سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سردار سپاه: دانش آموزان را برای شرکت در کاروان های راهیان نور تشویق کنید...

سردار سپاه: دانش آموزان را برای شرکت در کاروان های راهیان نور تشویق کنید

چکیده : در حالی که تاکنون دهها دانش آموز در راه کاروان های راهیان نور کشته و مجروح شده اند، فرمانده سپاه شاهرود گفت: اردوهای راهیان نور از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان است و باید به این موضوع، خانواده‌ها و مسئولان توجه داشته باشند. ...


کلمه- گروه خبر: در حالی که تاکنون دهها دانش آموز در راه کاروان های راهیان نور کشته و مجروح شده اند، فرمانده سپاه شاهرود گفت: اردوهای راهیان نور از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمنان است و باید به این موضوع، خانواده‌ها و مسئولان توجه داشته باشند.

سرهنگ پاسدار عباس مطهری که در گردهمایی فصلی فرماندهان واحدهای مقاومت حوزه بسیج دانش‌آموزی ایثار «بسطام» سخن می‌گفت، افزود: ما باید نسل جوان را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کنیم و اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی بهترین فرصت برای این امر است و باید تلاش کنیم تا دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان با آگاهی از نقش این اردوها، دانش‌آموزان را برای حضور در اردو تشویق کنند.

مطهری با اشاره به تلاش دشمنان در جهت محو کردن خط شهدا در جامعه گفت: اردوی راهیان نور یکی از بهترین راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان بر نسل جوان جامعه است که باید توجه لازم را به این موضوع همه داشته باشند.

ادعای این سردار سپاه در حالی صورت می گیرد که ماه گذشته خبر تصادف اتوبوس راهیان نور و کشته شدن ۲۶ دانش آموز بر اثر بی مبالاتی و عدم رعایت نکات ایمنی سفر بازتاب وسیعی در میان محافل خبری و سیاسی کشور داشت، به طوری حتی رهبری نیز پیام تسلیتی به خانواده ها ارسال کرد.

انتقادات به نحوه اعزام دانش آموزان به مناطق بازمانده از هشت سال دفاع مقدس و اجباری بودن این اردوها مقامات بسیج و آموزش و پرورش را وادار به اظهارنظر کرد و هر کس انگشت اتهام را به سمت دیگری گرفت، تا آنجا که بعد از روزها بحث و گفت و گو، با مقصر خواندن راننده و پرداخت بیمه به خانواده های بازمانده، پرونده تلخ مرگ ۲۶ نفر از دانش آموزان و معلمان را بستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آن زمان هم مثل همیشه آسمان و ریسمان را به هم بافت و پای استکبار و رسانه هایشان را به میان آورد و ادعا کرد که هیچ ایرادی به مدیریت اردوی راهیان نور دانش آموزان بروجنی وارد نیست!

سردار نقدی به تحقیقات انجام شده پرداخت و مدعی شد که اقدامات ایمنی در حد بسیار بالایی انجام شده و تمامی موارد ابلاغی در خصوص سلامت زائران بند به بند به صورت دقیق رعایت شده است. اما نگفت با این همه ایمنی مرگ ۲۶ نفر چگونه اتفاق افتاده است.

در همین حال جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین گفته بود که اعزام دانش‌آموزان بروجنی به مناطق عملیاتی، با هماهنگی آموزش و پروش بوده است.

علی فضلی از اعزام بیش از چهار میلیون دانش آموز و دانشجو در سال گذشته خبر داده و گفته بود که امسال ۱۰۵ هزار نفر از دانش‌آموزان دختری که درس آمادگی دفاعی خود را گذرانده‌اند به مناطق عملیاتی جنوب اعزام خواهند شد.

و کسی نگفت با توجه به تصادفات متوالی صورت گرفته طی این مدت، تجدید نظری در نحوه اعزام کاروان ها خواهد شد و همه با افتخار از ادامه این مسیر سخن گفتند، به طوری که دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور گفت که اردوهای راهیان نور دانش آموزی کاملا قانونی و داوطلبانه است و مدعی شد که استقبال مردم به گونه ای است که در مواقع و مقاطع مختلف، بسیج و سپاه نتوانسته است پاسخگوی حضور مردم در مناطق دفاع مقدس باشند و در بسیاری از دانشگاه ها، مساجد و … افراد برای شرکت در اردو با شرط اولین حضور به صورت قرعه کشی انتخاب می شوند.

با توجه به اینکه بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی مسئولان هر سال بیش از سیصد هزار نفر در اثر تصادفات جاده ای کشته می شوند و این رقم نه تنها کاهش نیافته که به علت نقض فنی خودروها و ناامنی و عدم استاندار بودن جاده ها روز به روز افزایش هم می یابد، کسی نمی پرسد چرا در اعزام داوطلبانه و مشتاقانه دانش آموزان به مناطق جنگی و اردوهای مستحبی اندکی تامل صورت نمی گیرد و به جای اصرار به توجیه امری که منجر به کشته شدن ده ها تن می شود، باز اصرار است که این کاروان ها راهی جاده های مرگ شوند؟


یک پاسخ به “سردار سپاه: دانش آموزان را برای شرکت در کاروان های راهیان نور تشویق کنید”

  1. آق مرتضا گفت:

    خانواده های ایرانی باید شرکت فرزندان خود در این سفرهای نمایشی و تبلیغاتی را تحریم کنند. مگر ما جان فرزندانمان را از سر راه برداشته ایم که با این اتوبوس ها فرزندان خود را به کام مرگ بفرستیم. شما اگر لیاقت ندارید که پس بیست و چند سال آثار جنگ را ازبین ببرید و بودجه های خود را صرف آبادکردن بیروت وجنوب لبنان و غزه خرج کرده اید، افتخاری ندارد که خرابیهای جنگ را به فرزندان ما نشان داده و دربرابر خودنمایی و نشان دادن بی لیاقتی خود، جان فرزندان ما را بگیرید.