سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه بگم بگم ها ی احمدی نژاد در جلسه امروز مجلس به لاریجانی ها رسید/ علی لاریجانی: ...
» پخش سخنان فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی

ادامه بگم بگم ها ی احمدی نژاد در جلسه امروز مجلس به لاریجانی ها رسید/ علی لاریجانی: مشکل این است که احمدی نژاد بدیهیات اخلاقی را رعایت نمی کند

چکیده :رییس دولت باز بگم بگم هایش را ادامه داد و گفت شاید شایسته نباشد که بگویم. ما رییس مجلس گفت هر چه دارید بگویید. وی مدعی شد یک مسایلی پشت صحنه می گذرد که ما از آن خبر نداریم و زمانی که به ما می رسد دعوا می شود. احمدی نژاد ادعا کرد که یک سری ملاقات هایی صورت گرفته و پشت قضیه این مسایل جریاناتی وجود دارد. او گفت که بیش از بیست ساعت جلسه برگزار شده و می خواستم آن را برایتان پخش کنم که دوستان گفتن بگذارید کشور آرام باشد. اما لاریجانی از او خواست که این نوار را پخش کند. ...


کلمه- گروه خبر: پس از آنکه تعدادی از نمایندگان و وزیر کار در دفاع از سعید مرتضوی و عملکرد او سخن گفتند، احمدی نژاد به دفاع از وزیرش پرداخت.

او به دستاوردهای علمی کشور اشاره کرد و زنده برگشتن میمون از فضا را کاری بزرگ خواند.

احمدی نژاد وزیر خود را خادم دانست و گفت که به او افتخار می کند.

رییس دولت مدعی شد که همه خواسته های ملت و مجلس باید از طریق دولت عملی شود و باید همه ما در یک راستا قرار بگیریم که بازدهی بالا رود.

به گزارش کلمه از این جلسه استیضاح احمدی نژاد فشارهای داخلی وارده به دولت را مساوی با فشارهای خارجی دانست و مدعی شد که دولت و مردان پاکش زیر سنگین ترین فشارهاست.

وی به بولتن های منتشر شده علیه اعضای هیات دولت اشاره کرد و گفت ده ها هزار تا از این بولتن ها منتشر می شود.

احمدی نژاد به وظایف سازمان تامین اجتماعی پرداخت و با اشاره به اینکه این سازمان دولتی نیست به بی اعتباری رای دیوان عدالت اداری پرداخت و مدعی شد که این دیوان حق اظهار نظر در مورد سازمان تامین اجتماعی را ندارد.

وی با استناد به مسایل قانونی به اقدام اخیر علی لاریجانی در لغو مصوبات دولت اعتراض کرد و گفت که رییس مجلس چنین حقی ندارد و این یکی از معضلات کشور است که باید حل شود.

هر چند علی لاریجانی به این اظهارات اعتراض کرد و آن را خارج از بحث دانست، اما احمدی نژاد به سخنان خود ادامه داد و گفت که رییس مجلس نه تنها بر دولت حاکم شده بلکه بر کل کشور حاکم شده است!

این سخنان با هو کشیدن نمایندگان رو به رو شد.

اما احمدی نژاد به صراحت گفت که من نماینده ملت هستم و از موضع رییس دولت صحبت می کنم و من معتقدم که باید اشکالات ریشه ای حل شود و قانون اساسی تغییر کند.

وی بار دیگر بحث استقلال سه قوه را مطرح کرد و مدعی شد که لغو مصوبات دولت توسط مجلس به ضرر کشور است.

احمدی نژاد در مورد شیخ الاسلام دفاعی نکرد و در باره سعید مرتضوی هم گفت این همه مدیر در کشور هست اما چرا به ایشان اینقدر حساسیت هست.

رییس دولت باز بگم بگم هایش را ادامه داد و گفت شاید شایسته نباشد که بگویم. ما رییس مجلس گفت هر چه دارید بگویید.

وی مدعی شد یک مسایلی پشت صحنه می گذرد که ما از آن خبر نداریم و زمانی که به ما می رسد دعوا می شود.

احمدی نژاد ادعا کرد که یک سری ملاقات هایی صورت گرفته و پشت قضیه این مسایل جریاناتی وجود دارد.

او گفت که بیش از بیست ساعت جلسه برگزار شده و می خواستم آن را برایتان پخش کنم که دوستان گفتن بگذارید کشور آرام باشد. اما لاریجانی از او خواست که این نوار را پخش کند.

احمدی نژاد بخشی از سخنان فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی را در صحن علنی مجلس پخش کرد. در این نوار که وضوح نداشت و بسختی شنیده می شد. اما رییس دولت که می گفت این نوار 25 دقیقه است که در اختیار نمایندگان قرار می گیرد، وی در مورد این نوار گفت: دولت تحت فشار است با همین حرفهایی که در این نوار است.

احمدی نژاد در مورد سخنان فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی مدعی شد: معاون مجتمع قضایی تهران می گوید که من با یکی از برادران لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم و خواستار امتیازاتی هست.


