ترین شرایط نگهداری می‌شوند.

متن کامل نامه محمدامین هادوی به علی لاریجانی را که در اختیار کلمه قرار گرفته با هم می‌خوانیم:

جناب آقای علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی

با سلام، روز دوشنبه ۹۱/۱۱/۲ هیاتی از اعضای کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن بازدید از زندان اوین، بازدیدی هم از بند ۳۵۰ این زندان داشتند در این بند ضمن صحبت با زندانیان سیاسی، مسوول هیات اعزامی از مجلس اظهار داشت در بند ۲۴۰ با دراویش گنابادی که چند روز قبل از آن از بند ۳۵۰ به سلول های انفرادی آن بند منتقل شده بودند دیدار داشته‌اند.

این نمایندگان پس از این بازدید در مصاحبه‌ها و گفته های ضد و نقیض خود مطالبی عمدتا خلاف واقع اظهار داشتند که با واقعیات زندان خیلی متفاوت بود و کاش آنقدر امانتداری، رعایت عدالت و تقوای سیاسی به عنوان نمایندگان و وکلای ملت می‌داشتند که دقیقا آنچه را که شنیده بودند حتی اگر علیه خودشان یا همفکرانشان و یا روشنگری پیرامون بی‌عدالتی‌ها و قانون شکنی‌ها و متجاوزان به حقوق مردم بود را عینا بازگو می‌کردند. همانگونه که خداوند در آیه ۳۵ سوره نسا فرموده است “یا ایها الذین امنو کونو قوامین بالقسط شهدا ءالله ولو علی انفسکم اوالوالدین والا قربین ان یکن غنیا او فقیرا فالله اولی بهما فلا تتبعوا الهوی ان تعدلوا وان تلؤا اوتعرضوا فان الله کان بما تعلمون خبیرا.”

اینجانب از شما خواهش می‌کنم ترتیبی بدهید که‌‌ همان نمایندگان یا نمایندگان دیگری به همراه آقای علی مطهری که بتوانند یافته‌های خود را صادقانه بیان کنند این روز‌ها بازدید دیگری از‌‌ همان دراویش گنابادی، که اکثر آن‌ها خود حقوقدان و وکیل هستند و جز رعایت عدالت و قانون برای خود مطالبه دیگری ندارند، در بند ۲۰۹ و ۲۴۰ داشته باشند و ببینید در این چند روز در آن بند‌ها چه اتفاقاتی برای این زندانیان افتاده است و وضعیت آن‌ها امروز چگونه است تا واقعیات زندان را درست متوجه شده و صحیح بازگو نمایند که در مورد آنچه در بند ۳۵۰ در حضور زندانیان خوشنام جنبش سبز نظیر محسن میردامادی، سعید مدنی، علیرضا رجایی، عبدالله مومنی، علیرضا بهشتی و حدود ۷۰ -۶۰ نفر از همبندیان صورت گرفت شنیده‌اند و سپس نقل قول کرده‌اند آنقدر اختلاف وجود دارد، انگار گوششان اصلا حرف های بیش از سی نفر از زندانیان سیاسی که ظلم‌ها و بی قانونی‌هایی که متحمل شده بودند را بازگو کردند را نشنیده است.

واذا تتلی علیه ایاتنا ولی مستکبرا کان لم یسمع‌ها کان فی اذنیه وقرا فبشره بعذاب الیم

لقمان آیه ۷

محمد امین هادوی

بند ۳۵۰ زندان اوین

۹۱/۱۱/۱۰


یک پاسخ به “نامه محمدامین هادوی به رئیس مجلس؛ نمایندگان را بار دیگر با علی مطهری بفرستید”

  1. ebad گفت:

    باسلام اقای لاریجانی شما در سال 88 خیلی بد عمل کردید .حال برای رضای خدا وتوجه به ایات قران وزیر سوال نرفتن در ان دنیا بیشتر از این به خاطر قدرت این دنیا ی خود را خراب نکنید.وازخدا شرم کنید وبه داد این مردم بی پناه بشتابید.این مردم فقط خدا را دارند ولا غیر پس اینده اخرتیتان را باز سازی کنید. هرچند اگر شما هم به داد ملت نرسید باز هم ما خداومعصومین وقران پناه مان در این ظلمت هستندو…………………………….خدا باماست وپیروزیم /