سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله یگان حفاظت زندان اوین به بند 350 / توهین و درگیری با زندانیان سیاسی...
» سختگیری‌های تازه بر زندانیان، پس از محدود شدن ملاقات‌ها و تبعید برخی زندانیان

حمله یگان حفاظت زندان اوین به بند 350 / توهین و درگیری با زندانیان سیاسی

چکیده :این یورش و بازدید از بند 350 که "بی سابقه" توصیف شده است، درگیری زندانیان سیاسی با ماموران اعزامی را در پی داشته است. در این بازدید کلیه دفاتر و یادداشت های زندانیان جمع آوری شده و رفتار ماموران با زندانیان، "بسیار تند و خشن" گزارش شده...


صبح روز پنج شنبه 28 دی ماه تعداد زیادی از ماموران یگان حفاظت زندان اوین با همراهی نیروهای گارد ضد شورش به بند 350 زندان اوین رفته و ضمن بازرسی کلیه بند، به تفتیش بدنی و رفتار توهین آمیز با زندانیان پرداختند.

به گزارش  کلمه ، این یورش و بازدید از بند 350 که “بی سابقه” توصیف شده است، درگیری زندانیان سیاسی با ماموران اعزامی را در پی داشته است. در این بازدید کلیه دفاتر و یادداشت های زندانیان جمع آوری شده و رفتار ماموران با زندانیان، “بسیار تند و خشن” گزارش شده است.

بنا به گزارشات ، زندانیان بند 350 با مقاومت در برابر خشونت یگان حفاظت و گارد، سرود ای ایران و  یار دبستانی را همخوانی کرده و شعار “مرگ بر دیکتاتور” ، “مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر” و … سر داده اند .

این اقدام بی سابقه و خشونت آمیز یگان حفاظت و گارد که با هماهنگی مقام های قضایی و همراهی مسئولان زندان اوین صورت گرفته، در چارچوب افزایش فشارهای اخیر بر زندانیان سیاسی قابل بررسی است .

در روزهای گذشته به واسطه مانع تراشی برای برخی ملاقات ها و تبعید ابوالفضل قدیانی و نوع رفتار زندانبان ها، جو عمومی بند 350 ملتهب شده بود و این اقدام نیز با توجه به اطلاع مسئولان سازمان زندان ها از جو موجود در بند، رفتاری تحریک آمیز محسوب می شود تا ادامه فشار و آزار زندانیان سیاسی را در پی داشته باشد.

این در حالی است که اکثر زندانیان سیاسی با وجود اعتقاد بر غیر عادلانه و غیر قانونی بودن بودن محاکماتشان، تلاش کرده اند تا در زندان ضمن مطالبه حقوق قانونی خود، قوانین سازمان زندان ها را رعایت کنند. امری که متقابلا رفتار تند مسنولان قضائی و تضییع بسیاری از حقوق زندانیان را در پی داشته است


4 پاسخ به “حمله یگان حفاظت زندان اوین به بند 350 / توهین و درگیری با زندانیان سیاسی”

 1. Abbasddd گفت:

  بازدید باید صورت پذیرد اگر بازدید ها مستمر باشد خبر های زندان به سایت های خبری نمی رسد

 2. حمید گفت:

  این چه سبک خبرگذاشتنه! همه می دونیم یورش مامورین زندان به یک بند نه بی دلیله نه متداوم.
  ای کاش می نوشتید در بند چه اتفاقی افتاد که باعث این حمله ها شد.
  ایراد من به دید سیاسی شما نیست به سبک خبرگذاشتن تونه که سر و دم بریده است.

 3. Payampoyandeh گفت:

  ” مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر”

 4. فریاد گفت:

  شیر شیربود گرچه به زنجیربود.