شما تمکین نمی کنید؛ همکارانتان پرونده دارند

علی لاریجانی در پاسخ به سخنان احمدی نژاد گفت که تنظیم قوا به هم نخورده است، این سلیقه شماست که قانون را اجرا نمی کنید.

رییس مجلس به احمدی نژاد گفت شما افرادی را انتخاب کرده اید برای همکاری که پرونده دارند و شما نمی گذارید به پرونده آنها رسیدگی شود.

وی ادامه داد بر خلاف شما ما مخالفتی نداریم با این رسیدگی ها، شما همین نوارتان را در اختیار قوه قضاییه بگذارید که به تحلفاتشان رسیدگی شود.

علی لاریجانی به مسایل مطرح شده پرداخت و گفت که این مسایل بارها با حضور رهبری بحث و حتی به شورای حل اختلاف ارسال شده است، چرا تمکین نمی کنید؟

رییس مجلس به احمدی نژاد گفت که حرفهای شما ربطی به استیضاح نداشت و طبق آیین نامه شما نباید حرفهایتان را بزنید. اما من برای اینکه باز شما نروید و بگویید حرفهایی داشتید که زده نشد، مخالفتی نکردم.

علی لاریجانی در خصوص نوار پخش شده در مجلس اقدام احمدی نژاد و اطرافیانش را مافیایی دانست و گفت رییس دولتی که مرتب مجلس و دیگران را تهدید می کند بداند که اینها مشکل کشور است.

در ادامه فرهنگی در خصوص اظهارات مطرح شده در این نوار به نقل از صادق لاریجانی گفت که مدتها بود که سعید مرتضوی پیگیر این ملاقات بود و عمده این جلسه را او صحبت کرد که برایش یک وقت ملاقات با رییس قوه قضاییه بگیرد.

در همین حال، برادر رئیس مجلس، فایل صوتی احمدی‌نژاد را کذب محض و توطئه خواند. فاضل لاریجانی اظهار داشت که فایل صوتی احمدی‌نژاد توطئه آمیز است.

علی لاریجانی گفت که این کارهای شما بلای جان کشور شده است. اگر من مثل شما جلسه برادر شما را که نسبت به شما، ارتباط با خارج و مجاهدین مطرح کرد، خوب است که من هم آن را ضبط و پخش کنم.

رییس مجلس ادامه داد: اطرافیان شما دارای پرونده هستند و تخلف می کنند اما شما می گویید که کابینه تان خط قرمز است.
مشکل این است که شما بدیهیات اخلاقی را رعایت نمی کنید و بعد دم از عدالت می زنید.

در ادامه جلسه احمدی نژاد خواست پاسخ گوید اما علی لاریجانی اظهار داشت که شما وقتی ندارید و او هم مجلس را ترک کرد.


اظهارات وزیر کار

در جلسه عصر امروز شیخ الاسلام، وزیر رفاه، کار و تعاون اجتماعی با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند اساسنامه صندوق تامین اجتماعی را اصلاح کرده و این کار را نیز انجام داد، گفت: اگر 11 ماه پیش راجع به صلاحیت آقای مرتضوی بحثی صورت می‌گرفت شاید می توانستید بگویید که ایشان هیچ سابقه‌ای در تامین اجتماعی ندارد اما امروز یک سابقه 11 ماهه خوب را در کارنامه کاری ایشان می‌بینیم.

وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تمام شاخص‌های تامین اجتماعی نسبت به سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته است، اظهار داشت: در حال حاضر جامعه کارگری، کارفرمایان و بازنشستگان حامی اصلی این سازمان هستند. آیا این هیچ پیام مثبتی را در بر ندارد؟

شیخ‌الاسلامی با بیان اینکه ما توانستیم همه بدنه سازمان اجتماعی را همدل خود کنیم، گفت: آیا باید برای ایجاد این همدلی سرزنش شویم.

وی با تاکید دوباره بر اینکه مطلق برای لغو استیضاح با هیچ احدی لابی نکرده‌ام، گفت: من به کار خودم چسبیده‌ام و در کارمان نیز بسیار موفق بوده‌ایم.

سوء مدیریت اساسی‌ترین مشکل اجرایی کشور است

پیش از وزیر نماینده تبریز در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت گفت: اساسی‌ترین مشکل کشور بی‌قانونی است و هیچ کس حتی رئیس دولت حق تخطی از قانون را ندارد.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریزدر موافقت با استیضاح وزیر کار اظهار داشت: بنده مشکلی با آقای مرتضوی و یا شیخ‌الاسلام ندارم، در دورانی که وزیر بودم مشکلاتی بود که آقای مرتضوی با بنده همکاری کردند تا مشکل حل شود.

