سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کمک 200میلیون دلاری ایران به مردم سوریه...

کمک 200میلیون دلاری ایران به مردم سوریه

چکیده :در کنفرانس حامیان مردم سوریه که به ابتکار سازمان ملل متحد برای کمک به پناهندگان سوری در کویت تشکیل گردید شرکت کنندگان متعهد شدند 1.5 میلیارد دلار به مردم این کشور کمک کنند. ...


در کنفرانس حامیان مردم سوریه که به ابتکار سازمان ملل متحد برای کمک به پناهندگان سوری در کویت تشکیل گردید شرکت کنندگان متعهد شدند 1.5 میلیارد دلار به مردم این کشور کمک کنند.

سعودی ، کویت و امارات متحده عربی در این کنفرانس متعهد شدند هر کدام 300 میلیون دلار به پناهندگان سوری کمک کنند.

همچنین حسین امیرعبداللهیان٬ معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه از کمک ۲۰۰ میلیون دلاری جمهوری اسلامی به سوریه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری «پانا»٬ امیرعبداللهیان این مطلب را در حاشیه کنفرانسی با موضوع سوریه که در کویت برگزار شد٬ بیان کرده است.

وی گفته جمهوری اسلامی در حال حاضر مشغول بازسازی خسارت‌های وارده به نیروگاه‌های برق و بیمارستان‌های سوریه است و دولت ایران به زودی کمک‌های لازم را به پناهندگان سوری مستقر در مرزهای اردن –سوریه ارسال خواهد کرد.

در پی گسترش درگیری ها و بمباران مناطق مسکونی بیش از 700 هزار تن از مردم سوریه به کشورهای همجوار پناهنده شدند.

به گزارش العربیه، شیخ صباح الاحمد الصباح در مراسم افتتاح کنفرانس اعلام کرد”: با توجه به اوضاع غم انگیز پناهندگان سوری که در اردوگاه های کشورهای مجاور زندگی می کنند، کمک های انسانی باید چند برابر شود”.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این کنفرانس از طرف های درگیر خواست که به جنگ و خشونت ها پایان دهند.

بان کی مون گفت:” من به نام انسانیت بویژه از دولت سوریه می خواهم کشتار و خشونت را متوقف کند.”

کنفرانس دوستان کویت از شرکت کنندگان خواسته است مبلغ 1.5 میلیارد دلار برای پناهندگان سوری خارج از کشور و مبلغ 500 میلیون دلار برای 4 میلیون نیازمند داخل کشور سوریه جمع آوری کنند.

در این کنفرانس 7 سازمان خیریه منطقه ای و بین المللی نیز شرکت دارند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد:” برای کمک به کسانی که از وحشیگری اسد فرار می کنند آمریکا 155 میلیون دلار دیگر اختصاص داده است.”

آمریکا تاکنون 365 میلیون دلار برای کمک به آسیب دیدگان از حوادث جاری در سوریه اختصاص داده است.

شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت پیشتر گفته بود که ایران به همراه 59 کشور شرکت کننده در کنفرانس حضور خواهد یافت. عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ، ایران را در کنفرانس مذکور نمایندگی کرد.

دولت سوریه و مخالفان به کنفرانس کویت دعوت نشده اند.
ملک عبدالله پادشاه اردن و میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان که کشورهای آنها میزبان اغلب پناهندگان سوری هستند در این کنفرانس شرکت دارند.

همچنین 13 سازمان وابسته به سازمان ملل و 17 سازمان بشردوست در کنفرانس کویت شرکت دارند.

شیخ صباح الخالد الصباح در مورد چگونگی مصرف کمک های جمع آوری شده گفت:” کشورها و سازمان هایی که کمک ها را ارائه می کنند خود در این زمینه تصمیم خواهند گرفت که کجا، چگونه و بوسیله چه کسانی یا سازمان هایی کمک های خود را به پناهندگان برسانند.


یک پاسخ به “کمک 200میلیون دلاری ایران به مردم سوریه”

  1. basiji گفت:

    لطفا به ما ایرانی ها هم کمک کنید!