سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازار در اضطراب تحریم ها/ قیمت دلار از مرز 4000 تومان گذشت...

بازار در اضطراب تحریم ها/ قیمت دلار از مرز 4000 تومان گذشت

چکیده :منابع مطلع از بازار آزاد معاملات ارز تهران خبر داده اند که در آخرین ساعات انجام خرید و فروش در بازار غیر رسمی معاملات ارز در هفته جاری، قیمت فروش دلار از مرز 4000 تومان گذشته است. قیمت فروش یورو نیز به 5500 تومان و قیمت فروش پوند هم به 6300 تومان رسیده است....


کلمه – گروه اقتصادی: بعدازظهر امروز – پنجشنبه 12 بهمن ماه – و در آخرین ساعات کاری هفته جاری، نرخ دلار از مرز 4000 تومان گذشت.

به گزارش کلمه، منابع مطلع از بازار آزاد معاملات ارز تهران خبر داده اند که در آخرین ساعات انجام خرید و فروش در بازار غیر رسمی معاملات ارز در هفته جاری، قیمت فروش دلار از مرز 4000 تومان گذشته است.

بر اساس این گزارش، قیمت فروش یورو نیز به 5500 تومان و قیمت فروش پوند هم به 6300 تومان رسیده است.

دیروز هم قیمت دلار به طور ناگهانی بیش از 200 تومان بالا رفت و به 3800 تا 3900 تومان رسید. یورو و پوند نیز به ترتیب تا 5300 و 6100 تومان برای فروش قیمت گذاری شدند.

اما همانند دیروز، امروز هم این خبر در رسانه های رسمی کشور سانسور شد و هیچ یک از خبرگزاری ها خبری در این باره منتشر نکردند.

بدین ترتیب همانند بسیاری از مقاطع بحرانی دیگر، این بار هم خبر افزایش قیمت ارز در رسانه های حکومتی نادیده گرفته شد.

افزایش قیمت دلار تا بیش از 4000 تومان در شرایطی رخ داده است که که کمتر از یک هفته تا آغاز تحریم های تازه علیه ایران فرصت باقی است؛ تحریم هایی که قرار است مانع از ورود هرگونه درآمد نفتی به کشور شود و ایران از پول نفت محروم و وارد مرحله نفت در برابر کالا خواهد کرد.

بدین ترتیب می توان پیش بینی کرد که در هفته آینده نیز وضعیت بحرانی بازار ارز همچنان تا روز هجدهم بهمن ماه و آغاز تحریم ها ادامه داشته باشد.


6 پاسخ به “بازار در اضطراب تحریم ها/ قیمت دلار از مرز 4000 تومان گذشت”

 1. saeed گفت:

  نتیجه 7 سال سیاستهای مشترک رهبری و احمذی نژاد بهتر از این نخواهد بود

 2. Wijsj3kd گفت:

  دو سال خارج از ایران با هر بدبختی بود درس خوندم امسال که سال آخرم بود خانوادم پولی برای ادامه تحصیلم ندارند و من بدون اخذ مدرک مجبورم به برگردم. دارم با خشم فروخورده ای برمی گردم منتظرم باش خامنه ای میام تا روزهای آخر سلطنتت رو جشن بگیریم.

 3. ... گفت:

  جان من، ازماست که برماست…حال شما را هم خواهیم پرسید.

 4. Ali00 گفت:

  ميلياردها دلار پول را بباد دادند…….

 5. ... گفت:

  -زمانی که دانشگاه آزاد دوباره بازگشایی شد(پس ازانقلاب با مدیریت ذی نفوذان حکومت-تاریخچه آن دراینترنت موجوداست)، نه تنها وام دانشجویی پرداخت نمی شد،بلکه دانشجویان شهریه می پرداختند.وبهمین دلیل،اغلب دانشجویان شاغل بودند.

  – فارغ التحصیلان آنزمان این دانشگاه، چیزی از دانشجویان همرشته خود درسایر دانشگاهها کم نداشتند وبه خوبی توان کاراجرایی داشتند، چرا که قبلا” شاغل بودند.

  – سندرومی هم که فرمودید صرفا” بدلیل چشم هم جشمی نبوده، به تبع افت تحصیلی دردانشگاههای کشور،فقدان سیاستهای آموزشی مناسب درکشور و وضعیت سیاسی دریک روند زمانی بلند مدت روی داده است. بسیار واضح است که همگان نیز امکان استفاده ازارز دولتی ندارند. این منبع ارزی هم با شدت یافتن شرایط سیاسی کشور مشکل ومشکل تر خواهد شد. بی دلیل نبود که نوشتم حال شما را هم خواهیم پرسید. فرارمغزها هم بهمین دلایل روی داد، مگرشما هم مثل دیگران آن را تکذیب کنید.

  – تحصیل وزندگی درخارج ازکشور هم همانطور که می دانید راحت نیست اگر ارز اهدایی که فرمودید نباشد، تمام زندگی تان صرف این خواهد شد که، چگونه سقفی را بالای سرتان نگاهدارید، چگونه قوت خودرا فراهم کنید، دواودرمانتان درست باشد، هزینه ایاب وذهاب و برق وآب وگازو کتاب وجزوه وامکاناتی که برای تحصیل نیازدارید همه چیز زیرسئوال خواهدرفت.ساعتی که را روی یک پروژه یا درکلاس درس می گذرانید، آرامش ندارید که فردایتان چگونه خواهد گذشت؟! آقاجان ومامان جان هم که نمی توانند پول بدهند، خوب نتیجه لازم بگفتن نیست.

  نهایتا” اینکه پیش داوری نکنید، شما ایشان رانمی شناسید. او هم مثل شما جوانیست که می خواهد برای خود آینده ای بسازد. شما که نوشش نیستید، نیشش هم نباشید.

  ازطرف کسی که دردونظام حکومتی، دردوسیستم آموزشی دولتی وآزاد وهمجنین درداخل وخارج ازکشور درس خوانده است. وبا دل وجان برای تحصیل درهرزمانی ازخودمایه گذاشته است. بدون کمک مالی خانواده ودولت تحصیل را برای خود فراهم کرده است ونهایتا” با تمام وجودش به وطنش خدمت کرده است.

  مستدام باشید ومایه افتخارکشور.