پزشکیان همچنین ادامه داد:‌ اینکه بگوییم فردی صالح و حزب‌اللهی است، کافی نیست، بنابراین افراد باید علم، ایمان، تخصص و تجربه را برای مسئولیت مربوطه خود داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ چرا هر مشکلی در کشور به وجود می‌آید، می‌گوییم تقصیر آمریکاست، همه مشکلات به تحریم‌ها مربوط نمی‌شود، در این دنیا مشکلی نیست که راه حل نداشته باشد.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه سوء مدیریت اساسی‌ترین مشکل اجرایی کشور است، گفت: ما فردی که تخصص، تجربه و علم مربوطه را ندارد را به سرپرستی دستگاه می‌‌گذاریم که 22 میلیون نفر را زیر پوشش دارد، در حالی که علم، تجربه و توان اداره آن مجموعه ندارد.


32 پاسخ به “ادامه بگم بگم ها ی احمدی نژاد در جلسه امروز مجلس به لاریجانی ها رسید/ علی لاریجانی: مشکل این است که احمدی نژاد بدیهیات اخلاقی را رعایت نمی کند”

 1. سامان گفت:

  دم احمدی نژادگرم حساب لاریجانی رسید مجلس منفعل نمی خوایم نمیخوایم مراجع سکوت کرده اند چون خودشان وابسته به خامنه ای هستند مکارشیرازی به موبایل تصویردارگیرمیدهد امابه دولت چین گیرنمیدهد
  چون ازبشارحمایت میکند
  سایت محترم کلمه این خبرهم بعنوان سرتیترخبرگوشه ای درج کنید
  كميسيون حقوق بشر اسلامي با ارسال نامه اي به دولت چین درخصوص خبر مربوط به ایجاد محدودیت در پوشش اسلامی برای زنان مسلمان در منطقه مسلمان نشین این کشور استعلام خواست.

  به گزارش روابط عمومي دفتر منطقه 7 کميسيون حقوق بشراسلامي ، دولت چین در اقدامی خلاف تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر، زنان منطقه خودگردان «ترکستان شرقی» واقع در قلمرو « سین کیانگ» را از استفاده کردن از حجاب منع کرد و دستور توقف دوخت لباس های اسلامی را صادر کرد.

  بر پايه اين گزارش مسوولین پلیس چین به خیاط های ساکن این منطقه نسبت به دوخت چنین لباس هایی هشدار داده و شرکت های تولید کننده را مجبور کردند که توافق نامه ای حاوی 10 بند قانونی امضا کنند که در اثر آن تولید لباس باحجاب برای زنان مسلمان توقف می شود.

  عدم تولید لباس های باحجاب و متوقف کردن برگزاری نمایشگاه هایی که به این منظور تدارک دیده شدند ، عدم استخدام مسلمانان ریش دار و زنان باحجاب مسلمان و عدم برقرار ارتباط با آن ها به عنوان یکی از طرفین قراردادهای خرید و فروش و عدم مجوز اقامه نماز در محل فعالیت شغلی برخی از بندهای ده گانه توافق نامه مي باشد.

  لازم به ذکر است که دین اسلام پیش از ۶۵۰ میلادی و در زمانی که سعد بن ابی وقاص صحابه پیامبر اسلام، سفرایی را به سوی امپراتور گائوتسونگ فرستاد وارد چین شد. امروز بیش از 40 میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند که اغلب در استان‌های شین جیانگ، گانسو، نینگشیا و چینگهای زندگی می‌کنند. بیش از این ترویج و گسترش اسلام توسط بازرگانان ایرانی و عمدتاً از طریق جاده ابریشم صورت گرفته‌است.

  • فتنه سبز زنده گفت:

   از طرف دیگه شما == مجلس منفعل نمی خواهید =

   اگر این مجلس منفعل نبود که سر دسته شما احمدی اصلا نه رییس جمهور میشد ونه رییس جمهور میموند !؟

   شما == مجلس منفعل نمی خواهید ==

   شما نگفتید چطور مجلسی میخواهید !؟ ؟ ؟ ؟

   اصلا مجلس میخواهید یا اصولا خودتون مجلس هستید ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

 2. قانون قابل دور زدن گفت:

  رئیس جمهوری که بر خلاف سوگندی که به خدای عظیم خورد و دستش را روی قرآن شریف گذاشت که از قانون اساسی دفاع کند ولی اساسی ترین اصول قانون اساسی را که بهداشت و درمان رایگان و تحصیلات عالیه رایگان برای ابنای این ملت را با رندی و زرنگی بنفع اصحاب رانت تحریف نموده و تسهیلات ایجاد دانشگاههای غیر انتفاعی که تجاری هستند و بیمه های شخصی و قیمتهای بهداشت و درمان سربفلک کشیده را ایجاد نمود که کمر قانون اساسی را بشکند از این رئیس جمهور بعید نیست که زیرآبی برود و قانون بیمه را و احکام دیوان عدالت اداری را دور بزند فقط و فقط برای به کرسی نشاندن ادعا و لجاجتش در حفظ یک مردی که مشوه السمعة است. مگر بنام مستضعفین و یارانه کمر ذخائر بیت المال را نشکست و به امام مستضعفان و آرمانهای او خیانت نکرد و دریا دریا وام ملیاردی به اصحابش نداد که زیر پای فوتبال بازها و فرزندان ملیاردیشان پورشه ها و قصور صدها ملیاردی بیاورد؟؟!! نکرد؟! خوب برایش سهل است که قانون را دور بزند یا تحریف کند!

 3. Alimohmad_d گفت:

  بگم بگم!
  اوه اوه!

 4. Csxcda گفت:

  فایل صوتی مجلس رو از کجا میشه گیر آورد؟

 5. Javid گفت:

  حالا رسیدند به حرفهای سه سال پیش میر حسین که میگفت من احساس خطر کردم اومدم

  • ناشناس گفت:

   هنوز هم نرسیدن و هرگز هم نمی رسن چون این جماعت نه عقل داره نه درد مردم رو میفهمه و نه ذره ای احساس وطن دوستی سرشون میشه

 6. Brend_12345 گفت:

  خیلی خنده داره که دولت مطالبات مستمری بگیران تامین اجتماعی را بلوکهمیکند و مشکلات را انباشته میکند و روزنامه ایران هم از نیاز به شوالیه ای دم میزند و بعد مرتضوی را میزارند ریس تامین اجتماعی و پولها را ازاد میکنند و یهو میگن با آمدن مرتضوی مشکلات مستمری بگیران حل شد و الان همه از او راضی هستند !!!!!!!!یا ارز دارو را خرج غذای سگ و دسته بیل و اسباب بازی میکنند و دارو در کشور بازار سیاه میشه بعد میگن خانم دستجردی مانع حل مشکلات داروییه یهو عوضش میکنن و دارو های از چین وارد شده را از گمرکات آزاد میکنند میگن مشکلات بخش دارو و درمان با رفتن دستجردی حل شد !!!!!!!!!البته اینها همه کار خداست که این جماعت متقلب را داره رسوا میکنه !چندین بار برای همین مرتضوی قانون رادور زده بعد زاکانی میگه ما با این روش مخالفیم اما اصلاح طلبان جسارت داشتند از اول گفتند متقلب است این موجود !!و دم خروس اینقد زده بیرون دیگه تخم گذاری خروس عادی شده

 7. Info گفت:

  با احترام
  بیش از نیمی از صحبتهاتون کذب بود….
  از حاضران در مجلس

 8. حامد گفت:

  جناب آقای لاریجانی حالا متوجه شدی با چه موجود هیولا صفت روبرو می باشید ؟ یادتان است به خاطر همین آقا درمجلس چگونه برعلیه موسوی و کروبی شاخ و شونه می کشیدید و شعار می دادید ؟!!! جناب اقا ی لاریجانی چوب خ خدا صدا ندارد این بازخورد آن سکوت شما در برابر بگم بگم این آقا در مناظره است . ….. ما دلسوز نظام و انقلاب و فرزندانش هستیم و راضی نیستیم شما نیز بدست نادانانی همچو …. سلاخی شوید . هرچند افشاگری ایشان بسیار کودکانه و بی جا بود ولی این تقاص الهی از شما بود ، ظلمی که در حق سید خدا موسوی رفت بی انصافی کردید کشیدید حالا مانند اقای عسگر اولادی آزاد مرد باشید …

 9. محق گفت:

  خدایا ظالمین را به جان ظالمین بیانداز تا مظلومین نفسی تازه کنند .

  اللهم اشغل الظالمین بالظالمین بحق رسولک محمد و عترته الطاهرین .

 10. ناشناس گفت:

  عالیییییییییییییییییییییی بود ، بالاخره یه کار خوب از احمدی نژاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!واقعا که شغال بیشه مازندران را نگیرد جز سگ مازندرانی!!! این سیستم همچین ادمی رو می طلبه وگرنه با ادب نمی شه به جنگ این همه دزد رفت

 11. Javid گفت:

  باز هم تحویل بگیر آسید علی آقا!

 12. Omid_iranai گفت:

  ای رهبر! ای معظم! ای با بصیرت! ای دشمن شکن! ای نظرت نزدیک به مموتی ! هنوز هم میر حسین باید در حصر باشه؟
  حالا باید خودتونم بگین یا حسین میر حسین

 13. SAHEL246 گفت:

  دست مریزاد به لاریجانی که خوب تودهنی به احمدی نژاد زد احمدی نژاد فکر کرده همه مثل مهندس موسوی هستند که در برابر هتاکی های او حیا کنند و هیچ نگویند.احمدی نژآد بازنده امروز بود هم وزیرش برکنار شد هم تو مجلس هو شد و ابروش رفت فکر کنم با این کار لاریجانی احمدی نژاد برای همیشه خلع سلاح شد که دیگه مرتب بگم بگم راه نیاندازه

 14. Behrozj2000 گفت:

  آقای لاریجانی ، احمدی نژاد تف سر بالایی بود که شما انداخته اید

 15. Babakt گفت:

  عجب رويي .!
  لاریجانی و برادران مافياي خانوادگي راه انداخته اند……

 16. Yasooj گفت:

  آقاى على آقا و صادق خان لاريجانى ! اين بنده خدا آقاى خاتمى و موسوى و كروبى
  كه دنبال اصلاحات بودند براى اين بود كه وضع كشور به اينجا نرسد عزيز من.
  آخر شما چرا با خامنه اى دست به يكى شديد تا زير آب اصلاحات را در كشور
  بزنيد؟ براى چى؟ اين بيچاره كرباسچى و نورى مگر چكار كرده بودند كه به فرمان
  ترمز بريده خامنه اى توسط اژه اى محاكمه سياسى شدند؟ چرا گذاشتيد شهرداران
  مناطق را نقدى شكنجه كند؟ چرا مشاوره درست به خامنه اى نداديد و اگر داديد و
  گوش نكرد چرا از وى حمايت كرديد؟ آخرش همين گندى ميشود كه بالا آمد. ما از اول
  ميدانستيم كه يك فرد سليم النفس كه با اصلاحات مخالفت نميكند ولى نميدانستيم
  شما برادران لاريجانى اينقدر كارتان درست است. شما كه به احمدى نژاد منحرف
  ميگويى چرا مدارك را به دادگاه ندادى با مدارك زمين خوارى برادر ديگرتان
  چكار كرديد مگر؟ آن كه صاف صاف راه ميرود! اين برادر شما كه به فكر درآمد
  دلارى است گويا زودتر از شماها دوزاريش افتاده كه بزودى هوا پس ميشه و
  بايست به فكر فروپاشى آينده بود.

   

 17. Sensor گفت:

  وقتي جناب آقاي رفسنجاني مي فرمايند دولت وحدت ملي منظورش همين است كه يك مجموعه با همدلي و انتخاب مردم بر سر كار بيايند نه اين كه رئيس مجلس و رئيس جمهور در يك صحن علني مقابل نمايندگان مردم به يكديگر توهين كنند و همديگر را تهديد كنند خدا همه را به راه راست هدايت نمايد

 18. REZA گفت:

  یعنی وقتی سازمانهای حقوق بشری مسیحی از اعتقادات مردم جهان حمایت میکنند ایران هم بعنوان یک کشور مسلمان یاد بگیرد و از همدینان خود حمایت کند. نه انکه فقط در فکر حفظ نظام چپاول و دزدی باشد

 19. Ha گفت:

  صحبتهایی که لاریجانی انجام داد را باید میر حسین به نوعی دیگر در مناظره می گفت و چیز چیز نمی کرد ،مطمئنا الان نه خودش در حبس بود و شاید ….

 20. Sgjdfgsd گفت:

  یک مرد پیدا شد تا این برادران مافیایی را در هم بکوبد………………..تبریک می گم آقای خامنه ای

 21. Ziba گفت:

  نه بابا! کی احمدی نزاد رو می کشه؟! دلت می خواد فردا بشه شهید؟؟! همون ولش کنن تا توی بیابونهای سمنان گل کوچیک بازی کنه.

 22. میثم گفت:

  این دیگه چجور کامنت گذاشتنه . اینکه از اصل مقاله بیشتره. آخه مرد یا زن حسابی ، کوتاه بنویس که ملت بخونن . شرط میبندم اون یدونه لایک رو هم خودت به خودت دادی.

 23. ازی گفت:

  دست مریزاد به لاریجانی تودهنی خوبی به احمدی نژاد زد تادیگه مرتب بگم بگم نکنه . احمدی نژاد فکر کرده همه مثل مهندس موسوی هستند که در برابر هتاکی های او حیا کنند و سکوت کنند .لاریجانی به طور مستقیم به احمدی نژاد گفت که ادم بی شخصیت و بی

  ادبی است در جلسه دیروز مجلس بازنده اصلی احمدی نژاد بود هم وزیرش برکنار شد هم مجلسی ها اورا هو کردند و ابروش رفت و مجلس بالاخره تونست انتقام این همه مدت رو از احمدی نژاد بگیره . و هم اینکه لاریجانی علنا گفت که احمدی نژاد یک حق السکوت بگیر است و دغدغه مبارزه با مفاسد را ندارد .جالبه که حتی برادر احمدی نژاد هم از از لاریجانی حمایت کرده

 24. Ahmad Alyousef گفت:

  بنده شخصا از احمدی نژاد خوشم نمی آید و یکی از دلایلش هم این است که ایشان را یک سیاستمدار زیرک و با تجربه نمی دانم ایشان نه سیاست مدار خوبیست و نه مدیری لایق نه سخنوری ماهر،برای همین هم آقای خامنه ای ایشان را باز زور سپاه به کرسی ریاست نشاند که هر بلایی که خواست بر سر بیت المال و کشور بیاورد ودر نهایت هم به نام رییس جمهور تمام کند . برای همین هم احمدی نژاد در طول پنج سال از 8 سال ریاست جمهورییش مثل یک غلام حلقه به گوش تمام عوامر مقام عظام را مو به مو به اجرا گذاشت .و چشم بسته از دستورات رهبری عطاعت کرد تا اینکه افرادی مثل رحیم مشایی و دیگر اطرافیان ایشان به او فهماندند که مقام عظما و سردار طایب و دیگر سرداران سپاه برای پیشبرد اهداف خودشان ایشان را بازیچه دست خود قرار داده اند . در اینجا بود که احمدی نژاد تازه فهمید که چه کلای بزرگی سرش رفته است و شرو کرد به حاشیه رفتن و گرفتن جست رییس جمهور واقعی و سرپیجی از اوامر ملوکانه و سرداران سپاه . از اینجا بود که مشایی به عنوان یک فرد منحرف و جادوگر معرفی شد. البته جادو گری که احمدی نژاد را از خواب غفلت بیدار و به ایشان گفته بود که بیچاره ملت از تو متنفر شده تمام کثا فتکاریهای بیت رهبری و سپاه به نام تو تمام شده و تا دیر نشده باید جبران کنی، و از این رو بود که ادبیات جناب محمود خان عوض شد . برای اوباما پیام بتریک فرستاد برخورد گشت ارشاد را محکوم کرد وزرای تحمیلی از بیت رهبری یکی بعد از دیگری از کابینه بیرون انداخت حتی مهره مهمی مثل وزیر اطلاعات که این بار دیگر مقام ملوکانه تاب نیاورد و دخالت کرد و … البته طرف مقابل هم بیکار ننشست و شروع کرد به دستگیر اطرافیان مشایی که عامل اصلی بیداری احمدی نژاد بود و میرفتند که خود مشایی هم دستگیر کنند که جناب محمود خان اخطار کرد که اعضای کابینه خط قرمز ایشان است . خوب این همه بگیر و ببند به دستور چه کسی انجام میشد غیر از صادق خان لاریجانی؟ اینجا بود که تخم کینه برادران هزار دستان لاری جانی در دل احمدی نژاد کاشته شد ،که نتیجه علنی آن را در جلسه دیروز مجلس با چشم خود دیدیم .و حال از همه اینها که بگذریم . و ببینیم هدف احمدی نژاد از پخش فیلم دیروز و آن هیاهویی که هزاردستان لاریجانی برای خفه کردن اثرات مخرب آن به راه انداختند چه بود . بنظر بنده احمدی نژاد بعد از هشت سال در مقام ریاست جمهوری و با مشاورین مثل مشایی و دیگران خوب فهمیده که نباید دیگر حرکتی کند که به ضرر خودش تمام شود . و آنچه ایشان دیروز میخواست بگوید این بود که بنده بعنوان مسئول اجرایی قدرت برخورد با مفسدین اقتصادی ندارم . و این قوه قضائیه است که باید برخورد کند، وحال وقتی برادر رییس قوه قضایئه با مفسدین اقتصادی تماس میگیرد و قول حمایت رییس قوه قضائیه به آنها میدهد من احمدی نژاد چطور میتوانم با فساد اقتصادی مبارزه کنم . من که ابزار برخورد ندارم من که نمیتوانم یک معاون وزیر که دور از چشم من دست به خلاف اقتصادی میزند ویا رشوه میگیرد زندان کنم این قوه قضایه است که باید برخورد کند . و حال وقتی قرار رییس قوه قضائیه با واسطه گری برادرش از مفسدان اقتصادی حمایت کند چه کسی قدرت بر خورد با آنها را دارد ؟ احمدی نژاد با پخش آن فیلم میخواست این پیام را به ملت بدهد که وقتی بالاترین مقام قضایی کشور دستش با مفسدان اقتصادی توی یک کاسه است از من چه کاری ساخته است ولی با هیاهوی برادران هزار دستان لاریجانی کسی منظور ایشانرا نفهمید . بنده یک بار دیگر عرض میکنم که حدف من تطهیر احمدی نژاد نیست. فقط بنده برداشت شخصی خودم راش از این قضیه را منعکس کردم

 25. sarbaz گفت:

  یه بارم که شده قبل از حرف زدن یه خورده فکر کن عزیزم!

 26. sarbaz گفت:

  درود ،عزیزجان اولا: یه بار دیگه مقاله ات!رو بخون تا به تناقض های تو گفتارت پی ببری دوما:اول خرد رو تعریف کن بعد از اون دم بزن ویا حداقل سعی کن نوشته خودت با ادعای خرد کمی از عقلانیت بهره داشته باشه،ثالثا درباره همه بحث هات جوابهای بسیارمنطقی هست اگه واقعا اهل خردی یه کامنت دیگه بذار تا تک تک راجع به موضوعات صحبت کنیم!!!

 27. مهمان گفت:

  آهـــــــای لاریجانی یادت میاد باچه شور و شعفی درشب عاشورا ، «کنـفرانـس بـرلــیـن »راپخش می کردی، حالا بچشید که تازه اولش است باد فریبی که این چندین سال کاشتید وراه انداختید دارد به طوفانی بدل میشود که نقاب ولباس مسلمانی رااز رویتان میدرد و کفر ونفاق و….. پنهان دروجودتان درمعرض خلق میافتد و
  البته این نه از قضاوت وقیحانه لاریجانی هاست ونه ازعدالت حاکمیت ، بلکه از عدالت خداوندی است که جلاد روزنامه هاوجوانان و…..سرنوشت بهـــــــــــــرام گـــــــور را یافته است
  الله اکبر،
  واعتبروا یا اولی الابصار

  «اللهم اشغل الظالمین بالظالمین و اخرجنا من بینهم سالمین»

 28. مهمان گفت:

  آهـــــــای لاریجانی یادت میاد باچه شور و شعفی درشب عاشورا ، «کنـفرانـس بـرلــیـن »راپخش می کردی، حالا بچشید که تازه اولش است باد فریبی که این چندین سال کاشتید وراه انداختید دارد به طوفانی بدل میشود که نقاب ولباس مسلمانی رااز رویتان میدرد و کفر ونفاق و….. پنهان دروجودتان درمعرض خلق میافتد و
  البته این نه از قضاوت وقیحانه لاریجانی هاست ونه ازعدالت حاکمیت ، بلکه از عدالت خداوندی است که جلاد روزنامه هاوجوانان و…..سرنوشت بهـــــــــــــرام گـــــــور را یافته است
  الله اکبر،
  واعتبروا یا اولی الابصار

  «اللهم اشغل الظالمین بالظالمین و اخرجنا من بینهم سالمین»

 29. Amd234 گفت:

  دوست عزیز ایرانی
  درود من هم از خارجه !!بر شما وتمامی هموطنان در ایران
  من بندرت کامنت های بلند را میخوانم اما صداقتی که در نوشتار شما بود من را با وجود آنکه با بسیاری از نکاتی که فرموده بودید موافق نبودم تا آخر کشاند و برایم بسیار جالب بود. آنطور که خودتان نوشته اید حدس میزنم که شاید هم سن پسر بزرگ من هستید. بهرحال مطالب شما مرا وادار کرد که یکی دو ساعت بنشینم و جوابی برای شما بنویسم. باشد که روزی همه بتوانیم و جرات کنیم تا نام و مشخصات خودمانرا در چنین بحثهایی بدون ترس از گرفتاری و زندان بنویسیم.
  نوشته اید که ما بیخودی در زندان آخوندها گرفتار شده ایم!!!! آیا این گرفتاری بنظر شما بیخودی است و یا اینکه ما خود با نا آگاهی ، عدم مطالعۀ کافی ، خوش بینی های کودکانه و بسیاری دلایل دیگر مقصر بوجود آمدن این وضعیت هستیم ؟
  از زمانی که در دوران حکومت صفویه پای انگلیس به کشورمان باز شده و آنها توانستند با رواج رشوه و خریدن عوامل دربار و دولت چنگال نفوذ شیطانی خود را تا اعماق مراکز تصمیم گیری فرو کرده و عوامل خود را در تمامی ارگانهای مهم دولتی بر سر کار بگمارند، کشور ما شاهد فجایع بسیاری بوده و در هر زمان هم که رجال سیاسی غیر وابسته مجال رشد یافته و خواسته اند که قدمی برای کشور بردارند یا بدست پادشاهان و حکام کشته شده اند و یا با اتهامات واهی و شایعه سازی به زندان ، تبعید حبس و حصر خانگی محکوم شده اند. ما در تاریخ داریم ملتی که یک روز در خیابانها زنده باد مصدق میگفتند روز دیگر از ترس شعبان بی مخ به خانه هایشان فرار کرده و پشت او را تا اندازه ای خالی کردند که شاه با سازش با آمریکا وی را که یکی از شریف ترین رجال سیاسی کشور بود با آن وضعیت که همه میدانیم آنقدر در تبعید نگهداشته و مملکت را از وجودش بی بهره نمود تا از دنیا رفت. آیا گناه مصدق غیر از آن بود که نمیخواست به استعمارگران باج بدهد؟
  همۀ ما میدانیم که در سی و چند سال گذشته چه فجایعی بر کشور و ملت ما گذشته و با نحوۀ مدیریتی که تا کنون اعمال شده نه تنها کشور ما از وابستگی فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی به استعمارگران کهنه کار و نوپــــــا (چین) قطع نشده ، بلکه بسیار بیشتر هم شده است. لاکن این تفکر کورشی و داریوشی (که بنده با آن مخالف هم نیستم ) نمیبایستی ما را در خلسه و تکبر بی مورد فرو برده و چشممان را بر روی حقایق و تاریخ سیصد سال گذشتۀ ایران ببندیم. ملاک این نیست که دوهزار سال پیش چنین و چنان بوده ایم. شما اگر به تاریخ آلمان نگاه کنید میبینید که ژرمن ها در دوهزار سال پیش در جنگلها و روی درختها خانه میساختند و از راه قتل و غارت سایر اقوام در همسایگی خود امرار معاش میکردند و امروز سه میلیارد نفر در سراسر جهان کالاهای ساخت آلمان را مصرف کرده و این کشور هشتاد میلیونی از این راه سالیانه یکهـــــــــــزار و هشتصـــــــد میلیارد دلار صادرات غیر نفتی وغیر کانی دارد و کشور ما که در دو هزار سال پیش یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تمدنهای روی کرۀ خاک بوده است امروز در سال تنها حدود بیست میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته و اگـــــر روزی چشم آبی ها نخواهند بما گندم و برنج بفروشند همگی مانند سالهای قحطی در دوران جنگ جهانی دوم از گرسنگی در خیابانها خواهیم مرد. (کتاب قحطی بزرگ و نسل کشی انگلیسیها در ایران بقلم دکتر محمد قلی مجد را مطالعه کنید) شما و بنده میتوانیم با ادبیات بهتری انتقاد کنیم. ما بایستی دادگاههای فردی را تعطیل کرده و قضاوت را به متخصصین و دادگاههای صالحه بسپاریم.
  ما باید توهین به افراد را از ادبیاتی که متاسفانه امروزه در کشور ما بسیار رایج شده است حذف کرده و بدلنیم که هیچکس اجازۀ توهین بدیگری را ندارد و بایستی قانون تعیین کنندۀ مجازات هر فرد بر مبنای عملکرد او باشد. اگر شخصی که دارای ظرفیتهای بسیار برای خدمت به کشور بوده لاکن در گذشته خطایی ولو عمدی از او سر زده و امروز از درگاه خداوند و مردم طلب بخشش میکند ما بایستی به او فرصت جبران بدهیم . ما همه میدانیم که آقایان خاتمی و موسوی نه بدنبال قدرت و نه بدنبال پول و ثروت اندوزی از محل بیت المال بوده اند و هر چه در توان داشته اند صادقانه برای خدمت به کشورشان انجام داده اند و حسابشان از افراد حریص و قدرت طلب جداست . من خود بعنوان یک شهروند ایرانی انتقادات بسیاری به این آقایان دارم اما هنوز هم مطمئن میباشم در صورتیکه ایشان با چنین پشتوانۀ علمی ، مردمی و صداقتی که در انجام امور دارند سکان این کشتی طوفان زده را که ـ جای سالمی بر بدنه اش نگذاشته اند ـ در دست بگیرند، بطور قطع آنرا از غرق شدن نجات خواهند داد.
  من همیشه نظرم این بوده که ما همه باید دست در دست یکدیگر به کشورمان را بسازیم. ترس همۀ ما از این است که خدای ناکرده عوامل خارجی که تا اعماق مراکز تصمیم گیری نفوذ کرده اند بلایی را بر سرمان بیاورند که بر سر مردم بیچارۀ عراق، افغانستان، لیبی، مصر، کشورهای آفریقایی و سوریه آورده اند. آیا مردم سوریه در چند سال پیش و قبل از شروع جنگ داخلی حتی تصورش را هم میکردند که کشورشان بدست خودشان به ویرانه ای تبدیل شده و هزاران انسان بیگناه به بدترین وضع بقتل برسند؟ چه کشورهایی از این ویرانی بهره خواهند برد؟ آیا سوری ها دارای آن قدرت و تکنولوژی میباشند که پس از این جنگ داخلی خانمان سوز خود به ترمیم خرابیها اقدام کنند و یا اینکه کشورهای غربی و شرقی و همانهایی که آتش را روشن کرده و با سخاوت روی آن بنزین میریزند تا آخرش چیزی جز خاکستر از این کشور با فرهنگ غنی و زیبا باقی نماند بایستی آنجا را باز سازی کنند؟
  چرا ما فکر میکنیم که تخم این نفاق و دشمنی که طی سالیان دراز در کشور ما کاشته شده است روزی میوه ای غیر از برادرکشی و جنگ داخلی خواهد داشت. ما چرا اجازه میدهیم تا بازیچۀ دست استعمارگران کهنه و نو بشویم؟ همۀ ما مسئولیت داریم تا از اتحاد خود دفاع کرده و بدانیم که منافع فرد در منافع جمع میباشد.
  تا دیر نشده بخودمان بیائیم و با ادب و نزاکت آشتی کرده و با احترام به یکدیگر این فرهنگ قدر ناشناسی را از جامعۀ خود زدوده و در راه اعتلای آن دست به عمل بزنیم چون از حرف زدن بیش از اندازه چیزی عایدمان نمیشود. خدا بما کمک کند تا از جایمان برخیزیم و با اتحاد و تدبیر سوء استفاده کنندگان از قدرت و بیت المال که هم اکنون با اتکاء به زور و اسلحه در حال اختلاسهای هزار میلیاردی میباشند را از مسند قدرت رانده وبا دور انداختن سیاسی حذف و تک روی از همۀ افراد و در هر لباس که توانائی و قصد خدمت صادقانه به کشور را دارند در رساندن این کشتی طوفانزده به ساحل امنیت و بهروزی بطور عاقلانه و درست استفاده کنیم. انشا الـ………..
  یک هموطن از اروپ